Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Poslední akce

Letošní neobvykle teplý podzim mě pořád táhne k vodě chytnout si nějakou pěknou rybu, než odjedu  do zahraničí za prací. Vypravil jsem se na víkend na mou oblíbenou srdcovku. Jedno místo jsem měl od minula uložené v GPS, druhé jsem našel nedaleko starého koryta, kde bylo tvrdé dno členité s hloubkou 3m. Voda měla pořád super teplotu 10,8 stupně.

Na jeden prut jsem nastražil oblíbenou Fishku 24mm nadipovanou v Liquidu a na druhý Elite také nadipovaný v Liquidu. Místa jsem prohodil jen malým množstvím krmení, protože jsem nechtěl upoutat pozornost malých kaprů. Byl jsem přesvědčen, že pokud budou kapři při chuti, tak si i tak málo krmení najdou.

První den jsem dostal dva záběry v podobě 16kg a12kg kapra a říkal jsem si, co na mě ještě čeká. Druhý den bývá nejlepší. Jasná noc, vítr přímo na mně a ustálený tlak. A taky že jo. Po prvním záběru na prutu, který byl na vzdálenost 300m, jsem vyjel na vodu, ale ryba už tam nebyla. Znovu jsem položil montáž a věřil jsem že to odjede znova. Bylo ještě spousta času. Tentokrát se ozval druhý prut, položený na tvrdém dně a já po krátkém souboji podebral krásného šupináče 100cm 22kg, který byl doslova nacpán boiliesem z předešlého dne. Užíval jsem si úlovku  a v tom mě vyrušil zvuk hlásiče prutu, který jsem převážel. Vyjel jsem na vodu, a když už jsem byl nad rybou, nemohl jsem ji odlepit ode dna, pořad jen silný tah u dna. Když už jsem měl kapra na hladině, objevilo se mi velké tělo šupináče určitě mezi 23-25kg, jenže toto zdolávání probíhalo ve velkých vlnách, a když už jsem se chystal kapra podebírat, najednou vystřelila montáž. Absolutní bezmoc, nezmohl jsem se na nic.

Ještě teď, když píšu tuto zprávu, mám to živě před očima. Ale taková je kaprařina, i když to mohl být neskutečný double!!! Někdy stačí i jedna noc, která se vám vryje do paměti!!

René Gargoš


 

Zdravím Ibéčka

Dva týždne od šíravskej výpravy ubehli ako voda a znova balíme. Tentokrát vyrážame južnejšie, smer Taliansko.

Ešte si tak chceme predlžiť babie leto a jesennú rybačku s tým spojenú. A zároveň sa tak rozlúčiť

s tohtoročnou sezónou a uloviť ešte dákeho, pekného kaproša. Po príchode sme sa hneď rozbalili

a rozkŕmili miesta. Do vody sme nahádzali 24mm Monster´s Paradise a Fish, ktoré sme skombinovali so 14mm peletami zaliatymi Liquid Aminom a zasypali Powderom. Zábery na seba nenechali dlho čakať a prvého taliana sme mali na podložke asi po troch hodinách. Mal 14,5kg. Zachutila mu 24mm Fishka. Týmto sa nám rozbehla celá séria záberov. Väčšina záberov bola až po zotmení a v noci. Cez deň zbierali len sporadicky. Na náväzce sme použili šnúrky SOUL Strip Easy Stiff 25lb a háčiky SOUL Hook RSH 1000.

Kapríci boli pri chuti celý týždeň a prichystali nám pekné súboje pri ich zdolávaní. Týmto sme ukončili sezónu a tešíme sa na ďalšie krásne súboje pri ich zdolávaní.

 

Za IB SK Zdeno Rybársky, Bohuš Worm Červík


 

Ahoj přátelé……………..

Jsem v práci, dodělávám ještě nějaké úkoly a v pohodičce u kafíčka sleduji kalendář, kde mám zaškrtnuté 4 dny včetně svátku, které mám v plánu s kamarádem strávit na fantastickém místě na Labi. Kamarád mi před chvilkou volal, že si bere v práci dovolenou ještě i v pátek, tím pádem máme o jednu noc navíc a můžeme odjet již dnes odpoledne po práci. Sice ještě budu muset v pátek ráno odjet do práce, ale to se nedá nic dělat, protože spousta správných borců ví moc dobře, co to znamená mít jednu noc k dobru. Plán zní jasně, v jakémkoliv počasí se sejdeme u Labe kolem 19. hodiny na předem domluveném místě.

Vyjíždím zhruba 3 hodiny před kámošem s tím, že vše připravím a člunem dovozím na místo, kde jsme chtěli chytat. Vzhledem k tomu, že už se stmívá, nemám moc času a musím pořádně máknout. Přijíždím na domluvené místo, a co nevidím… bagr, šíf. Na místě, kde jsme chtěli strávit čas, na který jsme se oba těšili, se zrovna upravuje dno. Ihned jedu na druhou stranu do klidu a zjišťuji, že průtok je horší než hrozný, je přímo příšerný. Volám kámošovi, dávám mu echo jak je všechno pěkně v háji, zapaluji si cigaretku a čekám na něj, abychom se domluvili co dál. Zhruba za hodinku přijíždí. Já se pokouším vyloudit co nejvíc ukřivděný pohled, protože je mi to moc líto, že tu nemůžeme chytat a šíf s bagrem mi tu doslova vadí. Zabírá to a Ondra říká: „tak tím pádem dáme plán B, ok“? Jo super říkám a myslím to ironicky, protože vím, že je tu jeden problém. My žádný plán B neměli! Zhruba po dvou hodinách ježdění jsme se dohodli, že se usadíme na jednom pěkném místě na naší pískovně kousek poblíž řeky. Předem domlouváme, že ať se stane cokoliv, budeme tu až do konce a místo nebudeme měnit. Už je mi trošku líp, dělám čaj, nahazujeme a dáváme se do řeči. Chytáme kousek od břehu cca 80 metrů a v noci mě probudí šplouchnutí pěkné ryby. Sice o hodně pěkný kus dál, ale ryba tu slušná plave. Zavírám oči a za hodinku mě budí budík, protože musím ráno do práce. Stahuji klacky, loučím se s Ondrou a vyjíždím. V práci musím pořád přemýšlet nad rybou, která vyskočila. Píšu kámošovi, že až přijedu, zavezeme všechny pruty přímo k druhému břehu do trávy. Odpověď zní, BERU!

Teď už sedíme na lehátku, pijeme asi 14. čaj s rumem, klacky přesně kde jsme je chtěli mít a já čekám záběr každou minutou. Bohužel do příštího odpoledne se nic neděje J. Nejdřív boduje parťák a rychle za sebou se vystřídají na podložce kapříci menších velikostí, ale to je začátek. Mě odpoledne přichází ryba, ale ztrácím jí v travách, což mě moc mrzí, protože byla dobrá. Ondra tahá menší ryby, ale aspoň něco. Příští den se mi opakuje to samé, jízda mi strhla prut z vidliček, bereme člun! Ryba je v travách! Má sílu! A já o ni znovu přicházím. Dávám si prohranou cigaretku a zhruba po 25 minutách komentování situace, zjišťování, analýzy a litování sám sebe jdu do nich znovu J. Ondra tahá dvě dobré ryby do 10 kg a mě se daří až o dalších 26 hodin později dostat lepšího polořádkáče. Krásně podzimně zbarveného, jako listí na stromech. Udělal mi radost. Ryby začínají brát docela často, ale spíše menší. Poslední odpoledne mi přichází dva krásné záběry zhruba 30 minut po sobě a obě ryby jsou slušné, takže mám velikou radost a už teď jsme spokojeni s výsledkem. Na této výpravě jsem používal boilies Monster´s Paradise a boilies Banana Pop-up. Obě tyto pecky chytají pěkné ryby a banán je zdá se doslova neodolatelný………

P.S. přespříští týden je zase svátek, takže se už těším až z něj budu opět psát zprávu od vody……. :)

Hodně štěstí na rybách a krásný podzim přeje Honza ,,Drak,, Chvapil


 

Čus Ibečka.

V polke októbra som sa vybral na naše šíravské more s odhodlaním chytiť si jedného z Mohykánov. Po prípravách sme vyrazili smer šírava. V pláne som mal zakotviť v oblasti Zalužice alebo Lúčky. Nakoniec sme zakotvili na Lúčkach č.8.  Práve tam končili chalani z Garantbaits teamu, ktorí mali za sebou úspešnú výpravu a na konte pár pekných rýb. Naj 25kg. Takže nálada bola optimistická.  Poladili sme tábor a šup ho na vodu. Našli sme dve hrany jedna cca. na 350m a druha na 560m.

Na prvú montáž som našil dve guličky Uncle Bait namočene v dipe a NHDC, všetko zasypané gelom Uncle Bait. Druhá montáž putovala na druhú hranu s 24mm guličkou Monster-Liver a 10mm V-Popkou namočenou v esencii Bloodworm. Hneď prvá noc bola dobrá a parťák Robert Jamroskovič chytil kapríka 8.5kg. Mne bachol 6.5kg dorastenec. Nad ránom sme vytiahli prvé šíravské torpédo o hmotnosti 9.5kg a od vtedy začal koncert v podaní amurov, ktorí atakovali naše lovné miesto.

Menili sme aj guličky Uncla na Monster-liver, Monster´s Paradise a Elite.  Ale zakaždým to vzali Amuri. Tak že zachytali sme si dobre, ale ako hovorí môj parťáčik Bohuško Červík „čakáš eso, príde sedma“. Použil som naväzcové šnurky od Soul Strip Stiff 25lb a SOUL Strip Soft 25lb háčiky SOUL RSH 1000 veľ.4 a SOUL RSH 4500 tiež veľ.4.

Takže ďalšia plánovaná výprava je za dva týždne v Taliansku a dúfame že tam si spravíme chuť.

Ale o tom v ďalšej správičke. Za Imperial SK Zdeno Rybársky.


Zdravím všechny lovce

Opět jsem se vydal ve stejný termín jako vloni na místo činu a výprava se vydařila. Měl jsem v plánu místo, které jsem chtěl vyzkoušet už od léta, ale ruch na vodě mě to příliš nedovoloval. Hloubka kolem 6m a různé zlomy na dně, úplně ideální pro pozdní lov kaprů. Záběry jsem dostal hned první den po nahození udic, ale velikost kaprů do 8 kg mě znepokojovala. To mě po dvou nocích přimělo k tomu, abych se vrátil na stejné místo, kde jsem v loni chytil krásnou rybu. Ze začátku byl scénář stejný jako na předešlém místě, opět menší kapři. Proto jsem se rozhodl po hodině hledání na vodě položit jeden prut k malé vázce úplně na volné vodě s minimálním krmením. Taktika se vyplatila a tato udice mi přinesla krásné úlovky. Jako nástrahu jsem použil Fishku 24mm zalitou Liquidem bez jakýchkoliv esencí. Na prokrmení jsem zvolil boilies  Fish a Elite 16,20 a24mm.

 

S pozdravem René Gargoš


Tovačovský mráz
Je konec října a to je nejlepší období pro lov kaprů. I já z toho těžím a musel jsem si vzít v práci dovolenou. Prostě sbalit věci a jet na ryby. A dobře jsem udělal. Je pravda, že podmínky pro lov na jezeru nebyly moc optimální, neboť se tam konali závody Carp-Liga a na jezeru zůstali pouze 2 volná lovná místa a to ještě v jeho mělké části. Vsadil jsem na jednu kartu, buďto zůstanu a nebo se vzdám. Je nám všem jasné, že se z boje prostě neutíká za jakéhokoliv režimu, takže i já jsem zůstal a snažil jsem se z minima vytěžit maximum, co šlo na tom místě udělat.
Voda měla 12 stupňů, aktivita ryb vcelku 0. Hrozná představa o lovu. Nevadí, usmívám se a beru to vše pozitivně a s úsměvem. Ono to pak jde všechno lépe. A také že šlo. Byla to dřina, na mém lovišti bylo neskutečné množství vodní trávy a já na úseku cca 500x150m našel v té mase trávy 4 místa, kde se to dá tak tak položit strašně na přesnost. S čím jsem se vypořádával spatně byl silný vítr, který se také podepsal na prvním dnu a noci. Když jsem to následující ráno jel převést a bylo to natvrdo v trávě, to je jako by to tam ani nebylo..
Pokus číslo 2. Nasadil jsem 200-350g olova, aby montáž zůstala tam, kde byla položená a to se povedlo. Úspěch tkvěl ve věcech, jako krmení rozvržené na 4 dny v podání 40kg řepky a 12kg boiliesu Elite-Strawberry v průměrech 20 a 24mm, všechno napůl. Jako nástraha byla 24mm koule jahody v gelu a druhý prut jen čistě vymáčená kulička též jahoda. Zbytek krmení bylo použito na plošný zákrm po každém položení montáže do oka v trávě jsem na montáž obrátil iBox plný řepky! Nechtěl jsem to nějak komplikovat krmením přípravou i tohle někdy může stačit! A také že stačilo. Po 3 dnech se prut se 24mm kuličkou rozjel. Úžasný pocit. Jen jsem se modlil, ať vydrží sestava. V té trávě byla sestava 100%-ní a vše vydrželo i výpady. Bojovné krásné ryby, krásný podzim.  Bohužel to byl poslední záběr od kapra, ale měl jsem splněno. Ryba nad 15kg doma! V tomhle počasí to potěší a zahřeje. Ještě se nevzdávám a letos jim to ještě ukážu.

Pro Imperial Baits CZ Jiří Petržela