Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


04. 02. 2018 | Zprávy od vody

První kapr sezony 2018!

První kapr sezony 2018!

Konec ledna a předpověď hlásí mírné oteplení na poslední lednový víkend. Už od čtvrtka se mi hlavou honí myšlenky, že bych mohl tedy aspoň na pár hodin o víkendu vyrazit k vodě. Jenže v pátek mě přemohla chřipka a já mohl jen doufat, že to za dva dny vyležím a v neděli si budu moct poprvé v roce 2018 nahodit..

V neděli, okolo desáté hodiny polední, nakládám nezbytné vybavení na vozík, do kapsy beru jako nástrahu žluté 16mm neutral plovky a vyrážím směrem k menší pískovně. Po příchodu a rychlém zhodnocení situace si beru kyblík s měkkou rozvařenou kukuřicí a obcházím pískovnu, abych si u protějšího břehu trošku připravil jedno z hlubších míst revíru. Tři lopatky rozhazuji na mnou vytipované místo a pomalu se vracím zpět ke svým věcem. Navazuji první prut, kde se pod háčkem pohupuje jedna 16mm žlutá neutrál plovka, která se bude vznášet zhruba 4cm nade dnem. Zapíchávám vidličky a posílám montáž do předkrmeného místa.

Na druhý prut zkouším jedno zrnko vařené kukuřice a nad něj jednu dlouho esencovanou umělou kukuřičku. Prut zanáším podél břehu a prohazuji také třema lopatkama kukuřice. Na tomto místě je však voda nezvykle čistá a tak se musím hodně přemlouvat, abych do těchto míst svou montáž vůbec položil. V minulosti jsem z tohoto místa už několik ryb udělal a vždy to bylo spíše to více produktivní místo, a právě proto mu dávám šanci.

Asi po hodině a půl se mi rozezní příposlech ležící vedle mě na stolku a párkrát cvakne cívka. Dobíhám k prutu, jehož montáž ležela u protějšího břehu v hlubší vodě, zvedám jej z vidliček a užívám si první souboj tohoto roku. Po chvilce podebírám krásně zbarveného šupíka. Na podložce si uděláme pár fotek a kapra pouštím zpět tam, kam patří. 

Jdu se na chvilku ohřát k teplému čaji, protože voda už je pořádně studená. Zanedlouho opět nahazuji montáž do míst, odkud se mi dostavil můj první letošní záběr a čekám dál…..

 

                                                               Tomáš Sadil