Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Svazovka – září 2014

Tak jsem potřeboval opět uniknout od pracovní reality a abych využil co nevíce času, vybral jsem si blízkou svazovou vodu. Ve čtvrtek jsem stál již v sedm ráno u vody a přemýšlel o strategii. Zatím sám, protože podle mé ženy nemohu stále omlouvat syna ze školy kvůli rybám. Ale domluvili jsme se, že mi ho v pátek po škole přiveze.

S místem jsem si tak hlavu nelámal, protože to tu velice dobře znám i pod vodou. Našel jsem echolotem podle mně místo, které kapři na hraně koryta často prozkoumávají, dostatečně prokrmil vším, co jsem měl právě s sebou. Ano, udělal jsem jim směs všech chutí a to doslova. Mírně převažovali kuličky Wormu, ale hojně jsem zkusil přidat i sladký Osmotic Spice a Elite Strawberry a proložil jsem Carp Totalem.

Zbývalo zavézt, poladit tábor a mohli začít kousat. Nasadil jsem po dvou kuličkách 20mm Worm Up a na druhou montáž 20mm kuličku Elite Strawberry s 20mm kuličkou Carp Total. A nedostali tentokrát k tomu žádné těstíčko ani Amino gel.

Za čtvrtek a pátek jsem neměl jediný záběr, ale vydržel jsem i bez převezení. Pouze synáček dorazil v pátek hned po škole a mohli jsme zavézt další prut. Spokojeně jsme si udělali pěkný večer u ohně s opékáním buřtíků a šli si odpočinout.

V sobotu ráno ve tři hodiny první kontakt, ale kapřík dorostenec. V sedm hodin nás vytáhl další záběr, jak se pak ukázalo, byl to i největší kapr výpravy, měřil 88cm s váhou 16,2kg. A pak zase celý den a skoro celou noc jako by neměli kapři důvěru a chuť.

Nedělní ráno bylo opět ve znamení prvního kontaktu v sedm patnáct s vysokým krasavcem 80cm a 12kg. Začali jsme balit, už jsem nevěřil, že se něco přes den bude dít, ale v pravé poledne to přece jenom ještě jeden zazvonil, odhaduji kolem deseti kilo. Nakonec jsme tedy odjížděli spokojeni nad vydařenou výpravou, kde kromě kaprařiny se vydařila houbařina i počasí.

 

Pro Imperialbaits Kamil


Lac du Der - 19.9.2014

Lac du der je pro mě velká výzva a ne jen pro mě, ale pro spoustu kaprařů z celého světa. Je to nádherná přehrada, která patří mezi největší vodní díla ve Francii. V roce 2003 se do Lac du Der nasadila nová generace kaprů, která zapříčinila zdecimování staré obsádky derských lysců, kterých je dnes v jezeře jak šafránu. Na jezeru zemřely tisíce velkých ryb s průměrnou váhou 20 kg a nahradili je šupináči, kteří již plavou v jezeře deset let, což je velká výzva. Jezero není tak zarybněno, jak v minulých letech.

Jezero je plné přirozené potravy, kterou jsou na husto vydlážděné břehy. Pod vodní hladinou se skrývá nespočet potopených pařezů porostlých slávkami, což je mnohdy velký oříšek při převážení montáží, u zdolávání cenného úlovku ani nemluvě. Je důležité používat ty nejodolnější materiály a mýt všeho v zásobě dostatek.

Než jsme vyjeli, tak jsme si nechali zvážit auto a to naložené přesahovalo 4 tuny, což není až, tak neobvyklé. Nejhorší je vše přestěhovat na místo a odtahat to na nějaký suchý plácek mazlavým bahnem. Tentokrát dostali moje záda zabrat a kamarád Jirka Novotný je na tom obdobně. Nemůžeme se srovnat ještě dneska.

Tento rok jsme vyjeli o něco dříve a Francie nás překvapila strašnými vedry, na které nejsme zvyklí, nemáme bohužel na našem místě žádný stín a vyrábíme různé zástěny, abychom unikly slunečním paprskům. Hladina je jako olej a kapři v tomto počasí nemají zájem o naše nástrahy. Od našeho příjezdu se prozatím neulovil ani jeden kapr. Za to bílá ryba, jako jsou cejni a obří karasi atakují naše nástrahy soblibou. Kamarád Jirka už z nich začíná být nešťastný. Atakují vše co do vody hodíte.

Potřebujeme změnu počasí, která by okysličila vodu a přiměla kapry k aktivitě… Nedá se nic dělat, musíme bojovat.

Na druhé straně jezera chytá Martin Pavlík a Jirka Král, ti jsou na tom obdobně.

Po kaprech zatím ani vidu ani slechu……


Lac du Der 2014 - 16.9.2014

Po úspěšném loňském podzimu, kdy se Tomášovi podařilo na jezeru Lac du Der ulovit jednoho z největších tam žijících ryb, se letos opět rozhodl, že se pokusí ulovit dalšího velikána této vody. Společně s několika kamarády tam vyrazili v mokrém uplakaném počasí, připomínajícím pozdní podzim.

Voda je na jezeru sice stejně jako loni upuštěna, ale rozdíl oproti loňské výpravě je markantní. Již při příjezdu si kluci oddechli, nekonečné bláto se tentokrát nekoná (co není, může být). Panují tam úmorná vedra, kdy je na slunci, jak ukazuje jedna z fotografií čtyřicítky. Proto se kluci před pařícím sluncem snaží chránit, jak to jen jde.

Dle zpráv dvou slovenských rybářů, kteří tam jsou již 9 dní, ryba není aktivní a ulovili pouze jednoho kapra 19+.

Tomáš mi poslal několik fotografií a pokusíme se Vám každý den přinést několik fotografií z jejich pobytu. Zatím jsou s Jirkou Novotným bez kontaktu s rybou, ale nějaký pohyb kolem jejich lovných míst již zaznamenali.


 

20+

 

Během letních měsíců jsem podnikl několik pouze několikahodinových výprav a celkem se mi dařilo. Navštěvoval jsem převážně jednu pískovnu v blízkosti mého domova, kterou dobře znám a i za pár hodin se tam dají vykouzlit zázraky.

To se taky stalo během předposlední akce, kdy se za 5 hodin lovu na břeh podívali 3ryby 10+, nej 15,5 lysec.

Další akce se odehrávala o 14 dní později, kdy jsem lovil na opačném konci pískovny. Na lov jsem měl zase jen několik hodin a tak nezbývalo, než dělat vše proto, abych udělal rychle záběry. Místo jsem zakrmil pomocí Spombu mixem Aminopelet 4-25mm a boiliesu Elite 20mm. Na samotný lov jsem použil Pop-up Elite 16mm a Elite-Strawberry 16mm.

Během dopoledne jsem chytil pár menších ryb a jednoho šupináče 13+, což nebylo špatné. Krátce po obědě dostávám opatrný záběr na plovku Elite. Hned jak jsem vzal prut do ruky, bylo jasné, že je něco jinak. Po urputném boji, který se odehrával kousek od břehu, jsem nakonec podebral famózního lysce s proporcemi 94cm 20,5kg. Popravdě už jsem ani nenahazoval, vše jsem sbalil a jel domů.

za Imperialbaits Voloďa


Ahoj

Posílám krátkou zprávu z výprav za kapry. První výpravu jsme trefili s Jardou Suchým po kapřím tření, kdy se rozběhl kolotoč záběrů, jako bychom byli v nějakém krásném snu. Bohužel ty největší ryby, které jsme měli najeté na místě, jsme ztratily o všudypřítomné mušle.

Po jednom záběru, kdy Jardovi odjel prut se dvěma 10mm V-Pops zalitými esencí Elite takovou silou, že ustřelil silon 0,40mm zařezaný v prstu v plném tahu, konstatoval, že zažil hodně, ale toto už je i na něj moc. Nemohli jsme si dovolit ryby někam pouštět, protože jsme chytali na lavici, za kterou byla řada potopených stromů. I přes dost neproměněných záběrů, se přece jen pár ryb podařilo dostat do podběráku.

Háčky Soul RSH1000 nás opět podrželi v silových soubojích s kapry, které bylo potřeba otočit od potopených stromů. Lepší háčky, než tyto, jsem neměl a kamarádi co je vyzkoušeli, už taky nechtějí nic jiného.

Jako nástrahy jsme používali Fish s Black Pepperem. nebo Elite, který se osvědčil obzvlášť na větší ryby. Kombinace na panáčka 24mm Fish s V-Pops slavila také úspěchy.

 

S pozdravem René Gargoš