Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Poslední záběr

 


 

Krásné rozloučení…………..

 

Je začátek prosince, sedím doma a piju kávu. Poslouchám hudbu a hlavou mi pomalu prochází ten nejhezčí zážitek z roku 2012. Ležím ve spacáku, teplota je již pod nulou a já čekám poslední noc na poslední záběr roku 2012. Noc je chladná, padá mlha, přes kterou nevidím ani metr ven z bivaku, natož abych viděl na zavezené klacky. Dopíjím horký čaj a chystám se jít spát.

Usnul jsem, ani nevím, jak a ze spánku mě budí bez jediného pípance brutální jízda. Vstávám ze spacáku a pokouším se v mlze najít klacek a člun, abych mohl za rybou na vodu. V naprosto hrozných podmínkách, kdy jsme s kámošem Ondrou, jen v termoprádle, řeka teče, mlha naprosto šílená a naprosto nevíme, kam jedeme. I tak se Ondra pokouší jet plus mínus někam, až se dostáváme nějakým záhadným způsobem přesně do míst, kde na nás čeká kapr. Nikdo by nečekal, jaké překvapení si pro mě Vltava připravila. Kousek od člunu leží na hladině úžasný koi-kapr ve fantastické kondici a vypadá fakt slušně. Takový poslední záběr v roce 2012 na Vltavě jsem opravdu nečekal a neumím ani popsat, jak jsem byl za tak krásnou velkou zlatou rybu šťastný.Samozřejmě, že takováto situace se již opakovat nebude, protože kapr zde už díky povodním není a já jen doufám, že ještě někde udělá někomu jinému takovou radost jako mě a já ho možná ještě uvidím někdy na fotce.

Teď už je ale prosinec roku 2013 a já se opět připravuji na poslední výpravu na Vltavu. Kdyby mi někdo řekl, že se se mnou řeka rozloučí tak, jak se rozloučila, nevěřil bych a jen bych se smál.

Mým cílem bylo jen několik ryb, které bych chtěl chytit. V hlavě jsem měl pořád nádherného červeně zbarveného lysce, kterého jsem chytil již dvakrát v létě a od té doby, co jsem ho dostal podruhé, se po něm slehla voda. Toužil jsem ho tolik chytit, že mě ostatní ryby snad ani nezajímali. Prostě jsem se do něj zamiloval, ikdyž není tak veliký.  Zato jeho barva mě ohromila. Ještě pár ryb jsem měl v hlavě, ale kapra, kterého Ondra ulovil v létě, jsem vyškrtl, ikdyž jsem po něm také toužil. S Ondrou jsme se shodli, že již tady ryba není, protože se už pěknou dobu neukázala. Když ho Ondra chytil, měl prázdné břicho a zdálo se nám, jako by vůbec neměl zájem nic jíst. Vypadal dobře, ale v břiše totálně prázdno.

S tím, že se pokusím dostat mého nádherně barevného lysce, jsem se vydal s kamarádem Kubou na poslední dvě noci k nám na řeku. Musel jsem vsadit na totální pecku a na něco čemu věřím na 100 %. Volba byla naprosto jasná a bezkonkurenční. Monster´s Paradise!!!!!!!!! Nakrájel jsem 4 kg „ozubeného vysmátého kapra“, říznul to trochou ovoce a zvolil si ve stejnou dobu 2 krmení. Pokaždé po dvou kilech nakrájeného paradajska, jsem plošně zakrmil a položil do krmného místa oba klacky s boiliesem Monster´s Paradise 24 mm na dno.


První noc přinesla krásného šupinatého lysečka, ale potom už ani ťuk. K ránu začal foukat západní vítr, který mi radost vůbec nedělá a přinesl mi cejna na 24mm kouli, z kterého jsem měl neuvěřitelnou radost L.  Kubovi se rozjel pravý prut. Dostal tlouště o váze asi 354 kg, z čehož mohlo být zhruba 353,25 kg boilies, které měl v sobě. SuperFrown.

Tak takhle to nepůjde! Pruty jsme na chvíli stáhli a zhruba dvě hodinky nechytali, dokud nezmizí z krmného místa tloušti a ostatní nežádoucí ryby.

Kolem 11 hodiny převážím pruty, zakrmuji, dopínám vlasce a dostávám hlad. Rozdělávám oheň, opékáme buřty, když z ničeho nic mi pípne levý prut. Koukám na něj, špička se pomalu ohýbá a přichází pomalá a opatrná jízda. Přisekávám, nasedám do člunu a hurá za ním! Vypadá hodně dobře. Přijíždím na koryto a zjišťuji, že je kapr ve vázce. V tu chvíli si neodpouštím pár super slov na účet povodní a všeho co sem voda přinesla. Rup!!!!! Co se děje?? Kubo, asi je konec, povídám. Něco tam ruplo. Sakra a vypadal pěkně!!!! V tom se vlasec stáčí pod člun a šponuje se proti proudu. Uf!!!! Super vydrželo to, říkám a začíná nádherný 10 minutový souboj. Je mi jasné, že se jedná o pěknou rybu a možná také letos poslední!!!!!!

Rybu po silném boji opouštějí síly a přijíždí pod člun. Nehorázně široká ryba, obrovská, říká Kuba a já věděl, s kým mám tu čest!!! Vidím obrovskou tlamu, ve které vypadá 24 mm koule jako korálekSmile. Říkám mu: „ty bejku“ kdes byl??? Jako by věděl, že jsme o něm mluvili, jako by věděl, že jsem na něj myslel, jako by věděl, že jsme si mysleli, že už nežije. Byl tady! Živ a zdráv! Aaron Jack! Asi nám přišel říct, že se šeredně mýlíme, když si myslíme, že už tu není………..


 


Odjíždím domů s neuvěřitelně prázdnou hlavou a štěstím, ikdyž se mi nepovedl chytit ten lysec, pro kterého jsem jel,  protože mi řeka posledním záběrem 2013 odpověděla na to, na co jsem neznal odpověď a uklidnila mě že je všechno v pořádku………………………..

Přeji všem kolegům spoustu štěstí na rybách i v soukromém životě…………………..

Honza ,, Drak,, Chvapil

 


 

 

Zdarec všichni kapraři

 

Na začátek listopadu jsem s Tomášem naplánoval poslední letošní výpravu, tentokrát na jednu zahraniční svazovku.

 

K jezeru dojíždíme až za tmy a zjišťujeme, že jsou volné jen dvě místa. Po dohodě vybíráme jedno z volných míst, skládáme lehátka, dáváme si pár panáků rumíka a těšíme se na ráno.

 

Přes den nás čekala standardní dřina s důkladným zakrmením našich bójek. První záběr přichází v 5 hodin ráno a asi po 20 minutách mi padá z háčku slušná ryba. V tu chvíli jsem pěkně naštvaný, ale naštěstí to byla jediná ryba, o kterou jsem za šest dní lovu přišel.

 

Do konce výpravy se mi podařilo chytit sedm ryb přes 16kg a tři krasavce 22,5kg, 23kg  a 27,5kg.

 

Krmení jsem moc neřešil a vsadil jsem jen na boilie Fish a Worm Up doplněné o  tygřáky a Aminopelety. To vše pořádně zalité Liquidem a zasypané Powderem, ze kterého nesmělo chybět obalovací těsto.

 

Návazce jsem používal pouze klasiku cca 15cm dlouhá ztuženka Strip Easy Stiff, super pevný a ostrý háček RSH 3000 velikosti 6 s rovnátkem Line aligner.

Byl to super týden a my už se těšíme na jaro...

 

Za IB Broňa.


 


 

Ahoj imperialisti,

Podle kalendáře je listopad, ale podle počasí to vypadá spíše na září a já bohužel ze zdravotních důvodů nemohu vyrazit k vodě na delší dobu. Tak plánuji pár kratších výprav alespoň na 8 až 10 hodin. Na těchto kratších výpravách se mi, ale vůbec nedaří a tak jsem pokaždé jel domů bez jakéhokoliv kontaktu s kaprem. Mezitím se i přes zdravotní důvody dostávám se svým kolegou Honzou „Drakem“ k vodě na delší dobu, sice ne na dlouho jak jsme plánovali, ale alespoň něco. Tato 20 hodinová výprava dopadla tak, jak už jste četli ve zprávě od Honzy.

Tak a je to tady, konec listopadu a já chytil jednoho menšího kapra na naší 20 hodinové výpravě jinak vůbec nic. Prostě vážně se mi nedaří. Říkám si proč? Co dělám špatně? Nebo prostě smůla, že bych měl už letos skončit? Tyto otázky mi lítají hlavou každou chvíli a já nemám na ně odpovědi. I přesto všechno se rozhoduji, že budu chodit letos do té doby, pokud nechytím pěkného kapra a budu mít fotku a tím teprve zakončím sezonu.

Je prosinec a já plánuji každou volnou chvíli alespoň na pár hodin na Vltavu. Předem si doma připravuji boilie  Elite-Strawberry 20mm, které krájím na půlky a jiné menší kusy, které jsem poté i s pár celými kuličkami zalil esencí Elite-Strawberry. Dál jsem si připravil návazce, které se skládaly ze šňůrky SOUL Strip stiff 25lb brown, dále z háčku SOUL Hook RSH 1000, na kterém bylo navlečeno rovnátko SOUL Line aligner. Na jeden prut jsem pod háček dal pokaždé samotnou kuličku Elite-Strawberry 20mm a na druhý prut jsem nastražil V-POPS Pink 16mm, kterou jsem měl také zalitou esencí Elite-Strawberry.

Je druhý víkend v prosinci a já se bohužel v sobotu z pracovních důvodů, nemohu dostat k vodě ani na těch pár hodin, tak jsem se alespoň jel k večeru podívat na mé vybrané místo a rovnou jsem tam lopatkou trochu nakrmil a už jsem se těšil, až tam budu druhý den chytat. V neděli ráno v 6 hodin házím věci do auta a s dobrou náladou vyrážím k vodě.  Hned po příjezdu k vodě se mi trochu nálada kazí, když zjišťuju, že jsem zase na těch hrozných cestách urval výfuk. No nic, říkám si, nedá se nic dělat, beru věci a vyrážím na své vybrané místo. Po rozbalení všech věcí jako naschvál začalo pršet a já začínám litovat, že jsem si nevzal sebou přístřešek. No nic, těch 6 hodin tu vydržím říkám si. Nahazuji ještě za tmy a čekám, až se rozední a znovu to přehodím, přesně na místo kam chci. Mezi tím si dávám něco malého ke snídani a jsem zvědav, co se bude dít, jelikož se dost změnilo počasí, oteplilo se. Hned po rozednění jsem přehodil pruty a  zlehka nakrmil. Do půl jedenácté se nic neděje a já se chystám, že přehodím pruty na ty 2 hodiny, co mám ještě před sebou. Jeden prut přehozen a u druhého prutu mám ztupený háček, od kamenů které jsou na dně a jelikož už nemám připravený další návazec, tak přemýšlím, jestli budu línej a odchytám tu chvilku jen s jedním prutem, nebo jestli se zmrzlýma rukama navážu nový návazec. Padla volba na tu druhou možnost a navázal jsem to a druhý prut letí také do vody. Půl hoďky po náhozu na ten prut přichází opatrný záběr, hned po záseku se hodně opírám do prutu, abych rybu otočil a nepustil ji do jedné z mnoha vázek, co se tam nachází. Daří se mi to a kapr vyráží proti proudu a já podle velkého tahu už tuším, že půjde o pěknou rybu a modlím se ať vše dobře drží, po pár minutách ho znova otáčím a pomalu dostávám blíže ke břehu, kde se vydává směrem k jedné z těch mnoha vázek, to se ale snažím mu opět překazit a opírám se vší silou do prutu a daří se mi, je to super, tak a teď už se mi ukaž a pojď do podběráku říkám si, jen co se vyhoupne na hladině obří tělo kapra se mi zvedá adrenalin ješte o 150% víc a kapr dělá dva silné výpady a já se stále modlím, aby vše dobře dopadlo a měl už ho v podběráku. Pár minut na to, jó je tam! Pokládám ho na podložku, a když vidím to obří kapří tělo v plné kráse, tak si zařvu jóóó, super je to tam.. Hned na to volám Honzovi a říkám mu "je to tam draku". Přijedeš mi udělat fotky? Jeho odpověď zní, no jasně za chvilku jsem tam a kolik má? Povídám mu, že ho teprve budu měřit a vážit, ale že vypadá na nového osobáka, ale že to nechci zakřiknout. Po zvážení má čistých 17kg, znovu si zakřičím je to tam jóóó! Volám Honzovi a říkám mu, že má 17kg.Honza na to, no super za chvilku jsem tam. Mezi tím než přijel Honza, tak jsem zavolal taťkovi, když jsem mu řekl, co se mi povedlo chytit, tak neodolal a stejně s Honzou se přijíždí podívat. Po rychlém focení a natočení šel hned zpátky do své vodní říše.O tom, že bych zakončil svou letošní sezonu osobákem z Vltavy, se mi ani nezdálo, lepší zakončení jsem si prostě nemohl přát. Přeji všem hodně štěstí a úspěchů v novém roce!Díky moc Draku že jsi hned dorazil a udělal super fotky.

Díky sv. Petře

 

Ondra Karlovský

 


 

Ahoj………….berou i v listopadu!

Před chvilkou jsem přijel domu z jednodenní návštěvy břehu naší oblíbené Vltavy. Tento víkend jsme s kamarádem chtěli chytat dvě noci, ale nakonec jsme to nestíhali a vydali jsme se na kaprolov jen na jednu noc, tím pádem zhruba na 20 hodin.

Nebylo potřeba nic vymýšlet,  tak jsme vsadili vše na jednu kartu. Vše jsme dělali tak, jak máme vyzkoušeno a modlili jsme se alespoň o jeden záběr každý z nás. Ondra vsadil na to, čemu věří ze všeho nejvíce a já též. U Ondry to byla Elite-Strawberry a u mě jednoznačně Monster´s Paradise, do kterého jsem se doslova zamiloval.

Ondra měl návazec ze svlíkačky, háček SSC, rovnátko. Na jeden klacek dal dvě 20 mm Strawberky pod sebe a na druhý klacek jednu 20mm kuličku a jednu 16mm V- Popku. Já také svlíkačku, háček LSC, kroužek, rovnátko, broček. Pod každý háček jsem na vlas navléknul pouze 20 mm plovku Monster´s Paradise.

Montáže, kterým věříme na sto procent, jsme postupně rozvezli do míst, odkud to nejvíc cítíme Smile. Ondra nakonec měl 8 záběrů, z toho 4 ryby na břehu. Třikrát tloušť jako vrata a nakonec se mu to dokonce i rozjelo a vytáhl krásného šupináče.

Já jsem měl pouze dva záběry. Sice jsem čekal na záběr o dost déle, protože tlouštům jsem se pomocí plovek naprosto vyhnul, ale zato mě opět řeka překvapila a poslala mi pozdě večer a nad ránem 2 krásné lysce. Za jednu noc se tedy povedli tři kapříci a my sme byli nad míru spokojeni……………. a Ondra se dokonce i koupal Smile

 

S pozdravem pro Imperial Baits Honza ,, Drak,, Chvapil a Ondra Karlovský