Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Ciao Tomáši,

Posílame zprávu z poslední výpravy. Chtěli jsme letos podniknout ještě jednu větší akci, ale z důvodu počasí jsme ji zkrátili na pouhé dvě noci. Vypravili jsme se na naši milovanou řeku, kde trávíme letos skoro všechen volný čas.

S sebou jsme si narolovali několik kilogramů Fishky a Monster-Liver. Po příjezdu k řece jsme byli celkem příjemně překvapeni, protože tlak rybářů byl minimální.

Po domluvě jsme vybrali místo v jedné zatáčce. Následně začala klasická rutina, nafouknout člun, připravit krmení a hurá na vodu.

Zakrmili jsme cca 4kg aminopelet a 5kg boiliesu. Podařilo se nám chytit čtyři kapry, největší měl 84 cm a 9kg. Záběrů bylo dosti, ale bohužel úspěšnost vytažení se sotva blížila 30 procentům. Chytali jsme kousek od potopených stromů posetých slávičkami, které dokáží přeřezat opravdu vše. Doufám, že se mi podaří se svým kolegou ještě letos vyrazit na pár akcí, i když teď počasí vypadá opravdu nevlídně…

S pozdravem Twiggy a Lefty (Gangsta Fish)


Dostali jsme report o kluků z Asuán Cupu …


Koncem září jsme si naplánovali s klukama dvě 50 hodinovky - Asuan Cup 50 hodin, který se konal 21.9. - 23.9.2012 a 50ti hodinovku na Dešné.

Na Asuánu startovalo 20 týmů, tak jsme vyrazili v podvečer, den před závody, ať pokecáme se závodníky a trochu se vyspíme. Netrpělivě jsme čekali na losování, kde budeme sedět. Víme, že většinou vyhrává hráz, tak jsme chtěli sedět tam. Noc byla mrazivá, tak bylo jasné, že ryba se bude držet na mělčině.

A je tu ráno.

Losuji pořadí a tahám trojku. Po mě jde Venca a tahá osmičku. Hráz to není říkám si, ale lepší než dvacítka. Stěhujeme se na místa, chystáme věci a v duchu vymýšlíme, kde a na co budeme chytat.

Bylo jasné, že krmení na druhou stranu nedostaneme. Druhý břeh dle našeho odhadu je kolem 130 metrů. Nahodit se tam dá ale bez PVA punčochy. Na začátek začínáme krmit na devadesáti metrech aminopeletami o průměru 15 - 25 mm. Krmíme 10kg a k tomu přidáváme 3kg Stickmixu a 3 kg Elitu.

Vidíme, že kluci na hrázi hází do vody neskutečné množství method mixu, ale věříme, že rybám začnou chutnat peletky a kuličky. Po půlce závodu zjišťujeme, že se držíme na čtvrtém místě, což nám dodává další chuť bojovat a makat na plno.

Do vody házíme dalších 20kg pelet a věříme, že to na noc bude stačit. Kolem 11 hod. přichází double a po něm hned další dva krásní šupináči. Tak už nic neměníme a na všechny pruty dáváme peletky o průměru 15mm. Do rána chytáme 30 bodovaných kaprů a vidíme, že máme naději na bednu. Ráno přidáváme dalších 12 ryb a od rozhodčích se dozvídáme, že na hrázi se nic nechytalo, což pro nás vypadá velmi dobře.

Je tady konec závodu a vyhlášení. Netrpělivě čekáme, jaké místo jsme si vydřeli. Áda mě povzbuzuje slovy "neboj nikdo víc nenachytal". Nakonec měl pravdu, vítězíme. Obsazujeme 1 místo - příčku nejvyšší.

Jsme rádi že není třeba tuny metoďáku k vítězství, ale stačí dobré a kvalitní krmení a výsledek se dostaví. I na zdánlivě špatném místě se nechá ryba udržet a vytěžit co se dá.

S pozdravem Láďa, Venca a Áda


P.S. Už teď se těšíme na Dešnou a pošleme vám krátkou zprávu.

Patří jim velká gratulace k vítězství!


Dostali jsem krátkou a výstižnou zprávu od Milana Štureka.

Ahoj imperialisti. Posílám krátkou zprávu z víkendovky na konci října. Byla to jízda....

Mluví o tom i výsledek ve formě galerie na konci této zprávy. Ryby spolupracovali báječně. Jízda stíhala jízdu a já jsem byl ve svém živlu.

Vybral jsem si dobře, jahůdka je jak je vidět úspěšná i v ochlazující se vodě. Pod háčky jsem nastražil Elite-Strawberry + Pop up Elite-Strawberry dipované v esenci Elite.

Milan.


Dostali jsme zprávu z výpravy od Kamila Kňourka. Tady je...

Je konec října a já jsem se rozhodl hlavně kvůli podzimnímu času a krásné podzimní přírodě využít přebytku dovolené a strávit týden na oblíbené jihočeské svazové vodě. Poté, co jsem s autem zapadl a musel mne vytáhnout traktor, jsem si říkal, že mne svatý Petr u vody asi prostě nechce . Dorazil jsem k vodě o dvě hodinky později, ale už jsem se nemohl dočkat, až to vše bude připravené a pruty zavezené a udělám si oběd a pohodu.

Tento revír znám dobře, takže umístění korkového špuntíku pro označení krmného místa bylo velmi rychlé a nebyl jediný problém s nalezením pěkného místa ve vodě. Tentokrát jsem, vzhledem k teplotě vody 12°C, zvolil jako hlavní boilies z mixu Explosiv Stickmix s podílem Monster-Liver, všeho pro začátek asi jen dvě kila ve velikosti 24mm.

Ani přes tento podzimní čas jsem se tuto velikost nebál pověsit i pod háček. Na jednom z prutů jsem ještě přidal i růžovou V-Popku 16mm řádně nadipovanou v oblíbené ostré esenci Banana. Vše hotovo a už jsem se jen těšil, až dorazí druhý den dva kolegové a kamarádi, že mi to čekání na kapry bude příjemnější.

První dva dny byly ve znamení občasných záběrů od menších kapříků, ve středu, kdy bylo i počasí slunečné se povedl i kapr 72cm. Kolegové dorazili a i ti se dočkali záběrů od menších a středně velkých kaprů. Jen a jen se nedařilo chytit něco většího. Robert měl záběr na hotovku Elite-Strawberry, které jsem po dvou dnech také zkusil. Záběry přicházely na vše připravené, jenom ne na mého podzimního favorita Explosiv Stickmix.

Následující dva dny byly ve znamení mlhy a velké vlhkosti, záběry byly ojedinělé a ke konci týdne ustaly úplně.

V pátek ráno Robert měl překvapeně dva záběry najednou a zdolal kapra 11,5kg a 9kg.

Tak trochu mně to nabudilo a říkal jsem si, že by se mohlo podařit něco ještě většího. Celá sobota byla, co se týká braní kaprů, úplně mrtvá a už jsem přestal doufat.

Když v neděli brzy ráno se ozvalo vytoužené pípnutí mého hlásiče, už po zvednutí prutu jsem cítil, že to bude ten pravý. Po zdolání to byl slušný 95cm a 18kg narostlý krásný kapr. V mládí přišel někde k úrazu hřbetní ploutve. Alespoň ho příště poznám a předpokládám, že jsme se neviděli naposledy. Třeba hned za 14 dní, kdy se vypravím opět na 6 dní pokusit se o něco podobného.

Kamil.


Přinášíme zprávu od Davida Golda z jeho víkendovky...

Ahoj všichni,

Posílám zprávu z víkendovky na svazovce. Celý víkend se nesl ve znamení mlhy. Příjezd k vodě byl těsně před setměním a tak jsem muset rychle spěchat, abych stihnul vše připravit, než bude tma.

Sebou jsem si přivezl boilie Carptrack Elite a Elite Strawberry. Levý prut byl nastražen samotnou Elite Strawberry ve 20mm. Pravý prut byl připraven na panáčka Elite 20mm s Pop-up Elite Strawberry 16mm.

První záběr byl asi po třech hodinách na levý prut. Odměnou byl lysec s váhou 10,50 kg. Rychlé vyfocení a puštění do rodného živlu. Asi po 10 minutách přišel další záběr na pravý prut a na něm šupík s váhou 10,20 kg, kterému zachutnal panáček. Ten den už žádný záběr nepřišel. Uvidíme ráno, jestli se něco povede. Ryby ráno ani přes den aktivní nebyli a tak jsem očekával, co přinese druhá noc. Udělal jsem změnu a na pravý prut jsem dal samotnou Elite ve 20mm.

Druhý den přišel záběr až okolo deváté večer na levý prut. Další lysec s váhou 10,10 kg, kterému zachutnala Elite Strawberry 20mm. Ulehám do spacáku a čekám, co se bude dít dál. Nakonec ke konci výpravy přichází ještě poslední záběr. Velice pomalá jízda. Zvedám prut a už od první chvíle jde cítit, že tohle už bude větší ryba, než ty předchozí. Ryba se nehodlá lehce vzdát, ale nakonec končí v mém podběráku. Jako třešnička na konec 93cm dlouhý šupík s váhou 15,10 kg. Co si víc přát.

Všem přeji, aby prožily pěkné chvíle u vody jako já.

David“ Goldik“ Gold,


Máme tady další krátkou zprávu...

Zdravím všechny od Imperialu.

V pátek jsem byl přes noc na jednom pro mně novém 4ha rameni poblíž mého bydliště.


Byl jsem jen asi na 10 hodin, protože na delší dobu to nešlo. Proto jsem neváhal a nastražil klasiku v podobě 16mm růžové V-pops dipované v esenci Elite a na druhý prut 24mm Fish a 16mm růžovou V-pops na panáčka.


Návazce jsem použil na plovoucí boilie tzv. D-montáž a na panáčka klasiku v podobě šňůrky SOUL Strip Easy Stiff 25lb camo asi patnáct centimetrů dlouhý zakončený háčkem SOUL RSH 3000 vel. 8 opatřeným rovnátkem.


Po náhozu jsem přihodil ke každé montáži jen asi deset, na beton vysušených kuliček, abych zbytečně nepřilákal menší kapříky.


Asi po 7 hodinách přišel na dipovanou V-pops záběr a po krásnem souboji skončil v podběráku 85cm měřící a 11kg vážící šupík, který byl samozřejmě vrácen vodě.


Není to sice „mohykán“ vážící 20kg, ale i tak měl pro mně nesmírnou hodnotu a doufám, že se s ním ještě někdy setkám.


Do konce pobytu jsem neměl už žádný záběr, ale i tak byla tato výprava trvající pouze několik hodin velmi hezká a úspěšná.

S pozdravem za CT B&B Blek


Zdravím Imperialisti

Konečně jsem se letos dostal na naší třebíčskou svazovku. Hezké víkendové září jsem strávil s mým kolegem Paťasem na této, pro mě těžké vodě. Přehrada je pro mnoha rybáře nepřípustná tvrz skrze špatné přístupové cesty k vodě, strmé břehy, skály a kopce. I to je na jednu stranu výhoda.

Když jsme se dostali na místo činu, tak jsem nevěřícně zíral, z jaké výšky budeme chytat, hladina voda byla cca 5-6 m pod normálním stavem.

Konečně vybaleno a vše nachystáno na "víkendový piknik". Pruty jsem na letošní sezónu zvolil od firmy Soul Conquest 12ft 2,75lb a navijáky Soul Freewheel 12000FR. Jako nástrahy Elite, Monster-Liver , Banán + Fisch pod háčky SOUL Hook RSH 4000 velikost 8, které se mi letos dost osvědčily. Do krmení jsem kromě boilisu namíchal Amino pelety, následně klasicky zalil Liquidem a zasypal Powderem.

Počasí na kapry přálo, bylo hezky, občas pod mrakem. Je nakrmeno a jde se na to. Na první záběr jsem kupodivu nemusel čekat dlouho. Po náhozu během půl hodiny na Elite přišla první jízda z hloubky cca 12m. Po chvilce boje se z nádherně křišťálově čisté vody vynořil šupík 6kg, který moc potěšil a vznesl nám naději.

Do večera přišel Paťasovi ještě jeden podobný kapřík a další záběr už nepřišel. Na vzdor chladným nocím a prohibici, jsme nasadili jako dopink domácí slivovici.

Od dalšího rána mi dával kolega Patrik najevo, kdo bude král lovu. Kapři mu šli a mě přes den stále nic. Bohužel v poledne mu největší kapr výpravy spadl. K pozdějšímu odpoledni jsem s tím udělal rázný konec. Zvolil jsem roční mražené boilie Fish+Banana, namočil do Liquidu, obalil v Powderu, nechal chvíli zaschnout a šup to vody s PVA punčochou naplněnou Aminopeletami 4mm.

Co nevidět se úspěch dostavil a několik pětikilových kapříků tímto soustem nepohrdlo. Na závěr poslední noci mne z vyhřátého spacáku SOUL Sleeping bag výtáhl nádherný šupík 8,5kg. Dalšího rána jsme se dočkali ještě několika dalších kapříků vše kolem 6kg. Tuto krátkou víkendovou výpravu jsme zhodnotili jako vydařenou, laťku na další výpravu máme nasazenou na překonání.

Děkuji firmě Imperial Baits za skvělé nástrahy a SOUL za ostatní komfort.


Dvě víkendovky Pepy Langa...

Zdar imperialisti


Začátkem září jsem podnikl dvě víkendové výpravy na svazovku nedaleko mého bydliště. Díky konfliktu s ,,majitelem snad všech příjezdových cest k vodě", jsem si musel pořídit transportní vozík a veškerou svoji výbavu táhnout 800m lesem.

Na každou víkendovku jsem si sebou vzal mraženky Elite 20mm a 18mm a hotovky Stickmix 20mm.

Jelikož bylo září a počasí spíš připomínalo léto, vzal jsem si sebou i partikl, který jsem zaléval Liquid aminem a NDHC, které jsem nalil do vody a zalil s ní partikl.

První víkend se mi povedlo udělat 6 záběrů a to 4 na Elite a 2 na Stickmix. Povedli se mi šupináč 10,9kg a lysec 10,5 na Elite s bílou 10mm V-popkou a 4 krásně stavění kapřici v rozmezí 6-8kg na Stickmix. Další víkend jsem opět vyrazil na stejné místo s větším množstvím krmení, protože minulou víkendovku jsem nestíhal po záběrech dokrmovat.

Tentokrát jsem si vzal mraženku Elite a 2kg hotovky Fish. Po příjezdu jsem nakrmil 2kg rozvařeného partiklu a 1kg Elitu a 0,5kg Fishky. První noc jsem udělal jen jeden záběr, ale povedl se mi šupík 82cm 11kg na Fishku. Druhý den se mi povedl odpoledne další šupík 10,5kg na Elite. Od té doby jsem mel 12 záběrů od kaprů kolem 60cm.

V neděli ráno jsem zabalil a odjel domu. Ikdyž jsem měl v plánu zůstat až do večera, bohužel nebylo čím krmit. Užil jsem si dva pěkné víkendy na svazovce kde ryba přes 10kg je vzácnosti.

Servus Pepa Lang


Máme tady zprávu od mladého rybáře...

Moje zlatá rybka.


Jmenuji se Tobiáš a ještě mi nebylo 8 let. V září jsme si udělali víkendovou pánskou jízdu na ryby. Vzal jsem sebou dědu, strejdu Hanyse a taťku Davida, abych jim ukázal, jak se mají správně chytat ryby.

Jako první mě potěšil kapřík okolo 60cm, který měl zlatavou barvu a já si přál, jako by to byla zlatá rybka tři přání: pro taťku studené pivo, pro strejdu krásné počasí a pro mě nějakou větší rybku. Taťka měl po chvilce záběr, ale mnou nasazenou laťku nedokázal překonat.

Pivo už se chladilo, sluníčko svítilo a já měl další záběr a to kapříka okolo 70cm. Toto byla zatím moje největší ryba, kterou jsem chytil, takže jsme měli všichni velikou radost. Kapříci byli při chuti a všechno moje krmení mi snědli.

Rozhodl jsem se prozkoumat krmení rodinných konkurentů a od strejdy jsem dostal pár kuliček Monster-Liver, které jsme spolu se strejdou ještě vylepšili dipem Monster-Liver a obalili ještě v suchém gelu taky Monster-Liver.

Hned jsem je šel vyzkoušet a za chvilku jsem chytil ještě další dva . Mezi tím se taťkovi podařilo ulovit krásného kapříka. Děda se strejdou měli taky záběry, ale já jsem byl pořád ve vedení. Další úlovek byl můj nejdéle zdolávaný a snažil jsem se ze všech sil a podařilo se mi kapříka po 15 minutách podebrat.

Byl to můj největší úlovek naší výpravy a měl 76cm. Doufám a moc si přeji, aby jsem chytal větší a větší .

Zdraví Tobiáš.....

Máme tady zprávu od mladého rybáře...

Moje zlatá rybka.


Jmenuji se Tobiáš a ještě mi nebylo 8 let. V září jsme si udělali víkendovou pánskou jízdu na ryby. Vzal jsem sebou dědu, strejdu Hanyse a taťku Davida, abych jim ukázal, jak se mají správně chytat ryby.

Jako první mě potěšil kapřík okolo 60cm, který měl zlatavou barvu a já si přál, jako by to byla zlatá rybka tři přání: pro taťku studené pivo, pro strejdu krásné počasí a pro mě nějakou větší rybku.

Taťka měl po chvilce záběr, ale mnou nasazenou laťku nedokázal překonat. Pivo už se chladilo, sluníčko svítilo a já měl další záběr a to kapříka okolo 70cm. Toto byla zatím moje největší ryba, kterou jsem chytil, takže jsme měli všichni velikou radost.

Kapříci byli při chuti a všechno moje krmení mi snědli. Rozhodl jsem se prozkoumat krmení rodinných konkurentů a od strejdy jsem dostal pár kuliček Monster-Liver, které jsem spolu se strejdou ještě vylepšili dipem Monster-Liver a obalili ještě v suchém gelu taky Monster-Liver.

Hned jsem je šel vyzkoušet a za chvilku jsem chytil ještě další dva. Mezi tím se taťkovi podařilo ulovit krásného kapříka. Děda se strejdou měli taky záběry, ale já jsem byl pořád ve vedení. Další úlovek byl můj nejdéle zdolávaný a snažil jsem se ze všech sil a podařilo se mi kapříka po 15 minutách podebrat. Byl to můj největší úlovek naší výpravy a měl 76cm. Doufám a moc si přeji, aby jsem chytal větší a větší.

Zdraví Tobiáš.....


Máme tady zprávu od Jardy Petráka a několik jeho úlovků...

Po několika měsících, kdy jsem se věnoval pouze lovu na fedeer je tu opět podzim, toto období si nemůže nechat ujít snad nikdo z nás...

Koncem září jsem se zmobilizoval, doplnil potřebné zásoby krmení u Tomáše v Kolíně a začal vyrážet na krátké vycházky, kdy jsem se snažil "přečíst" vodu a naplánovat několikadenní akcičku.

Termín jsem stále posouval a čekal na první pořádné ochlazení s nočními mrazíky.

Tuto dobu mám opravdu rád a věřím v záběry od velkých ryb. Teplota vody je ale stále dost vysoká a aktivita kaprů slabá.

Přicházejí mi záběry pouze od kaprů do 10kg a tak vážící sak zůstává suchý...

Každou vycházku proto trávím na jiném místě v jiné části revíru.

Při krnení jsem vsadil na jistotu a vnadil Elitem 20 a 24mm + Monstrem Coldwater 16mm.

U nástrah jsem experimentoval od klasických, až po neutrálně vyvážené, což mi opět dopomohlo ke krásnému šupíkovi, tentokrát s váhou 16,6kg Neodolal půlené Elitce 20mm v kombinaci s popkou Elite dipovanou v Elitu a eo Black Pepper.

Moje oblíbená místa v blízkosti břehů ale selhávala, proto jsem začal lovit na delší vzdálenosti.

Bohužel jsem zjistil, že vzdálenější místa jsou nad moje síly. Bylo potřeba udělat zásadní změnu v náčiní, abych byl schopen tato vzdálenější místa prolovit.

Nezbylo mi nic jiného, než opět navštívit Tomáše a přibrat k další várce krmení i nové pruty! MK III!

No na můj vkus nic moc..., ale Tomáš s Jirkou Králem mě ujišťují, že jsou to pracanti s neuvěřitelnou sílou při odhozu a výbornou akcí při zdolávání. Opravdu dobré "tyčky", musím jim dát za pravdu! 2 MK III-ky jsou málo, chci další!!!

Abych to pojistil, přibírám ještě pletenou šňůru Visible Touch. Odkládám tedy svoje ENDURA a BONDY, ohýbám novou "obouručku" vrhací tyč a zkouším tentokrát chytat na vzdálenosti 100 a více metrů. Plán vyšel a začalo to přinášet ovoce. Dále nečekám na počasí, začíná se na mě valit práce a tak bych riskoval, že nepojedu nikam... Na několik dní tedy zůstávám!

Krmení kobrou na vzdálenost 90-110m je neuvěřitelná dřina, takže jsem si někdy připadal jako na atletickém soustředění a ne na rybách. Na tyto vzdálenosti jsem používal Protector-Spray, kterým jsem postřikoval vrhací tyč. Není to žádný zázrak, ale někdy je i 5m k nezaplacení a nebolí tak ruce:-)

Dokrmoval jsem po každém záběru 2kg boilie ELITE a MONSTER, což mi po pár záběrech div nevyrvalo ruce z ramen...

Záběrů každým dnem přibývalo. V půlce týdne jsem udělal dokonce 9 záběru od kaprů 9-13,7kg což byla úžasná rybařina. Na druhou stranu, jak jsem trochu očekával, byla velikost kaprů nižší, než bych si přál. Nicméně spokojenost byla na mojí straně.

Začíná to vypadat s koncem letošní sezony dobře také díky návnadám, na které se můžu vždy spolehnout a odpadá mi tím jeden zásadní problém s výběrem krmení.

Ten nejzajímavější čas u vody právě nastává, sezona ještě nekončí a já doufám, že budu moci ještě pár dní u vody strávit.

Přikládám pár fotek pořízených samospouští z říjnových vycházek.

Všem slušným a zapáleným rybářům, zvláště pak imperialistům, přeji mnoho krásných podzimních ůlovků.

Jarda Petrák


Podzimní spanilá jízda Ondry Kubeny...

Kalibr 10mm - V-pops White a Worm-up v plném nasazení!

Podzim patří mezi mé nejoblíbenější části roku. Kapři se pomalu, ale jistě chystají na zimu, tím pádem přiberou nějaké to kilo navíc. Jejich vybarvení je nekrásnější právě teď na podzim.

Vyrazil jsem na pár dní k vodě. Jako návnady jsem si vzal aminopelety 15mm, boilie Worm Up a Elite. Jelikož jsem nevěděl, jak budou ryby reagovat, zakrmil jsem cca 5kg mixu boilie a pelet s přidáním Stick mixu.

Dva dny se kromě menších kaprů nic jiného na břeh nepodívalo, kapři se přitom na mém místě ukazovali v pravidelných intervalech.

Vytáhl jsem z tašky 10mm plovky V-pops White a Pink, nadipoval polovinu v esenci Banana a druhou polovinu v nové esenci Worm Up a Oriental Spice.

Prut jsem zavezl cca 2OO metrů od břehu a důkladně položil montáž vytvořenou z fluorokarbonu SOUL Translucent a háčku RSH 3000 vel.8 opatřeném rovnátkem Line aligner clear.

Po několika hodinách přichází první ryba okolo 12kg. Zanedlouho zdolávám dalšího krasavce 14kg.

Druhý den odpoledne to konečně přišlo. Nasedám do člunu a hurá za rybou. Neskutečný boj, nic jiného jsem nevnímal, jen já a ryba někde v hlubinách pod lodí. Po podebrání si s radostí zakřičím –„JOOO!“ - je to tam. Mohutný šupináč nad 20kg a v koutku se mu houpou dvě malé kuličky V-pops.

Jelikož se mi již párkrát stalo, že po ulovení velké ryby přišel během chvilky další záběr od velké ryby, nezaváhám a rychle do člunu. Začíná foukat vítr, zavážka se tím trochu komplikuje. Všechny pruty jsou na místě a než stačím otevřít láhev lahodného moku, rozezní se jeden z hlásičů. Vše se opakuje znovu. Ryba táhne jako kůň. Pod člunem se objevuje opět mohutný šupináč. Celkem jsem ulovil asi 10ryb - 12kg,14kg,16kg,17,40kg, 18kg a tři ryby nad 20kg. Podzim ještě nekončí, tak rychle k vodě.

Za Czech Imperial Baits team Ondra K.