Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Zahájení sezony 2012

Máme tady první zprávu s úlovkem kapra na sněhu od "blázna" Jakuba Belzy. Gratulace k pěkné rybě.

Čau šílenci,

Je první lednový víkend a většina rybářů odpočívá po zdlouhavé, ať úspěšné či neúspěšné sezoně. Kaprařské vybavení máme schované a už se na něm začíná usazovat pěkná vrstva prachu!

I přes poznámky od rodičů typu „že jsem blázen“, vyjíždím k vodě. U vody je prázdno, tak si můžu vybrat místo, dle vlastního uvážení. Připravuji si vybavení, ale ruce mám již po chvíli promrzlé. I tak jsem rád, že jsem po dlouhé době na rybách. Hned první noc dostávám 3 záběry. Kapříci měřili okolo 60cm. Druhou noc na oba pruty putuje jedna kulička Monster´s Paradise 16mm. Toto boilie mě na podzim nezklamalo a tak mu i v ledové vodě maximálně věřím. Ačkoli noční teploty klesaly pod bod mrazu, mě bylo stále teplo. Spacák SOUL Sleeping bag ukazoval svoji kvalitu. Ve spojení s „rumíčkem“ neměl mráz žádnou šanci. Noc proběhla klidně, v příjemné společnosti. Ráno se probouzím a již nedoufám v záběr. Jdu se projít kolem břehu a pozoruji okolní přírodu. V tom se pomalu rozjíždí pravý prut. Pár minut zimního souboje a ryba je v podběráku. V rychlosti fotíme, dokumentujeme a rybu pouštíme. To je krásný pocit, teprve teď si ho vychutnávám. Hřeje mi u srdíčka a spokojeně můžu odjet domů.

V takový začátek sezony jsem ani ve snu nedoufal. Všem přeji, aby si svého prvního kapra chytli co nejdříve a hlavně, aby letošní sezona byla nejméně tak dobrá, jako ta předchozí.

Jakub Belza


Sezonu 2012 zahajujeme zprávou z poslední loňské Italské výpravy Tomáše, Jirky a Jardy.

Rok 2011 se pomalu blíží ke konci a já se domlouvám s přáteli, že se po dvou letech vrátíme do Itálie. Výpravu jsme naplánovali na sedm až deset dní. Po příjezdu k jezeru zjišťujeme, že místa, kde jsme chtěli rybařit jsou obsazená. Nemůžeme si moc vybírat a zabydlujeme se na dlouhém poloostrově. Budeme tu rybařit ve třech s Jirkou Králem a Jardou Suchým.

Před západem slunce spatřujeme v dáli vyskakovat kapry. Montáže vyvážíme už v pozdních večerních hodinách a snažíme se je umístit podle odhadu do míst, kde se kapři ukazovali. Zvolily jsme hloubku od 10 do 15m, délka vyvážky se pohybovala od 400 až po 700m. Je to velmi daleko a proto na takovou vyvážku používáme pletenou šňůru Visible Touch 0,17mm. Tato šňůra nám dopomáhá lovit na extrémní vzdálenosti a díky jejímu průměru jsme schopni navinout na cívku navijáku stovky metrů. Před rokem jsem začal používat velkokapacitní navijáky SOUL Freewheel 12000 FR. Na cívce tohoto navijáku mám okolo jednoho kilometru šňůry + Shock-it 0,70mm. Nejsem zastáncem lovu kaprů na velkou vzdálenost a nejraději je chytám na odhoz. To ale jde dobře na menších lokalitách, ne na velkých jezerech, kde hejna kaprů migrují a z celého úspěchu je nejdůležitější jejich lokalizace. U šňůry je velká výhoda v její minimální průtažnosti, každý záběr zaznamenáme okamžitě. S vlascem je na takové vzdálenosti lovit téměř nemožné.

Vsadili jsme na jistotu a bereme si oblíbené nástrahy Elite, Monster´s Paradise a Fish. Boilies prezentujeme v kombinaci s Pop-upkou stejné příchutě, nebo s V-Popkou dipované v esenci a obalené v pastě z Powderu a Liquidu. Druhá varianta jsou dvě potápivé koule v mém oblíbeném selektivním dipu z Liquidu a esenciálního oleje Black Pepper.

Hned druhý den máme několik záběrů od kaprů do patnácti kilo, což je dobré. Přijíždí za námi náš dlouholetý italský kamarád Danielo, který na jezeře loví už přes měsíc a má nachytanou pěknou řádku kapřích obrů. Už tři dny ale nemá velkou rybu a tvrdí, že kapří aktivita ustává. Nevadí, budeme bojovat. Ryby nám berou přes den, oto víc si můžeme vychutnávat naše souboje. Kaprům nejvíce chutnalo boilies Monster´s Paradise a největší italský šupináč neodolal dvěma koulím 28mm Elite v selektivním dipu. Návazce jsme používali ze ztužené potahované šňůrky SOUL Strip Stiff Brown 25lb s háčkem RSH 1000 vel 4, doplněným maskovacím rovnátkem SOUL Pop-up Line aligner clear.

Cíl naší výpravy, ulovit kapra nad dvacet kilogramů se nám vyplnil a tak můžeme spokojeně odjet domů.

Je tady konec sezony 2011 a na závěr bych chtěl všem zákazníkům a obchodním partnerům poděkovat za přízeň v uplynulém roce a popřát do nadcházejícího roku 2012 hodně zdraví, štěstí, pracovních a osobních úspěchů a samozřejmě mnoho šťastných chvil strávených u vody s produkty Imperial Baits a SOUL.

Tomáš Blažek a Czech Imperialbaits team.