Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Zimní Cassien tour 2010/2011

Koncem minulého roku jsem se vydal s kamarádem Jirkou Králem prohánět cassienské kapry o něco dříve. Tentokrát jsme vyrazili na zimní túru, na naše oblíbené Francouzské jezero, už 17. prosince. Chceme rybařit v oblasti kolem hráze a nechceme tentokrát cestovat po jezeře, jak je našim zvykem. Z prostého důvodu. Již předminulý rok byl kapr jménem Bernadette během vánočních svátků uloven v této části jezera dvakrát. V říjnu to jen potvrdil kamarád Martin Hrdý a ulovil ho tu po třetí. Nebývalo to u této ryby zvykem, že by se zdržovala v této části jezera, převážně se lovila na konci jižního ramene.

Vsadili jsme na jednu kartu, stavíme tábor a celý rozlámaní v podvečer rozvážíme naše montáže. První noc k nám byl Cassien štědrý a máme čtyři záběry. Jirka ulovil šupináče s hmotností 18,7kg a já po hodině lovu zdolávám 13kg lysce. O pár minut později na ten samý prut přichází záběr od19,2kg vážícího starého lysce, kterého jsem již ulovil před lety na váze 22kg. O další rybu jsem bohužel přišel ve vázce. Samozřejmě všechny ryby byly první noc na osvědčenou cassienskou nástrahu V-pop nadipovaný v esenci Banana a obalený v těstě z Powderu a Liquidu + GLM + Power powder Banana a NHDC.

Pěkně nám to začalo a mi jsme si to začali užívat!!! Hladina vody byla tak o tři metry dole a teplota vody se u hladiny pohybovala okolo 8°C. Ryby byly aktivní a každý den jsme měli minimálně tři záběry. Třetí den začalo pršet a kapři začali brát čím dál víc! Jednu noc jsem měl dokonce sedm záběrů. Ke každé montáži jsme přikrmovali deseti kousky boiliesu Fish + Banana a hrstí aminopelet o průměru 15mm. Dobře mi fungovalo boilies zalité Liquidem a zasypané Squid-Liver moučkou a Explosiv Stickmixem. Tuto nástrahu a návnadu jsme měli již z předešlých let dobře vyzkoušenou. Tentokrát jsem si sebou vzal i novinku letošní sezony: boilies Monster´s Paradise v Cold Water úpravě a nemohl jsem se dočkat až ho vyzkouším. Na jedné z posledních mrazivých vycházek u nás mi dopomohlo při nízké teplotě vody chytit šupináče 19,4kg. Poprvé jsem ho nastražil šestý den lovu a měl jsem na něj tu noc 13kg lysečka. I Jirka začal na jeden prut dávat bílý V-Pops dipovaný v esenci Bloodworm a dařilo se mu celkem úspěšně na tuto nástrahu lovit kapry. Do prostoru kolem montáže jme přihazovali pět kuliček boiliesu, víc nebylo potřeba. Toto Boilies je tak silné, že působilo jako magnet na kapry. Myslím, že se máme tento rok s touto nástrahou na co těšit. Jirka po několika menších kaprech zdolává na tuto nástrahu lysce 19,7kg.

Kamarád Jarda Suchý a mnoho dalších přátel přijíždí po vánocích 26.12. a usazují se v Severním rameni. Jarda má během třech nocí dva záběry ze skal, ale obě dvě ryby ztratil. Další kamarád Martin na své čtyřicáté páté narozeniny ulovil v půlce Severního ramene svého prvního Cassienského desetikilového lysce. Třicátého se stěhuji na jiné místo a pouštím na můj post Jardu.

Máme tu konec roku, připravujeme s přáteli menší novoroční mezinárodní párty. Málem bych zapomněl poděkovat dobrákovi, který mi ten den u mostu vypustil kola u autaL. Hold mnoho lidí nedokáže skousnout to, že někdo úspěšně rybaří a desítky rybářů jsou bez ryby. Závist je strašná vlastnost!!!

Je nový rok a já mám v osm hodin ráno záběr na Pop-up Monster´s Paradise. Byla to velmi silná ryba, kterou jsem později ztratil ve vázce. 80% kaprů, které se nám podařilo zdolat jsme museli dolovat z vázek. Dobré bylo, že jsme dávali na konec jako šokový vlasec 30-50m Shock-it o průměru 0,70 mm. Silný šokový odpal se tak nezařezává do starých pařezů na dně a ve většině případů skončil kapr v podběráku.

Po novém roce se nám začalo velmi oteplovat a přes den bylo na sluníčku i okolo 30°C a noční teploty se drželi okolo deseti stupňů. „Skvělá dovolená“, věděl jsem totiž z předešlých let, že je dobré, když hodně mrzne. „Jarní“ počasí způsobilo úbytek záběrů, ale zato jdou velcí kapři. Jeden den mě navštívil francouzský kamarád Pecho se svou přítelkyní a sám byl překvapen, jaký je tento rok teplo. Byl se podívat na konci západního ramene a vzal si sebou chleba a naházel ho na hladinu. Chvíli byl klid, ale po pár minutách se začali kapři krmit. Pecho přirovnával tyto teploty, tak na březen. Bydlí pár minut od jezera a má jezero dobře zmapované.

Záběry začali pomalu ustávat a teplota vody šplhala směrem nahoru. Bylo mi jasné, že pokud bude takové teplo, tak kapří začnou migrovat do západního a jižního ramene. Jardovi se docela dařilo a za sedm nocí zdolal třináct kaprů z nichž největší byl 16kg. Záběry měl na osvědčenou banánovou kombinaci a na V-Pops zalité Bloodworm esencí. Kluci odjíždějí a já jedu na obhlídku jezera. V celém severním rameni nebyl jediný rybář, který by za poslední týden ulovil kapra. Nám se počet záběrů snížil, ale aspoň jsme měli v průměru jeden záběr za den. Poslední týden jsme měli jen jeden záběr a to od 130cm sumíka.

P.S Díky Cassiene za nové zážitky a za krásné kapry

Statistika ulovených kaprů:

20,3kg, 19,70kg, 19,30kg, 19,20kg 18,70kg a dalších jedenáct kaprů od 14kg do 17kg celkem jsme ulovily ve dvou s Jirkou 68 kaprů, většina chycených ryb vážila od 8 do 13kg.

Za Imperiál baits team

Tomáš Blažek