Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Prosincoví kapři………………

Klidnou hladinu schovanou do tmy, lehký studený větřík a hodně chladné ráno vnímám, když sedím na břehu Vltavy. V ruce mám termosku s čajem a čekám opět u nastražených klacků s prosbou nějakého pěkného prosincového kapra. Nechci si jen nechat zdát o krásně zbarvených zimních lyscích, protože zažít to na vlastní kůži, je jedna z nejhezčích věcí, co znám.

S kamarádem Ondrou zkoušíme štěstí v místech, o kterých se domníváme, že jsou top a výsledky také mluví sami za sebe. Vždyť neznám hezčí pocit, než za tmy sbalit klacky, nastartovat svůj třílitrový stroj a se smíchem od ucha k uchu pomalu odjíždět domů s pocitem, že jsem si den opravdu užil a v kapse mám pár pěkných fotek.

Další věc, kterou jsem si moc přál, bylo vyzkoušet mé nové klacky, které jsem si pořídil asi před měsícem a musím uznat, že u mě prošli na jedničku. Akce prutu Max Nollert Temptation Mk III je skvělá, ale na druhou stranu podivná. Divná myslím z toho důvodu, že jsem ještě neviděl, abych přesně řekl, tak "měkký" prut, kterej je tak tvrdý. Jen ten, kdo ty klacky má, pochopí, jak to myslím. 200 gr olovo plnou silou v pohodě a akce prutu s rybou? No prostě jsem se do nich zamiloval a pokřtil jsem je v celku skvěle.

Jako top nástraha na zimní rybaření u mě jednoznačně vyhrává Monster´s Paradise, které používám velmi rád. Používám ho celý rok, ale na zimu je u mě jednoznačná volba. Dále doporučuji boilies Banán, které svým aroma přiláká a přelstí spoustu pěkných ryb. Samozřejmě, že u těchto druhů boilies používám i Pop- upky, které v žádném případě nesmí chybět v mé výbavě. Bez těch prostě nedávám ani ránu. Pop–up Monster´s Paradise a Pop-up Banán dávám jednoznačně za jedna!!!!!!

Zasílám pár fotek a chtěl bych správným chlapíkům popřát krásné svátky a doufám, že jste to ještě letos nezabalili, protože já jdu o víkendu znovu na kaprolov. Myslím si, že dám ještě vědět, jak jsem dopadl, tak se zatím mějte pěkně a Petrův zdar…

Honza "Drak"Chvapil


 

Zdravím všechny příznivce kaprařiny.

Pro letošní podzim jsem se rozhodl necestovat nikam za hranice naší vlasti a věnovat se domácím svazovkám.

První akce se konala na menší pískovně, kde jsem během třech nocí vytáhl několik kaprů, z nichž největší měli 11 kg a 13 kg. Zde nejvíce zafungovalo Elite-Strawberry.

Druhá akce se konala o tři dny později a to na vodě přes 1000 hektarů. Zde jsem našel několik zajímavých míst v různých vzdálenostech od břehu a řádně je zakrmil boiliesem Fish. Jako nástraha mi posloužil panáček z 35 mm koule plus V-Popka máčená v esenciálním oleji Black Pepper. Záměr byl jasný: pochytat větší kusy. Kapři 15,5 kg -16,4 kg a nádherný 19,5 kg šupík pro mne znamenali krásnou tečku za sezonou na českých svazovkách.

Vítek Formánek