Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Pozdě, ale přece

Zdravím IB. Mám tady jednu starší, ale přece povedenou výpravu ze začátku podzimu z Maďarska. Za 7 velmi slunečních dní se nám podařilo 23kaprů z toho 4x 20+.

Největší problém nám dělala spousta vázek. Přiznám se, že na tak zarostlé vodě plné keřů, stromů a vodní trávy jsem nikdy nechytal. Dělalo nám spoustu problémů dostat rybu z džungle ven. Konečný výsledek taky dával znát, že 27 ryb, o které jsme přišly, nebylo zrovna pozitivní. Dlouho jsme přemýšleli jak na ně vyzrát a po použití půl litrové petky jako plováku bylo z půlky vyhráno.

Už dva roky vozíme stále to samé. Strejda Uncle, který nesmí chybět, tygřák, aminopelety a to hlavní Elitka s Powder pastou a popky...

za IB team Špunty a Zádka


Máme tady první zprávu roku. Je to zapomenutá zpráva od Leoše, kterému se podařil pěkný úlovek. Doufám, že se nezlobí, ale je lepší pozdě než nikdy. Přejeme všem příznivcům Imperial Baits pěkné úlovky v průběhu celého roku 2015.

 

Když jsem si začátkem roku plánoval, v jakém duchu se ponese moje rybářská sezóna, netušil jsem, že ji budu hodnotit již koncem října, kdy píšu tuhle zprávu…

Moje pracovní vytížení a ostatní povinnosti mi již letos víc bohužel nedovolí.

Můj plán na letošek zněl jasně. Na jaře do zahraničí a v létě alespoň dvě 5ti denní výpravy u nás. A do toho ještě víkendovky na mých oblíbených vodách. Letos jsem si řekl, že opustím úplně Labe a pokusím se věnovat jen svazovým stojákům.

Pokud si někdo z Vás myslí, že vyrazí na kapry do Francie a bude tam kosit jednoho dvacetikilového kapra za druhým, tak se vážně moc plete…

Musím Vás vyvézt z omylu. Lov na francouzských státních vodách není žádná legrace a to hned v několika směrech. Přísný rybářský řád, nekompromisní rybářská stráž a pár velkých kaprů na X-set hektarů. Není to tam prostě žádná prdel. Ale to jsem odbočil od tématu…

Řekl jsem si, že letos budu chytat trochu jinak, než v letech minulých. Chtěl jsem s MKIII házet ještě dál a tak jsem na Ultegry záměrně namotal vlasec (AWA-SHIMA Ion Power Reflector Line 600m) jen o síle 0,25mm. Když chytáte na vodě bez vázek, tak se to v pohodě dá a házíte o několik metrů dále, než ostatní, což je někdy sakra potřeba. Montáže jsem skládal buď ze ztužené šňůrky (SOUL Strip Stiff 25lb Sand) a na druhý prut jsem dával jen klasický a jednoduchý návazec z fluorocarbonu  (SOUL Translucent 25lb). Háčky jsem používal (SOUL Hook RSH 4500) velikost 6, nebo 8. Když je dobře uvážete, netřeba dávat smršťovačku nebo rovnátko. Samozřejmostí byl SOUL Antitangle rubber a mnou velmi oblíbené „bročky“ (FOX Kwick Change Pop-Up Weight Dispenser)

A teď to nejdůležitější na konec. Pod háček jsem letos kromě zaručených věcí, jako je Elite, Elite-Strawberry a Monster´s Paradise, začal hodně používat dvě Carptrack V-POPS - růžové 10mm nadipované v esenci Elite a obalené v novince pro tento rok Carptrack Liquid-Powder Paste.

Na tuhle kombinaci jsem letos nachytal pár slušných ryb a hlavně pro mě tu nejcennější, 20ti kilového šupináče ze svazové vody.

Všem slušným rybářům přeji mnoho krásných zážitků u vody.

Leoš Kubeš