Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


 


 

 

Podzim na Pálavě Broni a spol.

V září a říjnu jsme podnikli tři prodloužené víkendy na Pálavu. Kapříci byli celkem při chuti, jejich velikost byla většinou do 10kg, ale aspoň jsme se nenudili. Nejvíce záběrů nám přišlo na Worm Up, bohužel jsme pár pěkných ryb vyřízli.

I tak jsme se každý dočkali krásné ryby, když Tomáš chytil jednu z nejkrásnějších Pálavských ryb, 15kg vážícího a 85cm dlouhého šupinatého lysce, který mu zabral na 24mm boilies Fish dipovanou v černém pepři.

Na druhé výpravě si Petr po dvouleté pauze vytáhl dvacku.

Nakonec jsem se dočkal i já v podobě mého dosud největšího mušováka vážícího 23,2kg, který je zároveň mou jubilejní 20-tou rybou přes 20kg. Obě ryby nám šlukly 24mm Elite v trojobalu ze stejného dipu, Powderu a GLM-ka.

 

Za IB Broňa


 

Zdravím všechny kolegy.........

Opět jsme se s kolegou dostali na skok k vodě. Nejdříve jsme podnikli výpravu na řeku Labe a poté jsme  navštívili naší milovanou Vltavu.

Obě výpravy dopadli dobře. Ryb jsme sice nevatáhli velké množství, ale dá se říci, že úlovky byly docela slušné. Každá ryba, kterou jsme dostali na podložku byla moc krásná a udělala nám velkou radost. Vltava nám dělala pěkné starosti co se týče naplavených větví a kmenů od povodní. Dá se říci, že za 80 % ryb jsme museli na vodu a každá z těchto ryb byla doslova vydřená. O to víc jsme ale měli radost, když souboj dopadl dobře, kapr byl v pořádku a dostavila se nám o pár minut později pěkná fotka.

Používali jsme boilies tří druhů, Ondra zkoušel Elite-Strawberry, já jsem zase věřil boiliesu Monster´s Paradise, na které mi to prostě jezdí naprosto pořád a všude a poté jsme lapali na boilies Elite.

Ondra zkoušel dávat na jeden prut pod háček boilies Elite-Strawberry 20 mm + V-Popku 16 mm dipovanou v esenci Elite-Strawberry, na druhý prut napíchnul 2 koule Elite-Strawberry 20 mm na dno.

Já jsem na první prut píchnul 1 kouli Monster´s Paradise 24 mm + V-Popku a na druhý prut jsem mrsknul 2 koule paradajska 20 mm, nebo  jen 20mm plovečku paradajska cca 7 cm nade dno.

Celkem nám to po zakrmení jak na Labi, tak na Vltavě začalo jezdit a tady jsou nějaké fotky Vltaváků a Labáků.........

 

Všem přeji příjemné kapraření a pěkný podzim Honza ,,Drak,, Chvapil a parťák Ondra


 

Zdravím všechny kapraře

Na konci října jsem opět vyrazil na výpravu na mou oblíbenou svazovku. Byli jsme původně s kolegou domluveni, že pojedeme v pátek, ale mě něco v duchu říkalo, že bych měl jet o den dřív.

Jako místo jsem zvolil staré koryto s potopenými keři s hloubkou 3,7metru, úplně ideální pro výskyt kaprů. Z předešlé výpravy, kdy jsem použil na rozkrmení partikl a místo mi atakovaly kapři vánočních velikostí, jsem se rozhodl toto místo rozkrmit jen boiliesem a tygřím ořechem.

Boilies jsem použil asi 2kg mixu Monster-Liver, Fish a Elite o průměru 16 a20mm a spolu s tygřím ořechem jsem to rozházel na velké ploše. V brzkých ranních hodinách mě vzbudil brutální zvuk hlásiče a po záseku jsem myslel, že jsem někde ve vázce. Najednou se tento "věšák" dal do pohybu a já jen cítil velkou váhu, která se nechala přitahovat pomalu ke člunu. Když jsem spatřil  velký stín, který se mihl okolo mne, nechtěl jsem tomu uvěřit, že můžu mít v našich vodách něco takového na prutu. Po úspěšném podebrání,  kdy jsem chtěl kapra přendat do člunu, jsem se ujistil, zda někde nemám chycenou síť. Ne vše je v pořádku. Kapra přendávám na podložku a zkouším ho zvážit. Ručička váhy se zastavuje na 25kg. Po odečtení vážícího saku a přeměření 103cm 24,20kg.

Kapr se nechal zlákat na 20mm Monster-Liver bez jakýchkoli esencí obalený v nepřekonatelném GLM full fat. Okamžitě rozesílám sms mým přátelům a přijímám gratulace. Po příjezdu kámoše rybu fotíme a pouštíme s přáním, aby se vyhýbala lovcům, co mají neustále nabroušené nože.

Na této výpravě nebylo záběru mnoho, ale stáli za to. Jsem rád, že se mi splnil sen v podobě této nádherné ryby. Chtěl bych poděkovat rodině a manželce, která neztratila trpělivost se mnou a mými výpravami za kapry.

S pozdravem René Gargoš