Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Jižní Čechy a ledový květen


Krátká zpráva od Martina Kampa:


Zdravím všechny Imperialisty,konečně jsem měl 4 dny volna a mohl konečně letos vyrazit k vodě...

Zvolil jsem jednu svazovou vodu v jižních Čechách. Kapři byli ve tření a celé 4 dny foukal severní vítr, který byl opravdu krutý....

Volba krmení padla na Monster´s Paradise a Monster-Liver.

Ryby vůbec nešly, ale přeci jsem 3 záběry udělal.Třetí den ve 23:00 se podařil potěšující záběr v podobě krásné jikernačky 87 cma 14 kg v parádní formě - vzala si double nástrahu Monster-Liver 20mm. Takže nakonec jsem odjížděl šťastný po těch čtyřech "ledových" květnových dnech a s pocitem, že se tam brzy vrátím...

Přeji všem krásné a bohaté úlovky!

Martin Kamp


Tomáš a Pepa

Co ryba, to pořádnej zářez. Gratulace kluci, jen tak dál!!!.

Čau Imperialisti

posílám fotky tří největších ryb, které se nám podařilo ulovit s parťákem Pepou na týdenní výpravě v Maďarsku. Jako první skončil v podběráku šupík s váhou 19.60kg, kterému zachutnala jedna kulička Elite Strawberry. Za ním následoval krásný lysec, kterému jsme navážili 23.40kg a rovněž neodolal jedné kuličce Elite Strawberry :-).. V den odjezdu Pepa zdolal krásného šupíka o váze 24.90kg, kterému zachutnal panáček Monster´s Paradise, který byl obalený těstem z Liquidu a Powderu.

Tak se mějte a ať se vám daří!
S pozdravem Tomáš a Joseph.


Monster´s Paradise a Honza Kratochvíl

Nový rekord z české svazovky!!!

Říční monstrum 28,10kg

Neuvěřitelná zpráva!!!


Honza Kratochvíl zdolal nový Český rekord ze svazové vody. Říční monstrum váží 28,10kg.

Začátkem letošního roku se mi ozval Honza, že se po třech letech pauzy opět vrací ke kaprařině a rád by chytal na produkty Imperial Baits. Jeho domovskou vodou je řeka Labe, na které již v minulosti ulovil několik pěkných kaprů.

Od jara podnikl několik krátkých výprav na svá oblíbená místa, kde se mu podařilo zdolat několik kaprů ve váhové kategorii do 15kg.

Tentokrát Honza naplánoval o něco delší výpravu. Chtěl na řece strávit 6 dní. Po příjezdu zakrmil směsí 4kg boiliesu Explosiv Stickmixu a Monster´s Paradise 20mm a 10kg Aminopeletami 15mm. Místo dobře zná již z minulého období, takže věděl, kde má ryby hledat.

Po několika menších kaprech do 5-ti kg se mu přihlásila plynulá jízda na nastraženého panáčka Monster´s Paradise 20mm a růžové V-Popky dipované v esenci Bloodworm. Montáž měl sestavenou z návazcové šňůrky QuickSilver Gold 45lb, a produktů firmy SOUL – olověnky Lead Core natural camo, závěsky – CLICK-IN Leadclip s převlekem Tail Rubber natural camo, rýchlovýměnný obratlík Quick Change swivels grey a háček RSH 3000 velikosti 6. Jako šokovku použil 0,60 mm vlasec SHOCK-it, který v tomto průměru dobře odolává ostrým hranám a škebličkám a vzhledem ke své váze i dobře kopíruje dno.

Honza ráno v předposlední den výpravy sledoval hladinu řeky a aktivitu ryb. Ryby se bohužel neukazovaly a tak ještě na chvíli zalezl do teplého spacáku. Znovu usnul, až ho kolem 11-té hodiny ho probouzí brutální jízda. Vybíhá z bivaku a zvedá prut. Ryba si okamžitě bere 10ky metrů vlasce z navijáku. V životě takový tah ryby ještě nezažil, neváhal, skočil do malého člunu a vyrazil za rybou, která ho neúprosně táhla dolů proudem cca1 kilometr. To už myslel, že má na prutě sumce. Po nekonečném boji se na hladině nakonec k velkému překvapení místo fousáče vyvalilo obrovské tělo šupináče. V tu chvíli věděl, že ulovil svého životního kapra. Celý roztřesený se vrací s rybou na břeh. Teprve na podložce vidí, co ulovil za říční monstrum. Kapra dává do vážící tašky a váží ho. Ručička váhy ukazuje neuvěřitelná čísla. Ručička váhy skáče mezi 28mi a 29ti kilogramy. V tom mi zvoní telefon a na displeji vidím Honza Kratochvíl, který mi povídá roztřeseným hlasem: „Tomáši přijeď, ulovil sem obrovského kapra. Váha mi ukazuje přes 28 kilo“.

Nečekám, okamžitě beru foťák a kameru a váhu Korda – RUBBEN HEATON. Po hodině jsem na místě. Společně rybu opět vážíme a zjišťujeme, že je to nový rekord z České svazovky. Čistá váha šupináče je 28,10kg.

Nezbývá nic jiného, než Honzovi pogratulovat a popřát mu mnoho krásných ryb.
Stopování "Mušovských mohykánů"

Stopování Mušovských „Mohykánů“

Je začátek května a začíná nejplodnější období na lov velkých kaprů. Teplota vody se rychle zvyšuje a vyhládlí kapři po zimním období nabírají sílu před třením. To je ten správný čas pokusit se ulovit nějakou velkou jikernačku. V letošním roce se chci převážně zaměřit na naše domácí vody a pokusit se ulovit nějakého obra.

Je tomu již dvanáct let co jsem poprvé přijel na Novomlýnské nádrže. Okamžitě jsem byl ohromen rozlohou a hlavně tím, že jsou zde velcí kapři. Když se posuneme v čase do současnosti, změnilo se velmi mnoho. Spousta kaprů bylo zabito a nebo prodáno do soukromých revírů a tisícová hejna velkých ryb jsou nenávratně pryč. Pár velkých kaprů tu ještě zůstalo a to je velká výzva pro spousty kaprařů.

Už během Brněnské výstavy jsem se domluvil s kámošem Broňou, že letos jezera několikrát navštívíme s touhou potěžkat některého z „Mušovských mohykánů“ .

Měl jsem odjet už začátkem týdne, ale čas mi to nedovolil. Odjel jsem až v pátek. Do té doby měl Broňa s kamarády pouze čtyři záběry, přičemž největší kapr vážil něco přes 14kg. Po mém příjezdu jsem krmná místa rozkrmil Aminopeletami a boiliesem Monster´s Paradise a Elite-Strawberry.

První den jsem ještě nechytal . Broňa měl sedm záběrů, což mě nabudilo do dalších dní. Největším ze sedmi ryb Broni byl 16kg šupináč.

Kapři jsou již bohužel vytřeni. Kaprům nabízené boilie chutnalo a záběry chodili v pravidelných intervalech střídavě na oba druhy boiliesu. Po každém záběru jsem přikrmili cca 30ti kuličkami boilie. Na každý návazec jsme navlékli PVA punčochu s mixem aminopelet, Stick mixu a nadrcených boiliesů.

Chytali jsme na vzdálenost cca 80m a museli jsme být hodně ve střehu, protože naše montáže leželi kousek od potopených stromů, kde hrozilo vysoké riziko, že ryba skončí po záběru ve vázce. Montáže musely být sestaveny tak, aby vydržely maximální zátěž při silovém zdolávání, protože jsme rybě okamžitě po záběru nesměli dát ani metr šňůry, jinak by jsme o kapra s téměř 100%-ni jistotou přišli.

Na navijáku jsme měli namotanou šňůru Visible Touch, na konci které jsme měli 50m šokového vlasce 0,60mm Shock-it. Olova jsem používali průběžná Fox Kling On 125gr. Návazec jsme měli zhotovený ze šňůrky SOUL Strip Easy STIFF Natural Camo 25lb na konci s háčkem RSH 1000 velikosti 4 a RSH 3000 velikost 6. Každý háček byl osazen vlasovým rovnátkem Easy Fit Line Aligner clear. K nastraženému boilie jsme přidávali půlku V-Popky dipované v esenci Monster nebo v EO Black Pepper.

Za tři dny lovu jsme ulovili 25 kaprů od 12 do 16kg. Mně se podařilo dostat starého známého lysce na váze 21,20kg. Měl jsem obrovskou radost, že tento kapr žije, protože jsem ho tentokrát viděl potřetí. Na jaře 2003 ho chytil Petr Bydžovský a na podzim Jirka Novotný. V obou případech jsem stál na druhé straně fotoaparátu. Tenkrát vážil okolo 16ti kg. Mě se ho podařilo přelstít na 20mm kuličku Monster´s Paradise v kombinaci s půlkou V-Popky. Vím o jeho ulovení celkem 5krát a je div, že tady ještě plave. Proto jsem ho pojmenoval jako „Štístko“. Ráno nám přišli ještě dvě třešničky na dortu v podobě dvou vytřených 18-ti kg jikernaček.

Tomáš Blažek „imperialista“


Pölöske


Zpráva od Nora Vreštiaka z maďarského jezera Pölöske.

Zdravím Imperialisti,

Posielam krátku správu s našej poslednej výpravy na maďarskú vodu Pölöske.

Cesta nám ubehla celkom rýchlo na to že sme mali pred sebou 400km. Prichádzame k vode na dopredu rezervované miesto a začína klasické rozbaľovanie všetkého potrebného.

Potom už rýchlo sadáme na čln a začíname sonarom skúmať čo je pod vodou. Teplota vody je už 19 stupňov, pretože jazero je dosť plytké. Z vody všade okolo trčia potopené stromy a začínam mať obavy zo zdolávania rýb.

Miesto klasického olova volíme montáž s odpadávajúcim kameňom.

Prvý deň sa nič nedialo, tak sme mohli v pokoji dospať skorý odchod s domu. Na druhý deň ráno to začalo. Prvé dva – tri zábery končia v prekážkach a mi strácame nielen ryby ale aj montáže. S kolegom dohadujeme novú stratégiu a začína sa nám aj dariť.

V noci kamoš vyťahuje prvého asi 8kg šupíka. Taktika začala fungovať, aj keď občas niečo spadlo, ale boli sme radi, že viac záberov sme premenili ako stratili. Škoda len že váhová kategória rýb nebola trošku väčšia.

Chytili sme dosť rýb od 7 do 10kg, Samozrejme že sa nám podarilo vytiahnuť aj väčšie ryby a to 11,8kg 13,5kg 14,5kg 16kg a 16,2kg.

Na prvý krát na tejto fakt ťažkej vode to bol dobrý úspech. Ešte spomeniem že najlepšie nám fungoval boilies Monster-Liver a Elite kombinované s plavačkami Half n Half rovnakých príchutí a nesmiem zabudnúť že nám pri zdolávaní veľmi pomohla silná šokovka Shock it, ktorá lámala potopené konáre bez problémov. S kolegom sme sa určite zhodli na tom, že sa na túto vodu určite ešte vrátime.

Prajem veľa pekných úlovkov.Bleskovka z Tovačova

Ahoj kluci, stejně jako loni z jara, jsem vyrazil na Tovačov. Na místech, kde jsem chtěl lovit, bylo beznadějně plno. V mém plánu bylo lovit v mělčích partiích jezera, to znamená od Lobodické strany, stejně jak tomu bylo loni. Bohužel, po loňském řádění Imperial týmu (hlavně Michala), se na tato místa stojí fronta, proto jsem se přesunul na druhou stranu štěrkovny, kde je sice dosti velká hloubka, což není pro jarní chytání to pravé ořechové, ale byl zde klid a dostatek volného prostoru.

Nakonec jsem rozkrmil lavici v hloubce okolo 6ti metrů a čekal na zázrak. Řeknu to na rovinu, moc jsem tomu nevěřil, ale vše se v dobré obrátilo. Již první večer jsem zdolal dva kapříky a měl hned lepší náladu. V úterý se dosti citelně rozfoukalo a mé ultegry se roztáčely stále častěji. Nebyly to sice žádný monstra, ale kapříci od 7 do11 kg.

Ve středu se hladina jezera uklidnila a tím ubylo i záběrů. Na poslední noc mě napadl docela bláznivý nápad. Jeden prut jsem nechal na prokrmené lavici, ale druhý jsem poslal do 14 m. Velice rád chytám z těchto hlubin spíše v letních měsících a v pozdním podzimu, ale tentokrát jsem neměl co ztratit. Bylo mi jasné, že pokud udělám záběr z tohoto místa, přijde pěkná ryba. A přišla…

Jako první mě udělal šťastným mohutný lysec s váhou lehce přes 20 kg. A za nedlouho šupík s váhou 15 kg.

Byl jsem moc šťastný a hlavně rád, že jsem opět zkusil chytat jinak než okolní rybáři. Ti se mačkali na plitčinách a jak jsem se dozvěděl, tak moc úspěšní nebyli.

Nejvíc záběrů jsem měl jak již na Tovačově tradičně na boilies Monster´s Paradise, ale tentokrát ve verzi Half‘n Half, který jsem vykoupal v esensi Bloodworm a následně osušil v Amino Gelu.

Za Czech Imperial team, Martin Plch.
Přišla nám krátká zprávička o pěkně kulaťoučké rybičce od Pepy Langa.

Ahoj imperialisti,

vrátil jsem se ze zahraniční výpravy, která bohužel nedopadla podle mého očekáváni.

Na cestu jsem si koupil hotovky Explosiv Stickmix a z podzimu mi zbyli asi 3kg Fishky a 5kg pelet, které jsem zaléval In-L a Liquid Aminem.

8 nocí jsem byl bez záběru. Až devátou noc jsem měl dva záběry. Povedl se jeden 17kg lysec na 20mm hotovku Fish.

čau Pepa Lang


Brzké jaroAč jsem si koncem minulého roku myslel, že budu mít v nové sezoně více času na kapří miláčky, je všechno vzhůru nohama a já se letos dostal k vodě pouze třikrát na noc.

První přesnočku byla voda ještě velmi studená a podařilo se jen pár tloušťů a jeden cejn.

Potom jsem se vypravil asi o čtrnáct dní později, ale scénář se opakoval .

Poslední přesnočku jsem podnikl s přítelkyní, která mi jasně naznačila, že pokud nic nechytnu, už se mnou na ryby nepojede. Dělal jsem vše možné i nemožné, kapra jsem prostě chytit musel. Nevím, jestli to sv.Petr viděl, že mi jde o krk, ale ráno mě řeka odměnila lyscem okolo deseti kilogramů. Spokojený jsem odjel domů.

Zato brácha se svým kamarádem Šímou jsou na tom časově o mnoho lépe. Kluci chodí k vodě vždy od brzkého rána do večera a jejich snažení se vyplácí.

Zadařilo se hlavně právě Šímovy, který už má na kontě několik kaprů mezi 65-75cm. Brácha měl bohužel více smůly než štěstí a kousek od podběráku vypnul pěkně stavěného lysce.

Všechny kapry se nám podařilo chytit na Carptrack Elite - 20mm + Carptrack Aminopellets 4mm

Za Imperial baits team Jindra „Voloďa“ Týč