Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


 

Ahoj,

během měsíců srpna a září jsem podnikl několik krátkých výprav k vodě a poslední chytačku jsem podnikl druhý týden v říjnu na jednu noc z odhozu.

Za tu dobu se mi dařilo úspěšně prozkoumávat další místa na jezeru, na kterých jsem zatím ještě nelovil a poznal pár dobrých míst, kde bych rád v budoucnu chytal.

V srpnu se mi povedlo pravidelně trápit kapry, ale žádný větší se mi nepoštěstil chytit. Měl jsem ovšem štěstí na amury a jednoho krásného jsem přivedl na podložku. Od rána se amuři ukazovali kousek od břehu a bylo vidět, že se jedná o vetší kusy. Nenechalo mě to chladným a jeden prut putoval asi jen 5 m od břehů na zlom, který padal až do 16 m hloubky. Hodinu po nahození se rozezněl hlásíč a bylo mi jasné, co je na konci za soupeře. Amur bojoval do poslední chvíle tak, jak to u amurů bývá zvykem. Musím říct, že tak vysokého a širokého amura jsem ještě neviděl.

Na konci sprna se mi krátce před odjezdem dostavil úspěch i v podobě kapra a byl ním dlouhý šupík.

Chytal jsem na osvědčenou kuličku Elite nebo Monster´s Paradise společně v oranžovou V-Popkou v esenci Elite na panáčka. Tato kombinace mi zatím šlape na jedničku.

Bohužel jsem na většinu výprav jezdil sám, proto mám jen pár fotek těch "lepších" ryb, ale přeci jen ryba patří do vody a ne na břeh.

V listopadu začínají zápočty ve škole a už se těším na učení, které bude probíhat, kde jinde než u vody s nahozenými pruty. Snad se ještě s nějakým úlovkem letos ozvu.

Ať vám to všem jezdí, s pozdravem Martin "Čuďa" Navrátil


 

Zdravím od vody……..

Právě jsem přijel z Labe, hodil koupel a dávám dohromady nějaká slova, abych shrnul čtyři poslední víkendové výpravy. Tento víkend se mi povedl, ale to se dočtete až v příštím psaní.

Vzhledem k tomu, že mám na rybky čas pouze o víkendech, navštívil jsem pár míst a zkoušel jsem, jestli se nesplete nějaký kapří predátor. Carppredátor sice za tyto víkendové akce nepřišel, ale povedlo se mi pár krásných ryb a bylo by nesprávné se o nich nezmínit, protože i když jsou menší, udělali mi obrovskou radost. Vždyť ty menší (pokud je někdo nesežere) budou jednou také krásné ryby, které budou dělat radost mě i jiným správným kolegům, kteří na břehu čekají právě na toho svého vysněného kapra.

Na těchto krátkých akcích jsem chytal na boilies s příchutí banán a pokaždé používal banánové Pop – Upky, které mi přinášeli  moc krásné ryby. Musím uznat, že právě toto boilies je super záležitost a hned jak budu moci, hned do něj půjdu znovu.

Hodně štěstí na rybách, listí už padá, podzim už je pomalu tu, teď to všechno začne………….

Honza ,, Drak ,, Chvapil


Sen

Mnozí rybáři, tak jako my, mají své sny o vytoužené rybě. Někdo sní o ulovení 100 kilogramů těžkého „vousáče“, jiný zase obrovskou parmu a my, my kapra gigantických rozměru.

Každý člověk je originál a má své sny. Spřádá plány, jak toho docílit. Už je to 10let, co se věnuju lovu na boilies, který mě uchvátil na celý život. Není to pro některé ta nejkrásnější technika lovu a není zrovna nejlevnější, ale která ano? Vždy, když vezeme desítky kilogramů boiliesu a nějaký ten pytel řepky, říkám si, že jsme stejně blázni. Jezdíme stovky, někdy tisíce kilometrů, abychom našli lokalitu snů.

Už to jsou 4 roky, co jsme měli to štěstí poznat lidi jako je Tomáš „ejkej“ Blažek a Ondra „neříkej mi BABY“ Kubena. I díky těmto lidem jsme byli o kousek blíž našemu snu. Můžu za nás říct, že nám ti kluci „ušatí“ přirostli k srdci. Jsou to stejní blázni, jako my, a když jsme byli poctěni chytat s Ondrou, byl kousek našeho snu splněn předem. Proč? Možná proto, že mít kolem sebe lidi, kteří i přes vedro, zimu, nevyspaní, jdou, vyfotí vás, krmí s vámi spombem, rozdělí se i o poslední kus žvance a to hlavní, radují se s vámi stejně jako vy z ulovené ryby. V dnešní době již téměř vymizela pokora a opravdové přátelství. Možná proto jsme rádi, že tyto lidi máme po svém boku a doufám v další a další výpravy za snem.

Za 6 úžasných dnů jsme nabančili spousty, opravdu spousty nádherných ryb. Letos jsem poprvé zkusil Elite-Strawberry a můžu říct: Max „Pojď mi hop“. Tyto koule dokážou nemožné a v kombinaci s pastou s Liquidu a Powderu prostě zabíjí.

Tak tedy zkoukněte sami splněný sen v podobě kapra vážícího 26,5kg, myslím, že to mluví za vše.

Martin Šafarčík