Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Napodruhé jsem ho už dostal!

Přesto, že se ze mne v posledních letech stal pod vlivem všem dobře známého pracovního a rodinného vytížení kaprař spíše svátečního typu, nevynechám chvíli, kdy se mohu setkat se svou vodní hladinou a přiblížit se životu pod a kolem ní.
O to více se pak člověk snaží nasát atmosféru dění všeho kolem vody. Na co bohužel není mnoho prostoru, je experimentování s místem a návnadami, proto navštěvuji jen lokality, které velmi dobře znám z minulosti a lovím pouze na ty nejkvalitnější výrobky.
Velké kouzlo má pro mne blížící se konec rybářské sezony, oblíbil jsem si rybaření do úplného zámrazu. Klid u vody je pro mne prostředek, jak nabrat energii a před zimou je hemžení u vody naštěstí na ústupu.

Pro klesající teplotu vody k 10°C a vodu chladnější nasazuji boilies Monster „Cold Water“ od Imperial Baits a příští rok mne bez něj u vody nepotkáte.


Třetí víkend listopadového měsíce jsem se rozjel na svou oblíbenou pískovnu a zažil velmi milé setkání s rybou, díky které vznikl tento příspěvek, a o který bych se tímto s Vámi rád podělil.

Střídmé vnadění dvou hrstí boiliesu 16 a 20mm na prut, jako nástraha 20mm kulička na panáčka s 15mm plovoucí. V sobotu jsem po třetí hodině ranní za mrazu přišel o těžkou rybu, která zajela za lavici do 9timetrové hloubky, což sebou nese vždy dvě informace. Zklamání z neúspěšného zdolání, které je v chladnějším období (voda měla teplotu kolem 7°C) bolestivější s ubívajícím počtem záběrů, na druhou stranu ale skýtá oprávněnou naději, že kapři nejsou pasivní a je tudíž o to reálnější šance na další záběr. Ten přišel kolem šesté ráno, zásek však šel již rovnou do vázky. Toho dopoledne se k tomu přidali ještě tři menší kapři kolem třech kil, ti však již na peletu. Abych záběry od menších kaprů eliminoval, vrátil jsem se ke kombinaci 20mm Monster „Cold Water“ a 15mm Pop-up z první noci. Večer klid, nastávající úplněk rozzářil hladinu a já usínal při pohledu na siluetu svých prutů.
Za nedělního rozednění přišel na prut nahozený na 90timetrovou vzdálenost poslední záběr. Ryba nechtěla ode dna. Jako takovou jsem ji přitáhl k blízkosti břehu, stále ještě v 7mi metrové hloubce. Změnou tlaku začala vypouštět bubliny, až jsem z toho měl pocit zaseknutého potápěče. Překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat a já pod hladinou s jistotou spatřil rybu, o kterou jsem na této vodě v jarních měsících přišel těsně před podběrákem, rybu, která mi mnohokrát nedala spát a za kterou jsem se sem vracel. Tentokrát však zdolání dopadlo úspěšné. Váha ukázala 18,10kg a za pár minut již přijeli na pomoc při fotografování přátelé Robert a Tomáš. Po puštění kapra jsem ještě několik minut vychutnával jeho zdolání plný adrenalinu. Přišla hodina balení a odjezd domů. Když píšu tyto řádky, venku řádí pořádná zima a bohužel to vypadá na konec kaprařské sezony.

S přáním takovýchto zážitků od vody se s jedním splněným snem loučím.

Jarda Petrák.


2:0 pro "Cold Water"

Jelikož práce je moc a času méně, jsem nucen vyrážet k vodě pouze na pár hodin nočního lovu. O to více mě těší, že se mi i při takto krátkých vycházkách k vodě celkem daří. Určitě musím poděkovat směsi Liver „Cold Water“, na kterou ryby reagují velmi dobře. Důkazem toho jsou mé dvě poslední jednonoční vycházky, na kterých jsem za dvě odlišné noci, na odlišných vodách a při jiných podmínkách, udělal dvě ryby a obě ryby měly přes 15 kilogramu. Pár experimentů, pár pokusů a měl jsem účinnou návnadu. Dal jsem kaprům na talíř směs Liver „Cold Water“ s NHDC a s řádnou porcí banana dipu a nástraha byla bílá V-Popka 16mm v Elite esenci. Tato kombinace mi dopřála tyto dvě krásné ryby….

Za Czech Imperial team Jindra „Monster“ Majer


Západ a východ slunce

Poslední měsíce jsem neměl moc času, proto jsem toho moc nenarybařil a když už jsem se konečně odhodlal, tak to bylo na pár hodin po práci. V lepším případě nahazuji při západu slunce, ale většinou to je až za tmy. Ráno zase balím a odjíždím do pracovního procesu, aby měli kapříčci co papkat!!! Jezdil jsem neplánovaně a tudíž jsem si místa nijak nepřipravoval.

Vždy jsem přijel a montáže jsem nahodil do míst, kde jsem tušil, že se kapři budou vyskytovat. Na každou montáž jsem zakrmil 20ks boiliesu a přikrmil jsem jeden kilogram Amino pelet 15mm nabustrované v Liquidu a obalené v Powderu. Nemám rád, když mi to hodně bere a jsem nejradši, když mám jeden záběr. Proto nahazuji do velkých hloubek, kde není tolik kaprů. Není tam tolik přirozené potravy a proto se tam ryby tak nevyskytují. Většinou se tam zdržují větší jedinci, kteří tam mají klid.

Převážně jsem lovil na Pop-up Elite a Elite Strawberry nadipované a obalené v Gelu a new GLM. Před třemi měsíci se mi do ruky dostala novinka Monster´s Paradise. Měl jsem pouze pět kilo hotovek 20mm. Nemohl jsem se dočkat, až je budu moci vyzkoušet. První příležitost přišla po týdnu. Na jeden prut jsem nastražil oblíbený Pop-up Elite a na druhou montáž putovala zázračná kulička Monster´s Paradise. Za úsvitu mám záběr na Monster´s Paradise a po pěkném boji zdolávám kapra, o kterém jsem si myslel, že už je mrtvy. O to víc jsem byl překvapen, že už má 16kg. Na podložce z kapra boilies jen teklo, což znamenalo, že vyzobal veškerou návnadu kolem montáže.

Novinka se kaprům líbila a ne jenom jim. Líbila se i mým přátelům, kteří mi boilies rozebrali. Uchránil jsem posledních dvacet kuliček, které jsem si schoval do tašky s krmením. Jejich příležitost přišla až minulý týden, kdy jsem vyjel zkusit opět svoje štěstí. Montáž putovala patnáct metrů od břehu do osmimetrové hloubky. Nad ránem mně budí brutální jízda. Po půlhodinovém boji navádím do podběráku velkou rybu. Ve svitu čelovky poznávám, že to je kámoš Pitbul, kterého jsem ulovil již po sedmé. Je tomu přibližně dva měsíce co jsem ho ulovil, na Pop-up Elite a byl celý vyhublý. Vážil 17,60kg a neměl moc dobrou barvu. Bál jsem se, že je nemocný! Teď mi bylo jasné, že je v plné kondici. Byl nacpaný k prasknutí a jeho barva byla krásně zlatá. Ručička váhy ukázala úžasných 19,40kg. Byl jsem šťastný. Poprvé jsem tohoto kapra ulovil na 8kg a pojmenoval jsem ho Pitbul. Je to krásný pocit, když si můžete zavzpomínat na souboje s tak krásnou rybou a hlavně pozorovat jak stále roste.

Teď jedna nemilá událost. Jedná se o úmrtí velkého kapra, kterého jsem si vyfotografoval a po důkladném prozkoumání jsem usoudil, že to je na 99% známý kapr jménem Kiwi. Úžasný kapr z obrovským břichem, měl jsem to štěstí a letos se mi ho povedlo zřejmě naposled ulovit. Během patnácti nočních výprav za kapry se mi povedlo sedm krásných kaprů.

Mnoho životních úlovků za Imperialbaits team přeje Tomáš Blažek


Francouzská premiéra

Ahoj, posílám pár fotek z říjnové dvanáctidenní výpravy. Chytali jsme na francouzské řece a byla to naše francouzská premiéra. Nedopadli jsme nejhůř, ale potenciál byl mnohem lepší (dle fotek německých a francouzských kolegů chytajících poblíž). Rozkrmili jsme jeden větší flek, kde jsme krmili boilies Fish a bokem měli každý dva pruty, ke kterým jsme dostřelovali tak 0,5kg boiliesu po každé rybě (já Elite, Jirka Fish-Banana). Umístit 8 prutů tak, aby jeden nepřekážel druhému byl celkem oříšek..... Teplota vody byla 13 stupňů a naštěstí jsme měli klid od nenechavých sumců, kterých je tady opravdu dost. Jako první zabodoval můj nadipovaný Elite obalovaný ve stejnojmenném Gelu. I Fishka se po dvou dnech rozjezdila, ale všechny záběry byly jen na mé pruty. Jirka už začínal být nervózní. Říkal jsem mu ať vydrží, karta se může kdykoliv obrátit. Jak jsem řekl, stalo se to po, pro Jirku dlouhých sedmi dnech. Celkem jsme nachytali dost ryb v rozpětí 8-16kg, drtivá většina zabrala v noci. Dost často jsme museli odtrhávat přimrzlý podběrák od země (noční teploty i kolem -5°C). Na nějakého tamního titána si budeme muset počkat do jara a že se určitě vrátíme!!!..:))

S pozdravem David + Jirka Chobotský.


Laguna zapomnění - dvakrát nad metou

Jednoho krásného dne jsme si řekli s Ondrou, že se půjdeme podívat na jednu zarostlou a opomíjenou vodu, kde by jste čekali akorát tak nějakého malého juniora. Jelikož jsme věděli, že kdysi před léty se tam nějaký ten větší kapr nasadil a možná že i vyrostl, naše volba byla jasná. Pokusit se tam nějakého toho kapříka chytit. Každý večer jsem jezdil krmit dvě místa na této vodě. Jedno místo jsem rozkrmil boiliesem Elite-strawberry 16mm a Aminopeletami 15mm v dávce asi 10kg. Na druhé místo jen 4kg boiliesu Fish 20mm. Po pár dnech jsem si vzal pruty sebou a protože jsem již věděl že Ondra tam vytáhl, na tuto vodu neskutečnou 12kg rybu, vyrazil jsem na ně. Jako nástrahu jsem použil boilies Elite-strawberry + V-Popku obalenou v Gelu a na druhý prut nastražuji také panáčka ale složeného z boiliesu Fish a V-Popky v Gelu. Po dvou hodinách přichází záběr. Probíhá neskutečné a nekonečné zdolávání a vyprošťování z vázek, na konci kterého, úplně vyčerpán podebírám krásného špígla. Mé oči již tuší, že se bude jednat a můj nový osobáček. Vážení to nakonec potvrdilo, opravdu mám nový osobáček, kapr váží 18,20kg. Po 12-ti hodinách přichází další záběr. Ještě netuším, že to je třešnička na dortu, ale cítím, že je to taky větší ryba. Po nádherném boji podebírám další zapomenuté monstrum. Je to šupík a váha ukazuje neskutečných 19,10kg. Jsem ještě dlouho roztřesen a nechce se mi to věřit. Na takto malém plivátku a tak velké ryby. Jen ať se to nedoví nějaký nenechavec a doufám, že tam ještě povyrostou.

Co dodat? Děkuji za stvoření Imperial baitsu a Tomášovi za perfektní cenné rady.

Za Imperial baits Team Jindra Týč


Horkých 6 hodin mrazivého dne

Nedalo mě to dlouho spát a po nedávné, velice slušné výpravě, jsem vyrazil vstříc trochu se poprat s rychle se ochlazující podzimní vodou a pokusit se ještě přelstít nějakého toho kapra.
Již v den mého příjezdu ukazoval teploměr teplotu vody 10 stupňů. Neočekávané prudké noční ochlazení, kdy tři dni za sebou klesala venkovní noční teplota i k -9st, mělo velký vliv na vodu a ta se ochlazovala doslova „před očima“. Byl jsem velice rád za boilies určené převážně do studené vody označené jako „COLD WATER“. Mými favority se stali takto nově vytuněné boilies Elite a samozřejmě boilies Monster a Liver také v této úžasné upravené formě na zimní vodu. Elite jednoznačně čarovalo. Během 6hodin rybolovu přichází to, co jsem si vždy přál. Chytit dvě krásné ryby takřka po sobě.

Zimní boilies fungovalo na jedničku, ikdyž kapři pomalu nikde nebrali. První kapr vážil 11kg, druhý záběr mě již obdaroval krasavcem vážícím rovných 18kg. Zanedlouho přichází kapr 10kg a já jsem již dávno vysmátý a necítím ani noční mráz. Netrvalo dlouho a prut opatřený Elitem se opět dává do pohybu. Po půlhodinovém zdolávání podebírám nádherného šupináče vážícího 17,5kg. No to už i na mě bylo moc. Byl jsem prostě šťastný a ten nádherný pohled na krásnou rybu v mrazivém ránu je prostě nepopsatelný. Veškeré nástrahy jsem obaloval v Amino gelu Elite a Elite-Strawberry a ke každé montáži jsem nastřílel 1kg boiliesu+1kg Aminopelet 15mm.

Začínající zimo děkuji a boiliesu Elite „Cold Water“ ještě víc. Dík!

Za Imperial baits Team Ondra Kubena


Soukromák

Neřadím se ke kaprařům, kteří navštěvují hojně soukromé revíry. Přesto se díky svému dlouholetému kamarádovi nechávám pozvat jednou za rok na soukromou pískovnu.Tuto návštěvu jsme plánovali už v létě. Jelikož jsem s kamarádem tento soukromák v minulosti již navštívil, věděl jsem, co mne čeká, na co se mám připravit a hlavně jsem již měl vyzkoušené, co se mi zde osvědčilo za návnady a nástrahy.

Je polovina října, středa ráno a vyjíždím na pět dní na smluvené místo. V hlavě si začínám srovnávat plán, jak tentokrát vyzrát na největší kapry tohoto revíru. Zatím jsem se řídil vždy taktikou, že nesmím vozit na místa, kde se skoro denně vydatně a bezhlavě krmí vším možným a běžně i chytá. Takže krmit budu jen minimálně, protože si myslím, že místní kapři musí už mít hrůzu ze zakrmovaných míst. Co se týká dna, je tu jen pár zajímavých míst, kde jsou potopené keře, ale ty jsou vzhledem k našemu zamluvenému stanovišti pasé.

Přijíždím na místo, vítám se s kamarádem, nakládáme všechny věci do člunu a přejíždíme na stanoviště. Máme před sebou pět dní lovu. Jelikož je docela pěkně, připravuji nejprve lovné místo k bydlení a přežívání. Rozvěšuji Blaženou připravené mraženky Osmotic Spice, Elite-Strawberry, Elite a tentokrát jsem si přibalil i Fish – Banana. Pěkně od všech těchto koulí po třech kilech velikosti 20mm.Vše je připraveno, bóje na místě (pouze malý korkový špuntík opatřen světélkem pro noční orientaci) 150m od břehu skoro v polovině pískovny, kde je na dně pouze malá nerovnost. Tyčovek je zde, že si kapři mohou jezdit slalom! Ale hlavně jsem toto místo zvolil po asi hodinovém sledování chování ryb, jelikož se na tomto místě nejvíce ukazovaly. Krmení minimální, pouze po dně kbelíku IF iBoxu osvědčených Aminopelet 15mm a k nim tři hrsti smíchaných krmných boilies, které jsem si pro tuto výpravu připravil doma. Do každého druhu boilie mixu, které jsem válel, přidávám chuťové stimulátory a to Power Powder Elite-Strawberry a Osmotic Spice. Další pro mne dnes již neodmyslitelnou součástí mých mixů musí být Carptrack Squid-Liver moučka. Musím říci, že výsledek mého snažení byl skvělý, prostě mne to samotnému nádherně vonělo! To vše jsem, jako ve většině případů, zalil Carptrack Liquidem a zasypal Carptrack Powderem.

Je půl čtvrté odpoledne a v klidu si mohu zavézt své tři proutky. Na každou montáž jiný druh boiliesu, ale všechny koule namáčím v Carptrack Liquidu a zapráším Carptrack Powderem. Vzhledem k zarybnění tohoto revíru a z minulosti vím, že zde nemusím zdlouhavě vyrábět těsto k obalování boiliesu a že tento způsob pouhého namáčení zde skvěle a rychle funguje a je pro místní kapry velice atraktivní.

Nestačím ani zavézt třetí prut, když už na mne kolega ze břehu volá, že mám po 15 ti minutách první záběr. Chvátám na břeh, předáváme si pruty z ruky do ruky a jedu zdolávat prvního místního krasavce. Až na vodě podle tahu cítím, že půjde o lepšího kapra a nemýlím se. Asi po čtvrt hodině zdolávání dostávám do podběráku kapra 17,5kg. Tohoto kapra nemám čas ani pořádně změřit, když v tom se rozezní další hlásič. Zdolávám tentokrát ze břehu, protože není klid si kapra vychutnat na vodě. Za chvíli mám před sebou druhého krasavce asi 12kg krásného lysce, kterého i přes jeho pěkně rostlé tělo pouze zbavuji háčku z tlamky a pouštím. Než se úplně setmí, trávím většinu času na člunu a pouze zdolávám a zavážím. Do úplného setmění zdolávám ještě pět kaprů mezi 6 ti až 10 ti kg. Podivuji se nad úžasnou aktivitou kaprů v tomto období, jelikož nikde jinde na ostatních stanovištích není tak rušno, jako u nás.

Další dny se snažím, vzhledem k četnosti záběrů, pouze testovat snad všechno, co jsem s sebou pro kapry bral. Bedlivě sleduji a zapisuji si na co je nejvíce záběrů a jak připravené a upravené boilies je pro kapry nejatraktivnější. Zjišťuji, že malá krmná dávka, kterou jsem zvolil a aplikoval první den je zcela dostačující a s touto dávkou si vystačuji každý den, aniž by záběrů ubývalo. Nejvíce záběrů přichází na Osmotic Spice 20mm, následuje Fish – Banana, poté Elite a nakonec, i když těsným rozdílem, Elite-Strawberry.

Po pěti dnech lovu se dá s určitostí říci, že pokud namáčím boilies do Carptrack Liquidu a následně do Carptrack Powderu, kterého jsem si vzal tentokrát raději velké balení 400g, přichází záběr minimálně do hodiny. Carptrack Liquidu jsem si vzal dvě balení, protože do jedné lahve jsem přidal několik kapek Essential Oil Black Pepper, což se mi osvědčilo i na svazových revírech. Velmi podobně funguje i namáčení do Carptrack GLM full-fat i Carptrack Liver. Po celou výpravu zjišťuji, že koule nenamočené nejsou pro kapry až tak atraktivní a na záběry musím déle čekat. Ale přijal jsem tento fakt s radostí, protože toho využívám a na noc neupravené boilies servíruji kaprům na všechny tři montáže, abych měl alespoň trochu klidu na spánek. Během všech nocí se musím zvednout z vyhřátého pelechu maximálně 5x, což je ale ovlivněno i tím, že vzhledem k ranním mlhám znovu nezavážím.

Během celé výpravy jsem nachytal kolem 40 ti kaprů mezi 7 mi – 17,5kg. První záběr a první kapr byl ale největší. Přiznávám ale, že jsem se zabýval i jinou činností, než jen samotným lovem. V neděli jsem se vrátil s pěknými zážitky, ale opět musím konstatovat, že svazovka je prostě svazovka.

Kamil Kňourek


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Soukromák


Návrat po třech letech

Jako už každý rok, tak i letos nevynechám a navštívím nějaký ten soukromý revír.

Letos jsem se rozhodl, že navštívím klubovou vodu Hejlov J.Těšínského. Je to v podstatě takový návrat po třech letech na vodu, kterou velice dobře znám. Chtěl jsem se na tuto vodu vrátit a poškádlit nějaké ty místní krasavce. Především mne zajímalo, jak kapři povyrostli, v jaké jsou kondici a hlavně jak se jim daří. Jelikož jsem z dřívějška nabyl zkušenosti, že na Hejlově mi nejvíce ryby braly vždy víc přes týden než o víkendech, rozhodl jsem se, že vyrazím v pondělí a v pátek zase odjedu, tedy na 5 dní a 4 noci. Ani nevím proč, ale dříve jsem to tak nějak vypozoroval, že přes týden to bylo vždy lepší než o víkendech. Možná to bylo proto, že o víkendech bylo na vodě více ruchu, jak se střídaly party atd. Ale to je čistě má domněnka. V podstatě jsem jel tak nějak na jisto a řídil jsem se tím, co mi dřív na této vodě fungovalo, a fungovalo to i teď.
Vezl jsem si 5kg Elitu o průměru 24mm a 2kg 28mm, který jsem si nechal přecpat GLM. Osmotic už zmiňovat nemusím, ten už vozím skoro pořád. V pondělí po příjezdu jsem ihned zavezl 4 pruty na místa, která mi dříve přinášela úspěchy. Zavezl jsem dva pruty na koryto do 4,5m, jeden prut k protějšímu břehu, kde jsem si našel dolík ve 2,8m, a poslední prut jsem umístil mezi stulíky na lavici do 2m. Nástrahy jsem obalil v příslušných Gelech a GLM a přihodil ke každému prutu cca 5-10 kuliček, víc ne. Chtěl jsem chytat jednotlivé ryby, které pravidelně tato místa navštěvují v určitém časovém horizontu. Byl jsem rozhodnutý nástrahy tam nechat klidně až do pátku prostě bez převezení, abych si místa zbytečně nerozplašil. První záběr přišel po třech nocích na 28mm Elite obalený v Gelu a GLM a byl to úžasný šupík 22,5kg, kterého dříve vytáhl kamarád na 19Kg, takže přírůstek 3,5kg. Další záběr přišel krátce po vyfocení tohoto krasavce z koryta a neuvěřitelné se stalo realitou, stařeček šupík 21,5kg. Byl jsem neskutečně šťastný, protože má taktika a místa zafungovala. Rozhodl jsem se udělat změnu a to tu, že na těchto místech už nebudu chytat, ryba už tam byla a já vím, že bych teď čekal opět třeba další 3 dny na záběr a jelikož mi zbývalo 24h, rozvezl jsem tyto dva pruty úplně do břehu, kde vím, že býval vždy podemletý břeh. Tato změna mi přinesla za 24h další 3 ryby. Sice ne tak veliké, ale o to nešlo, chtěl jsem si chytit i jiné ryby, nějakého lysce, což se mi podařilo, a opět neuvěřitelně krásná ryba 16,4kg. No co říci závěrem, má taktika mi vyšla na 106% a já byl moc mile potěšen, že ryby jsou v super kondici, zdravé a to nejdůležitější, rostou a rostou. Bylo to opravdu příjemné zpestření mé sezony, a určitě se na Hejlov opět vrátím.

Za Imperial team Josef Pomichálek