Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Wokas líčí na monstra


22.02.2011

Je stále ještě únor a zima v plném proudu. Klacky mnoha rybářů už nedočkavostí skáčou ze skříní. Pro zpestření těchto dní nám poslal Petr "Barbiňák" Hrouda z právu z jednoho společného lovu s Romanem "Wokasem" Vokounem ještě před zámrzem.

Venku se udělalo trochu hezky, tak jsme se s Romanem rozhodli, že letos ještě snad ne naposled vyvětráme naše klacky. Cestou se stavuji u Blaženy a nabírám novinky pro letošní sezónu – Monster´s Paradise boilie a method Stickmix. Samozřejmě si také beru s sebou moje oblíbené boilie Fish pro studenou vodu (Cold water). To ještě zatraktivňuji kapkou esenciálního oleje pepř a trochou tekuté potravy Carptack In - L.

Wokas volí taktiku jemného chytání. Na poslední metr jeho montáže navazuje fluorocarbon, krmítko a návazec ze slabého vlasce s háčkem velikosti 10 a smršťovací hadičkou pro lepší funkci jeho návazce. Do krmítka má připravenou směs ze Stickmixu zalitého tekutou potravou. Na jeden prut nastražuje již zmíněné boilie Fish a na druhý novinku Monster´s Paradise nadipovanou v dipu a gelu Monster´s Paradise.

S očekáváním co se bude dít jeho montáže letí směrem na vytipovaná místa.

Nečekáné se stalo skutečností. Wokas má opravdu v tomto období záběr!!!!!!!!!! V podběráku mu končí tento nádherný šupináč, který neodolal novince Monster´s Paradise!!!

Wokas GRATULUJEME!!!

Za Czech Imperial team Petr "Barbiňák" HroudaVysněná Francie

Mnohokrát jsem v posledních letech plánoval větší výpravu do Francie, ale nikdy mi to opravdu nevyšlo. Až v loni, kdy jsem se opět s podobnou možností loučil, se z ničeho nic podařila. Ozval se mi můj dlouholetý kamarád, zda bych nechtěl jet někam na ryby. On i já sice chytáme každý na jinou značku, to ale u dobrých kamarádů není problém. Každý respektuje toho druhého a ryby si navzájem přejeme. A byl bych docela rád, kdyby se podobné myšlení zabydlelo i obecně. Ne, že bychom spolu nesoutěžili a bylo nám to jedno, to ne, ale jak jsem již napsal, respektujeme se a nepodrážíme.
Nyní tedy konečně k rybačce. Vzhledem k termínu, kterým byla půlka listopadu, se již nedalo moc vybírat kam jet, i když to zase nemuselo být vyloženě jenom tam "na jih". Vyrazil jsem tedy se starým kamarádem a ještě jedním jeho kolegou. Ve třech v jednom, byť velkém autě, to není žádná legrace. Ostatně to asi všichni znáte, co mi, kapraři všechno potřebujeme. Prostě pěkně narváno. Ale i to má své výhody, například při střídání řidičů nebo dělení nákladů na cestu. Cesta utíkala bez problémů a Francie byla tady.
Měli jsme připravené 4 možné revíry, na kterých bychom chtěli chytat. Vybírání ale není lehké, jeden je mělčí a vhodnější spíš na jaro, další okupují velká hejna vodních ptáků, čekajících na lehce dostupné krmení od rybářů a tak jedeme stále dál. Rozhodnutí nakonec padá na jednu méně navštěvovanou, velkou státní vodu, která rozhodně není lehká. Po obstarání všeho potřebného konečně stojíme před nádhernou vodou. Už jen ten pohled stojí za to. Teplota vody je také dobrá, tak honem do toho. Snažíme se každý najít nějaké dobré místo. Taktiku volíme každý trochu odlišnou a hlavně zkoušíme najít místa výskytu ryb. Hned první noc hladina vody ožívá. Ryby vyskakují a rozhodně to nejsou malé kousky. Ale po dvou nočních záběrech od cejnů, ranních následných vázkách a drobné komplikaci od místního obyvatele se rozhoduji hledat jiné místo. Hned druhý den a stěhování. To "miluji". Tento moment se ukázal jako důležitý. I ostatní dva kolegové několikrát mění místo při cíleném hledání ryb. Já vybírám jeden výběžek k východu a hned další noc přichází toužebně očekávaný záběr od kapra. Je to dlouhý šupík s váhou 14 kg a mohutnou ocasní ploutví. Velký bojovník, který jako první skončil v mém podběráku. Znovu zvažuji zvolenou strategii „menšího krmení“, která je v rozporu s jedním článkem o strategiích na velkých francouzských jezerech, který byl publikován v jednom z posledních čísel časopisu Kapr. I z důvodu, že použití člunu je někdy nemožné, protože fouká velmi silný vítr a musím většinu kaprů zdolávat ze břehu, zůstávám u této strategie dál. Snažím se maximálně správně určovat hloubku, ve které se kapři budou pohybovat a hledat ty nejlepší místa. I když není tolik záběrů, přicházejí od hezkých ryb. Postupně zdolávám pěkné ryby s váhou 21, 18,5 a 20,60 kg. Mezi to ještě několik dalších s váhou okolo 14 kil. Prostě paráda. Za 12 dní rybolovu jsem před foťák dostal 8 těchto kaprů a 2 jsem bohužel vypnul ve složitých vázkách, když jsem za nima nemohl s lodí.
Montáže jsem zkoušel různé, ale nejvíc se mi osvědčily kombinované s háčky velikostí 8 až 4, podle velikosti boilie, které jsem používal. Ta byla 20, 24 ale i 30 a 35 mm. Na listopad docela odvaha, ale vyplatila se. Díky velikosti a tvrdosti koulí, se mi podařilo eliminovat nenasytné cejny, kterých kolegové nachytali velké množství. Nejvíc se mi osvědčila příchuť Monster-Liver a čistý Elite. Použil jsem i pelety zalité Liquidem a vlastním ostrým dipem. Vody Francie ke mě byly tentokrát vstřícné a dnes už přemýšlím o další výpravě. I vám přeji podobné kouzelné zážitky.

Petr Kuchař – „lišejník“