Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Člen Gangsta Fish týmu "řádí" již měsíc na pískovně.

Čau imperialisté..

Posílám report z posledních deseti dní výpravy, která trvá už cca měsíc. Jsem na nedaleké pískovně od mého domova. V průběhu posledních dnů se mi podařilo ulovit cca 90 kaprů a největší z nich byly 16kg, 15.5kg a 14.5kg. Ryby jsou ve výborné kondici, parádně jsem si užil zdolávačky ze člunu.. Na doporučení od Twiggyho sypu do vody Elitku, Monster´s Paradise a 15 mm Amino pelety. Jako nástraha se mi nejvíce osvědčila Elitka doplněná o Pop up Elite zalité v esenci Elite.

Všem přeji úspěšný lov a Petrův zdar..

Za Gangsta Fish- Roman


Josef Buriánek a jeho pěkný úlovek

Ahoj kluci,

tento víkend jsem vyrazil po dlouhé době na ty naše šupináče. Poprvé jsem koupil boilies od Imperial Baits a to boilies Carptrack Worm Up, chtěl jsem vyzkoušet novou značku. Pět let chytám na konkurenci. Boilies jsem ještě dipoval v Carptrack Amino Gelu Worm Up.

Za víkend jsem měl pouze tři záběry a všechny na Carptrack Worm Up Boilie , sice jsem proměnil jen jeden a to v krásného 12 kg šupináče, další jsem řízl o slávky a poslední se mi vypnul u břehu. Na svazovku dobrý ne?


P.S. asi udělám přestup roku


Petr „malej“ Paulus se činí také. Tentokrát vyzkoušel novinky IB.

Ve středu jsem se rozhodl, že pojedu od pátku po práci do nedělního poledne otestovat nové místo, které jsem ještě ve středu prokrmil.

Na rozkrmení jsem použil kombinaci dvou novinek pro letošní rok. Namíchal jsem boilies Uncle bait a Worm Up. Na každé chytací místo jsem rozházel cca 1,5 kg kuliček. Tentokrát jsem nic zvláštního nevymýšlel, jelikož Uncle bait, které převládalo je samo o sobě dost aromatické.

V pátek po práci jsem se vydal k vodě. Byl velký slejvák, který trval až do soboty. To však ničemu nebránilo. Po nahození jsem ještě dokrmil cca dvacek kuliček ke každé montáži. Jako nástrahu jsem použil 20 mm Pop up - Worm Up obalenou v gelu a na druhou montáž jsem k plovce přidal ještě těžkou kuličku 20mm.

Prvního kapra jsem lapnul hned první noc a pak už to v celku jezdilo. Po každé rybě jsem vždy pár kulí návnad přihodil. Jak to tak bývá, nejvíce to začne brát při Vaší smůle až poslední den a samozřejmě to natáhnout nemůžete. Podařilo se mi chytit čtyři kapříky mezi 8 – 10kg a další čtyři nad 10kg. Nejtěžší měl 12,6 kg. Novinky mě již podruhé za sebou, pokaždé na jiném a úplně odlišném místě nenechali v klidu. Uncle bait je opravdu velice atraktivní a na rychlé chytání ho vřele doporučuji!


Petr „malej“ Paulus

V době uveřejnění tohoto příspěvku se Petrovi „zadařilo“ a utrpěl úraz. Přejeme mu rychlé uzdravení, aby na něj šupinaté krasavice nemusely dlouho čekat.Kluci v Gangsta týmu se činí a tak tady máme další jejich zprávu

Ciao Imperialisté,

neuplynul ani týden a já se opět chystám na další výpravu. Vymezil jsem si na ni čtyři noci. Jako útočiště si vybírám znovu nedalekou pískovnu.


Kolega, se kterým jsem zde chytal před týdnem, vydržel a drží flek, proto si nelámu hlavu s výběrem místa a jedu na jisto. K vodě přijíždím v pondělí ráno za slabého deště, ale neztrácím ani minutu a vyhazuji věci z auta. Hurá na vodu umístit tyčovky a hned položit udice.Zhruba po dvou hodinách, co usedám do křesílka, dostávám razantní jízdu. Po krátkém boji se v podběráku ukazuje kapr cca 70cm. Na začátek slušná ryba, říkám si „to bude dobrá chytačka“ a taky že ano! Ve dvou lidech máme od pondělí do pátku přelstěno cca 75kaprů v rozmezí od 60cm do 94cm. Sice většina kaprů je mlíčňáků, takže váha není podle našich představ, ale i přesto jsme si zachytali výborně.

Do vody jsme za necelý týden naházeli cca 20kg Aminopelet 15mm a 10kg boilies. Z minulé výpravy vím, že funguje Elitka, proto ji volím jako hnací motor celé akce, plus výborný Monster´s Paradise.


S pozdravem
Twiggy a Roman ( nový člen gansty J )

Patr "Malej" Paulus a jeho jarní chytání kaprů.

Jako každý vášnivý rybář, jsem i já již netrpělivě očekával brzké rozmrznutí či snížení průtoku řeky po mrazech a zimě. Často však první vycházka k vodě vyjde naprázdno. Každý má svou taktiku a svůj způsob lovu. Já se Vám pokusím přiblížit to své a myslím, že i účinné.

V prvé řadě považuji za důležitou správnou volbu místa, kde by se mohli kapři zdržovat. Pokud se jedná o první týden po rozmrznutí, já volím místo s hloubkou. Jestliže již bude svítit slunce a voda se nepatrně začne ohřívat, vybírám místo s menší hloubkou, kam by se kapři mohli vyjet ohřát. Další hlavní podmínkou je dobře zvolená koncová část udice. Vždy z jara používám kombinovaný návazec z fluorocarbonu a měkké šňůrky s malým háčkem a maskovacím rovnátkem o celkové délce cca 20 - 25cm. Nejoblíbenějším olovem je pro mě InLine o hmotnosti 135g pokud se jedná o jezera a pro řeku volím olovo do závěsky cca 150g.

Poté přichází na řadu krmení. Jelikož je voda pořád hodně studená, jsem zastáncem mírného krmení. Vždy k montáži rozhodím do okolí maximálně hrst až dvě krmení. Kapři po zimě nejsou ještě aktivní, takže překrmení místa Vás může připravit právě o ten jeden jediný záběr, na který čekáte. Všem mohu doporučit na jaro celou řadu Explosive Stickmix. Já tyto produkty nikdy nezapomenu vzít s sebou.

Nepodceňte celkovou přípravu návnady a nástrahy před vhozením do vody. Já osobně připravím PVA punčochu, kterou naplním Mixem Explosive a zakápnu esenci Med. Esencí med zaliji i pop up stickmix 16 mm, aby nástraha byla opravdu velmi intenzivní. K plovce použiji potápivou 16mm kuličku téže řady. Před navlečením na vlas tyto kuličky ještě ořežu. Pak máte skoro připraveno. Už stačí pouze poslední fáze. Návazec s nástrahou ponořte do tekutého Dipu a poté ihned do práškového Gelu. Nyní máte připravenu tu nejsilnější kombinaci.

Samozřejmě, že jsem i já na ryby vyrazil a za dvě víkendové výpravy se mi podařilo nachytat pár pěkných ryb od 7 do 23 kg. Ten největší úlovek mi samozřejmě udělal obrovskou radost, protože mi posunul moje osobní maximum na svazovce. Chytal jsem jak na Stickmix, tak i Elite a zkoušel novinku Worm up – pop up 20mm i Worm up – Half´n´half 20mm. Samozřejmostí bylo obalení v gelu též příchutě. Moji favorité byli vždy Elite, pak i Stickmix a nyní po ulovení obrovského šupinatého krasavce je to i Worm Up! Všem mohu vřele doporučit.

Může se Vám zdát, že těchto všech použitých věcí je vcelku hodně a asi si říkáte, že Vás to bude stát balík. Každopádně věřte, že tyto věci Vám vydrží i několik měsíců i klidně dva roky. Používáte tak malé množství, že opravdu vaše investice neskončí ve vodě hned první měsíc nové sezony.

Hodně štěstí a úlovku

Petr „malej“ Paulus


Ciao Imperialisté,

Konečně jsme se s Leftym dočkali a vyrazili na letošní první výpravu. Plánovaná byla dlouho dopředu, ale pro nepřízeň počasí nám nebylo umožněno navštívit naši oblíbenou řeku.

Proto byla volbou nedaleká pískovna. Na poprvé to byla velká neznámá. Netušili jsme, jaká překvapení na nás čekají. Naší výzbrojí bylo několik kilogramů Elitky, Elite-Strawberry a Monster´s Paradise.

Po příjezdu k vodě bylo hlavním cílem vybrat dobré místo s nejmělčí vodou. Trdliště bylo obsazeno a tak jsme zvolili jinou alternativu. Na dalším place nebylo ve vodě nic moc zajímavého, kromě jedné lavice z 6m do 5m. Umístili jsme na toto místo tyčovku a řádně rozkrmili peletami a půleným boiliesem.

Za čtyři noci se nám podařilo udělat devět záběrů. Největší ryba vážila 9kg. Jako nejúspěšnější nástraha se jevila Elitka, která nám dopřála sedm ryb.

Příští týden máme v plánu znovu navštívit tuto pískovnu. Doufáme, že k nám bude voda přívětivější a vydá nějaký rybí poklad.

S pozdravem Twiggy a Lefty (Gangsta Fish)