Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Podzimní chytání

Skončilo léto, začala hlavní kaprařská sezóna. Každý z nás na tuto dobu čeká jak na smilování, protože se ryby začínají krmit na zimu. Toto období dává šanci rybářům, aby pokořili své dosavadní rekordy. Voda se rapidně ochlazuje a ryby se stahují do větších hloubek, což často eliminuje kapry těch nejmenších velikostí.

I já se rozhodl pro lov ve větších hloubkách než obvykle a nesměli mi při asistenci chybět produkty Imperial Baits. Tentokrát jsem zvolil taktiku odlišnou než obvykle. Jako hlavní parťák mi posloužil boilies Elite, které výborně upravil přímo Tomáš Blažek. Nesmím opomenout na doplněk a to Amino pelety.

Pro krmení jsem si připravil iBox, který jsem asi z půlky naplnit rozbitými peletami o původní velikosti 25 mm. Pelety jsem rozbil, aby rychleji účinkovali. Ty jsem zasypal nejprve Proteinkoncentrátem, zalil InL a trochou vody. Asi po třech hodinách jsem iBox promíchal a přisypal Power Powder a ještě jednou zalil InLkem. Za další hodinku jsem měl doplněk krmení připravený. K montážím jsem nasypal asi tři kilogramy Elitu, jak celých tak i půlených. Na jednu montáž jsem jako bonus přisypal pár kuliček Monster´s Paradise, které často používám jako doplněk krmení.

Již delší dobu jsem toužil po místním mohykánovi, jedné z nejkrásnějších ryb v republice. Věděl jsem, že tahle ryba se chytá opravdu jen zřídka, proto jsem přizpůsobil jednu montáž tak trochu na risk. Použil jsem 15lb fluorocarbon místo olověnky i na návazec spolu s háčkem Longshank č. 8 a sestřihnutým červem od Soulu. Tato montáž neputovala do nijak závratné dálky, i přesto jsem hlavní vlasec doladil backleadem od Foxe. Montáž tak tvořila nekonečně dlouhou a neviditelnou past. Pod háček jsem umístil kuličku Elitu o velikosti 24 mm, kterou jsem měl již připravenou a vylepšenou o zaschlé GLM a Liquid. K tomuto jsem ještě naložil bílý Pop-up zalitý v čisté esenci Elite. Vše bylo připraveno a tato montáž putovala na vytipované místo. Druhou montáž jsem poslal asi o 30m dál. Tady návazec tvořila již velmi dobře ohebná olověnka, včetně shock-itu 0,50mm a návazec z fluorocarbonu, šňůrky a háčku od Soulu. Pod háček jsem nic nevymýšlel a umístil Elitku taktéž 24mm s GLM a Liquidem. Kompletně doladěno a už jen čekat.

První noc se nic nestalo. Bylo jen slyšet velmi časté plácaní u mých montáží, ale jak to bývá, když se plácají tak Vám nic nezabere, až ráno jsem ulovil dva osmy kilové kapříky. Přes den jsem jen přikrmil pár kuličkami, a lopatkou namíchaných pelet. Přiblížil se večer a pak to přišlo. V deset večer se mi rozjel prut s jednou kuličkou a v podběráku mi skončil dvanácti kilový šupináč. To Vám dodá hned energii ve studeném počasí. Montáž jsem znovu nastražil a šel ulehnout. Přesně ve dvanáct hodin za skoro plného měsíce a mlhy, přes kterou nebylo vidět na dva metry, se rozjel druhý prut. Pomalá jízda mi dala naději ve větší úlovek. Rybu jsem po chvilce přitáhl asi 4 m od břehu, a pak to začalo. Za boha jsem ji dobrých 20 minut nemohl zvednout na hladinu. Když už to vypadalo slibně, ryba si vždy vzala dvojnásobek šňůry, než mi dala. V tak husté mlze jsem musel kolikrát zadržet dech, abych přes čelovku vůbec něco viděl. Jelikož se jednalo o montáž s 15lb nosností byl jsem dost opatrný a naviják přibrzďoval rukou. Pak se ukázal. Když jsem uviděl jednu řádku šupin, věděl jsem že je to on. V tu chvíli Vám hlavou proběhne, jak se s rybou fotíte, jak se Vám vyřezává atd. Ale já ji v klidu podebral a byla moje. V tu chvíli mě zaplavila eufórie, že se mi povedlo splnit daný cíl. Kapra jsem ihned zvážil a po odečtení byl výsledek jasný 19,40 kg. A oslavný pokřik nesměl chybět. Montáž samozřejmě se stejnou nástrahou putovala zpátky. Spokojeně jsem šel ulehnout. Jenže to nebylo vše. Ve čtyři ráno, se to znova rozjelo. Při zdolávání se ryba se mnou prala už od začátku. Když jsem u břehu uviděl známý ocas lysce, začal jsem se smát a opakovat si, že to snad není ani možný. V podběráku mi zůstal dobře známý lysec, kterého jsem asi před dvěma měsíci fotil Jindrovi Týčovi z IB teamu. Ryba byla úplně prázdná a váha po odečtení byla na čísle 15,80 kg. Tento kapr se chytá často na 17-ti kilech. Ale já byl naprosto spokojený.

Podařilo se mi ulovit vysněnou rybu, známou rybu a další jako bonus. To vše za jednu noc a to na svazové vodě. Neskutečná eufórie, která Vám dává zapomenout na všechny starosti. Letos mi produkty Imperial baits přinesli nezapomenutelné zážitky. Nyní se chystám asi již na poslední výpravu. Tak uvidíme Smile.

Petr „malej“ Paulus


POdzim 2011

Čau Imperialisté,

Je pátek a poslední zvonění ohlásilo konec vyučování. Balím poslední věci a mohu namířit směr Labe. Cestou se stavuji u Tomáše pro krmení a už mě nemůže nic zastavit.

Podzim už pěkně řádí, tak neváhám ani vteřinu a na všechny pruty nastražuji Monster´s Paradise. Již pár minut po náhozu se mi roztočila cívka, po krátkém boji leží na podložce kapřík necelých 10kg. Přehazuji a jdu spát. Ze spánku mě probouzí brutální jízda na pravý prut. Přizvedávám a cítím slušnou rybu, která sjíždí po proudu a naplno využívá své síly. Po 10 minutách už ani necítím ruce. Konečně spatřuji ve stínu čelovky to mohutné tělo a překvapivě ho hned napoprvé podebírám. Pár rychlých fotek samospouští a 16 kg šupináč může odplout. Další záběr přichází v deset hodin dopoledne. Krásný souboj a na podložce oddychuje další ryba, do 15 kilogramů jí moc nechybí. Sem nadšený, bohužel víkend končí a musím do školy.

Další víkendová výprava směřuje na svazovou pískovnu. Vytipované místo je naštěstí volné, tak rychle vybaluji věci, abych mohl nahodit. Návazce ze šnůrky Strip Stiff a háčků longshank letí na vybraná místa. Na levý prut nastražuji Elite 24mm s růžovou V-pop 20mm v esenci Elite. Na pravý prut dávám bezkonkurenční Monster´s Paradise, kterému ve studené vodě maximálně věřím. Spouštím backleady a víkend může začít! Nestačil sem si ani udělat čaj a přichází první záběr. První kapřík úspěšně atakuje hranici 13kg.To jsem opravdu nečekal. Postupně přicházejí další záběry od krásných kaprů a cítím se jako ve snu. Nic netrvá věčně a úspěšná výprava zase končí.

Závěrem bych chtěl poděkovat Imperial Baits za skvělé produkty, které mě ještě nezklamaly. Všem přeji krásný zbytek sezony a šťastný Nový rok.

Jakub Belza


Rychlá zpráva od Davida a Jirky Chobotských po návratu z úspěšné zahraniční výpravy:

Zdar, posílám malou ochutnávku fotek a pár řádků z úspěšné výpravy.

Byl to mazec a událo se toho za těch 14 dni dost, takže souběžně píšu delší článek....

Uplavaný člun s motorem a baterkou na druhé straně jezera (moje blbost), 2x stěhování (horor!!!) a mezi tím spousta pěkných ryb. Takže výprava jak má být!!!:))

Chytal jsem Monster´s Paradise (a pochytal mě většinu velkých ryb), Fish (tu jsme chytali oba a oba s úspěchem) a Jirka měl po jedné pěkné rybě i na Monster-Liver a Elite-Strawberry. Fish a Monster-Liver jsme koupali v InL a zasypávali Powderem. Na háčku jsme většinou kombinovali hotovky (občas plovky) s rolovanýma. Fotek posílám víc, tak snad vyberete pár pěkných. Potřebujeme koupit pořádný foťák, bo ty naše jsou na pekelný stroje..:))

Čus IB team Choboťáci


Dvě roční období

Zdravím všechny rybáře. Letos jsem byl časově vytížen, tak mnoho času na rybařinu nezbylo. Ale stejně jsem sem tam k vodě vyrazil. Navštěvoval jsem spíše svazové vody, ale také známou pískovnu ve východních Čechách, kam se rád vracím.

Byl jsem zde i v jarním období, kdy voda nebyla ještě úplně prohřátá. Bylo to po závodech, které se zde konali již počtvrté, takže jsem očekával, že rybí obsádka bude doslova rozežraná. Opravdu tomu tak bylo! Na krmení jsem si vzal Aminopelety 15mm, které jsem zaléval Liquidem a zasypal Squid-Liver moučkou. Jako nástrahu jsem použil boilies Monster-Liver a novinku Monster´s Paradise, které jsem také dával jako nástrahu. Záběrů jsem udělal opravdu mnoho a na této jarní výpravě jsem chytal kapři cca 8-14kg. Nejtěžší kapr této výpravy byl pupkatý lysec s váhou 16,75kg, kterému opravdu pochoutky od firmy Imperial baits chutnají, protože o závodech, které se konali před několika málo dny ho chytil Jirka Král z Imperial Teamu.

Tuto pískovnu jsem navštívil ještě začátkem podzimu a mohu říci, že opět produkty imperial Baits nezklamali. Krmení bylo podobné, ale boilies jsem tentokrát zvolil Elite, Monster-Liver a Elite-Strawberry. Návštěvnost v tomto období byla vysoká a tak jsem zdolával spíše menší ryby okolo 7-12kg. I tak jsem přechytával okolní a zároveň místní rybáře jak počtem, tak velikostí ryb. Takže i s touto výpravou jsem byl opět velice spokojen.

Jsem rád, když mám trochu více času nebo volný víkend a mohu vyrazit za kapříma fešákama. Tímto bych chtěl poděkovat za produkty od firmy Imperial baits, na které se mohu vždy spolehnout.

Za IMPERIAL BAITS Team Luděk Doležal