Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Krátkodobé vycházky

V dnešní době je to náročné s časem, který mnoha z nás nedopřává tolik, abychom ho mohli trávit u vody, kde je nám vesměs všem nejlépe. Je ale na každém z nás, jak se s tím popere.  Pro mě je rybařina a vše kolem ní na prvním místě a jsem rád, že jsem k rybolovu našel cestu.  Neměnil bych za nic na světě. Člověk by si měl uvědomovat více věcí, které jsou rozhodně přednější než lov kaprů a to rodina, zázemí, děti atd. A hlavně budoucnost samotná.

Teď ale už k věci a kaprům. Letos se mi podařilo ulovit životní úlovek a to kapra přes 20kg na místním jezeře v Tovačove, odkud pocházím. Můžu konstatovat, že to byl můj nejkrásnější den na břehů řek a rybníků, co jsem doposavad navštívil.  Proč o tom píšu? I tohle je rybařina, že i mezi těmi mohykány, za kterýma se ženeme chytat ty největší a kapitální kousky plavou i ti malí kapříčci. A co myslíte, kde se vzali ti velcí taktéž? Museli vyrůst z těch malých a bojovat za každý den, aby je někdo tak říkajíc „nesežral“. Už pro tohle jsem zastáncem myšlenky „chyt a pusť“.

Moje poslední akce nebyli příliš dlouhé, nýbrž maximálně 1-4dny a byl jsem velmi rád aspoň za tohle. Více jsem se bohužel nedostal, ale jsem rád za každou chvilku strávenou u vody, i když se třeba nepovede velká ryba. To nevadí. Pokaždé, když jsem jel k vodě, nikdy mě nechyběli kuličky Uncle Bait a Elite-Strawberry + patřičné gely a dipy. Tyhle produkty se mi jevili jako velmi dobré na tak krátké akce. Nikdy jsem nebyl zastáncem komplikovaných návazců. V jednoduchosti je krása a proto vždy volím šňůrku Soul Strip Easy Stiff, háčky RSH 1000 velikosti 4 a 6 a rovnátka téže značky SOUL.  Oblíbil jsem si na návazce používat při dalekých náhozech PVA punčošku s Aminopeletami zalitými Liquidem a zasypanými Powderem, vylepšené o GLM extrakt. Nic nemůže fungovat lépe. Za tyhle dvě krátké akce se mi podařilo ulovit dva nadějné kapry, kteří brázdí tovačovské jezera. Nebyly to kapři zrovna velcí ale, co jim chybělo do velikosti to měli do krásy. Oba kapříci byly na hranici 75cm a s váhou od 5-6,5kg. Člověk by se neměl chlubit jen těma největšími, ale i s menšími, aby každý věděl, že cesta za těmi velkými je dlouhá a náročná a že to není jen o trofejních rybách. Poslední dobou se řídím pravidlem, které mi vnuknul kamarád Ondra Kubena : věř, chytej a ono to zazvoní. Díky Ondro. Mějte se fajn a užívejte si pohodlí při vašich výpravách za kapry.

Pro Czech Imperail Baits Jiří Petržela


Zdravím všechny IB příznivce

Je začátek června a celá rodinka konečně vyrážíme na týden k vodě, na naši oblíbenou štěrkovnu. Po příjezdu zjišťujeme, že naše nejoblíbenější místo je volné, tak jsme všichni moc spokojeni a hned se vrhneme na vybalování. Na tomto místě neztrácím čas s hledáním lovného místa. Dno zde moc dobře znám a hned vím, kam budu své montáže pokládat.

Na jeden prut jsem zvolil boilies Elite o průměru 20 mm obalené v těstě z Liquidu + Powderu a trochu jsem ho vylepšil o GLM, esenci Elite a esenciální olej Black Pepper. Na druhý prut jsem poslal 20 mm Elite-Strawberry  + 16 mm popku.

První  noc byl klid a ryba začala být aktivní až po rozednění. První tři dny jsem měl záběry pouze přes den, v nočních hodinách nebyl ani jeden kontakt s rybou. Větší ryba přijela na mé lovné místo až čtvrtý den, doposud jsem lovil ryby do 10 kg. Tento den jsem zdolal tři lepší ryby, které se podívaly před objektiv fotoaparátu. Poslední dva dny opět kralovaly ryby střední velikosti, ale moc nám to nevadilo, protože za deset dní se opět vrátíme na místo činu.

P.S.: Příště se chci pokusit ulovit velkého amura, tak už teď dipuji žluté V-POPKY v NHDC sladidlu. Dám vědět, jak jsem dopadl.

Za IB Team, Martin Plch.


 

Ahoj Imperialisti.

Posílám krátkou zprávu z červencového chytání na mém nejoblíbenějším jezeru. Místo si vybírám na jeho mělčí části. Po přípravě tábora, prutů a člunu jedu na vodu hledat vhodná místa na chytání. Za bójkami ostatních rybářů se mi daří najít snad jen dvě čistá místa a kolem nich je všude hustá podvodní džungle trávy. Po minulé úspěšné výpravě dávám osvědčené montáže. Na jeden prut umisťuji pod háček boilies Elite v esenci Elite společně s oranžovou V-Popkou několik měsíců máčenou v esenci Elite. Na druhý prut dávám půlku Elite-Strawberry a půlku žluté V-Popky v esenci Elite-Strawberry, celou tuto nástrahu ještě obaluji ve stejnojmenném gelu.

 

Od začátku chytání mi přichází pravidelně několik záběrů, avšak k člunu skrz hustou trávu, kam zajíždí ihned po záběru většina ryb, zdolávám asi jen polovinu z nich. Dokonce se mi třikrát podařilo po záběru a následném zdolávání narovnat háček.

 

V pondělí mám jízdu, při které mi ryba opět zajede do husté trávy, ze které montáž nemůžu vytáhnout. Opírám se do prutu, najednou neskutečná rána a mám dvoudílný prut na tři části. Naštěstí mi kolega půjčuje jeden jeho a tak můžu chytat dál.

 

Třetí den lovu mám zprávu o chyceném kaprovi přes 20 kg a amurovi kolem 18 kg, obě ryby byly uloveny na kukuřici. Po několika menších kaprech a spousty ztracených v trávě dělám změnu a na jeden prut také umisťuji kukuřici společně s umělou, tzv. na panáčka. Pár hodin po zavezení zdolávám po dlouhém přetahování se o metry šňůry velkého amura.

 

Ve středu chytám pouze z odhozu a těším se, až přestane foukat silný vítr. Na večer konečně můžu převést oba pruty a jdu spát. Asi hodinu po půlnoci mám jízdu na pravý prut. Ryba na druhém konci se nechce vzdát a bere si metry vlasce. Jelikož už zase fouká vítr a zvuk mého Flajzara budí i parťáka vyrážíme společně za rybou. Po příjezdu k bójce cítím, že je šňůra opět v trávě, chytám ji do rukou a snažím se ji vytáhnout i s trávou. Šňůra povoluje z trávy a parťáka směřuji ve směru pletené šňůry. Probíhá dlouhé přetahování o to, kdo zvítězí. Asi po třiceti minutách se mi rybu podaří odlepit ode dna a parťák na mě křičí, že je tam obrovský kapr. Po celou dobu jsem čekal dalšího pěkného amura, ale teď mám na prutu životního kapra. Vítr nám komplikuje zdolávání. Na druhý pokus se mi ho daří navést do podběráku. Mám šílenou radost. Kapra vůbec nenesu na břeh, ale měření a vážení probíhá ve vodě. Šupináči měřím rovný metr a po odečtení saku mu vážím 23 kg.

 

Prut už nezavážím a jen nahazuji kousek od břehu. Ráno několikrát prohlásím, že chci ještě rozlučkového kapra nad 15 kg. Přesně v poledne se mi rozjíždí levý prut a ryba výjimečně nezajíždí do trávy, většinou se tohle děje u větších ryb. Daří se mi vytáhnout ten můj tolik vytoužený úlovek, ale do těch 15 kg mu něco málo schází. Prut zavážím opět na stejné místo a už nepočítám, že by mohl přijít další. Naštěstí se mýlím a hodinu před plánovaným odjezdem podebírám šupíka a tentokrát už má přes 15 kg. Při vytahování prutů zvedám ode dna s trávou i jednoho dalšího místního dorostence.

 

S pozdravem Martin Čuďa Navrátil