Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Zprávy,články,videa » Závody » Domácí » I. Imperial Baits Cup 2013

I. Imperial Baits CUP

Pořádající, místo a datum konání:

Firma Imperial baits – Tomáš Blažek a Jarda Šupík pořádá ve dnech 22.9. - 27.9. 2013 carpmaraton v lovu kaprů a amurů na revíru Štěrkovna Dolní Benešov o celkové rozloze 102ha.

Pravidla:

Celý závod bude probíhat v režimu chyť a pusť. Na celém revíru je povoleno vyvážení návnad a nástrah po dobu závodu. Je povolen lov non-stop. Každý tým (ať už dvoučlenný nebo tříčlenný) smí loví na 4 pruty. Na každém prutu je jeden návazec s jedním jednoháčkem bez protihrotu. Smí se lovit výhradně na položenou. Je zakázaná feedrová metoda chytání. Ulovené ryby všech druhů, budou šetrně vráceny zpět do vody. V případě zjištění nešetrného zacházení s rybou bez rozdílu druhu následuje okamžitá diskvalifikace teamu bez nároku na vrácení startovného. Závodník je povinen v průběhu závodu kdykoli na výzvu rozhodčího stáhnout udici ke kontrole. V případě zjištění porušení pravidel bude carp teamu uděleno napomenutí. Teamu můžou být udělena max dvě upomínky, při 3 napomenutí je team automaticky vyřazen ze závodů bez nároku na vrácení startovného.

Závodní tým:

Závodů se smí účastnit 2 až 3 členné soutěžního týmy. Všichni členové týmu mají stejná práva a povinnosti, zároveň musí být starší 18 let ! Všichni účastníci závodu musí mít platný rybářský lístek a platnou povolenku k lovu na tento revír. Pořadatel zajistí možnost zakoupení potřebné povolenky ještě před registrací do závodu. Rybářský lístek si musí zajistit každý soutěžící sám s dostatečným předstihem před startem závodu ve svém bydlišti. Pořadatel pomůže vyřídit vydání rybářského lístku pouze zahraničním závodníkům, kteří budou mít uhrazené startovné dle níže uvedených regulí. Tito závodníci musí nejpozději 30 dnů před zahájením závodu požádat písemně pořadatele o pomoc s vystavením rybářského lístku. K písemné žádosti (e-mailem, poštou) je třeba přiložit kopii občanského průkazu či pasu a žádost o vyřízení potřebného povolení.

Startovné:

Závodu se účastní max 28 soutěžních týmů. Cena startovného pro 2 i 3 členný tým činí 18.000,- Kč. Každý tým musí nejpozději do 30.6. 2013 zaslat závaznou přihlášku a složit startovné. Pokud bude tým hradit startovné bankovním převodem na účet pořadatele, musí být požadovaná částka připsána nejpozději 30.6. 2013 na účet pořádajícího.

Číslo účtu pro úhradu startovného:

Raiffeisenbank: 3704736001/5500. Jako variabilní symbol uveďte číslo týmu. Do zprávy pro příjemce uveďte název týmu.

Platba ze zahraničí:

IBAN:CZ7355000000003704736001

SWIFT kod BIC: RZBCCZPP


Závodu se smí zúčastnit pouze členové týmu zapsaní v závazné přihlášce. V případě, že se některý z členů nemůže závodu zúčastnit, je povoleno jej nahradit novým členem týmu. Výměnu člena týmu lze nahlásit nejpozději 1.9 2013 před započetím závodu. V případě, že do závodu nemůže nastoupit ani jeden přihlášený člen týmu, startovné propadá a pořadatel nahradí volné startovní místo dalším týmem, podle pořadí zájemců, kteří budou registrovaní nad maximální povolený počet startujících.

Ceny:

1.místo - hotovost 100.000,- Kč + ceny od sponzorů + pohár

2. místo - hotovost 45.000,- Kč + ceny od sponzorů + pohár

3. místo - hotovost 25.000,- Kč + ceny od sponzorů + pohár

Sponzoři sektorů:

Ohodnocení jednotlivých carp teamů v sektoru - poháry + věcné ceny.

Cena za první bodovanou rybu závodu:

Zboží v hodnotě

3000,-Kč


Cena za nejdelší rybu závodu:

Sady 4 ks signalizátorů

Fisthron Q9-TX

a

přijímače Q-RX2

v hodnota 15 500,- Kč.

Cena za nejtěžší rybu závodu:

Poukázka na odběr zboží

v hodnotě 10 000,-Kč

Cena za největší váhový průměr závodu:

Internet zajišťuje:


Registrace:

Příjezd a registrace závodníků bude probíhat 22.9.2013 Registrace závodních týmů proběhne v čase od 15:00 hod. do 17:00 hod. Závodníci při registraci obdrží registrační karty, které jsou povinni až do konce závodu nosit u sebe. Dále jednotlivé teamy obdrží úlovkové listy a tabulky pro dokumentaci úlovků.

Losování lovného místa:

Břeh jezera bude rozdělen do 3 sektorů – A, B, C. Losování lovných míst proběhne dne 22.9.2013 v 18:00 hod. V prvním kole člen každého týmu vylosuje pořadové číslo pro hlavní losování. Každý team může losovat jen 1x. Ve druhém kole bude každý team losovat konkrétní lovné místo. Každý losující ukáže vylosované číslo na kameru a rozhodčímu. Všichni závodníci se po ukončení losování a na pokyn hlavního rozhodčího rozejdou na lovná místa. Po příjezdu na lovné místo je povoleno pouze rozbalení bivaků a ostatních pomůcek k lovu. Není povoleno jezdit po vodě, provádět sondování dna, markerování, zakrmování, nahazování, ani jiné činnosti spojené s lovem.

Zahájení závodu: Samotný lov bude odstartován ve 23.9.2013 v 9:00 hodin výstřelem ze stanoviště organizátorů.

Ukončení závodu: Závody budou ukončeny 27.9.2013 v 10:00 hodin.

Ryby zdolané po výstřelu znamenajícím ukončení závodu v 10:00 hodin se do celkového bodování nepočítají.

Vyhlášení vítězů: Závěrečný ceremoniál s vyhlášením vítězů a předáním cen proběhne 27.9.2013 od 13:00hod


Bodování:

Boduje se každý ulovený kapr a amur s minimální váhou 8 kg včetně. Do celkových výsledků se započítává hmotnost každé bodované ryby. Sakování ryb je povoleno pouze s vědomím rozhodčího a to pouze na dobu nezbytně nutnou. Každý tým má v povinné výbavě nejméně 2 carpsaky. Svého sektorového rozhodčího každý team přivolá mobilním telefonem ihned po ulovení bodované ryby. Rozhodčího je možno pouze prozvonit a to tak dlouho, dokud rozhodčí neodmítne hovor, což je znamení, že výzvu akceptoval. V závodě vítězí tým s nejvyšším počtem dosažených kilogramů ulovených bodovaných ryb. V případě shody rozhoduje o pořadí větší váhový průměr ulovených ryb. Pokud dojde ke shodě i při hodnocení tohoto kritéria, rozhoduje o umístění největší ulovená ryba týmu.

Povinná a povolená výbava:

Povinná výbava: Každý tým musí mít vhodný kaprařský podběrák o minimální délce ramen 80cm, odháčkovávácí podložku do které je možno rybu zapnout, dva kusy carpsaků. Záchranné vesty. Při lovu je povoleno používat pouze háčky bez protihrotu a nebo s protihrotem zamáčknutým. Dále je nutné, aby každý tým vlastnil alespoň jeden mobilní telefon, který při registraci uvede jako kontaktní (je nutno zajistit provoz po celou dobu závodu – nabíjení z baterie pro elektromotor a podobně).

Povolená výbava k rybolovu: loď, elektromotor (zákaz používání benzínových motorů), echolot, GPS. Na označení lovného místa smí být použita pouze tyčová bojka. Použití H-bojky je povoleno pouze při hledání lovného místa, po dohledání tohoto místa musí být odstraněna nebo nahrazena tyčovou. Nesmí být použita při samotném lovu.

Povolené nástrahy a návnady:

Nástrahy: chytá se pouze na boilies a pelety. Nástrahy je možno obalovat v těstech a dipech.

Návnady: povoluje se vnadit pouze boilies a peletami. Zákaz krmení a chytání na kukuřici, tygří ořech i další druhy partiklu, extrudované nástrahy (puffi, burisony..) rohlíkové boilies apod.

Ochrana ryb:

Cílem organizátorů je zabránit sebemenšímu poškození zdolaných ryb veškerých druhů. Při zdolání jiné než bodované ryby se předpokládá její rychlé a šetrné uvolnění a vrácení vodě a to i v případě zdolání ze člunu. Pro zajištění bezpečí musí být zapínací podložka umístěná v lodi při každém vyplutí na vodu za účelem zdolávání úlovku. Po zdolání bodované ryby ze člunu je povoleno opětovné položení montáže na lovné místo a teprve poté se i s úlovkem vrátit ke břehu. Opětovné položení montáže musí být provedena rychle a s maximálním ohledem na ochranu úlovku, který musí být umístěn v zapínací podložce a během cesty alespoň minimálně poléván vodou. Pokud budou panovat velká horka organizátoři mohou během průběhu závodů změnit pravidla s tím, že soutěžící budou muset neprodleně s ulovenou rybou na břeh a až teprve potom znova vyvézt montáž. Není povoleno transportovat rybu po zdolání v podběráku mimo člun. Jediná možnost transportu je uvnitř člunu v zapínatelné podložce. Každé porušení těchto pravidel, zejména dojde-li k poškození úlovku, bude prvně hodnoceno napomenutím a neuznáním takového úlovku do bodování, při druhém porušení pravidel bude závodní tým diskvalifikován.

Protest:

Každý team, má právo podat protest. Ten podává v písemné formě k rukám hlavního rozhodčího či organizátorů, při podezření na porušování pravidel závodu. Podání protestu je zpoplatněno částkou 1000,- Kč a tato částka propadá pořadateli v případě neuznání protestu. O uznání či neuznání protestu rozhoduje ředitel závodu spolu s hlavním rozhodčím.

Lovný sektor:

Každý carp team bude mít vyznačen sektor a to jak v terénu, tak na vodě. Carp team nesmí úmyslně vjet lodí do sousedního sektoru. Carp teamy smí na břehu překračovat hranice sousedního sektoru pouze se svolením sousedícího týmu. Pokud na vodě vznikne nějaký problém s hranicí sektorů, toto nedorozumění vyřeší hlavní rozhodčí. Návštěvám je dovoleno v průběhu závodu vstupovat do sektoru závodníků. V průběhu konání závodu nebude povolen vjezd cizích vozidel do prostoru soutěžních týmů!!! Pro parkování bude pořadatelem vyhrazeno a viditelně označeno místo. Závodník může autem přejet z neodkladného důvodu. Povolení k přejezdu vydá sektorový rozhodčí. Při opuštění i při návratu do sektoru musí vždy umožnit rozhodčím zkontrolovat vnitřní prostor auta.

Pohyb na vodě

Každý člen týmu musí mít při pohybu na vodě na sobě oblečenou a řádně upevněnou záchranou vestu. S ohledem na zajištění bezpečnosti závodníků může hlavní rozhodčí za výrazně nepříznivých povětrnostních podmínek vydat na omezenou dobu zákaz pohybu plavidel po jezeře. Všichni závodníci se účastní soutěže na vlastní nebezpečí. Organizátor nenese žádnou zodpovědnost za škody na zdraví nebo na majetku závodníků v průběhu závodu. Jakákoliv případná vzniklá škoda nebude pořadatelem závodu účastníkům uhrazena a pořadatel za ni nenese odpovědnost.

Přihlášení:

Přihlásít se je možné


Telefonicky Tomáš Blažek: +420 776 590 032 Jarda Šupík: +420 737 159 208
E-mail blazek.imperialbaits@seznam.cz SlavPav@seznam.cz

Do přihlášky uveďte:

  1. Název týmu
  2. Kapitán týmu (jméno, příjmení, datum narození)
  3. Druhý člen týmu (jméno, příjmení, datum narození)
  4. Třetí člen týmu (jméno, příjmení, datum narození)

Ostatní

www.imperialbaits.cz

Jakékoliv dotazy směrujte na Tomáše Blažka 776 590 032 a Jardu Šupíka 737 159 208

Stravování
Při registraci bude možné si objednat dovážku jídla dle celotýdenního jídelního lístku.

Závěr

Pořadatelé učiní maximum pro bezvadný průběh závodů a dobrý pocit samotných závodníků. Na druhou stranu pořadatelé očekávají, že každý závodník bude po celou dobu závodů vystupovat a jednat dle dobrých mravů, nebude porušovat stanovená pravidla a celý závod bude probíhat v ryze přátelském duchu a ve smyslu fair play.

Přihlášené týmy k 9.8.2013:

Č. týmu Název týmu Kapitán 2. člen 3.člen Sektor Lovné místo
1 CT Jet Fish Jaroslav Těšinský
2 CT Ostrava Michal Marek Radim Křižka
3 CT Nikl 2


4 CT DH Baits
Miroslav Viktorýn Pavel Mlýnek Radek Mlýnek
5 CT IB CZ 2 Martin Plch Luděk Doležal Michal Suchánek

6

CT IB CZ 3 Jirka Král Martin Pavlík
7 CT Maxcarp Jirka Křístek
8 CT Mikbaits Michal Kučera
9 CT Carp-B 1 Milan Hrůša
10 Fishing Tým Kadet Josef Dytrich Zdeněk Kosák Marcela Dytrichová
1112 Pontyho tým Martin Šafarčík
13 CT Nikl Jan Hubka
14


15 CT Soul 1 Pavel Novák
16

17 CT Storm carp 1 Martin Brožek
18 CT Storm carp 2 Antonín Gergišák Jakub Balihar Tomáš Balihar
1920

CT Krmiva Hulín Karel Vojta Zdeno Kellner Jiří Vojta
21
22 CT Infiniti Baits 1 Petr Pudil Jiří Humhal
23 CT Infiniti Baits 2 David Kočí Luděk Vondrouš
24 CT Mišel Zadravec Jan Kubizňák Milan Tkáč Petr Glozyga
25

Imperial Baits - Carp´R´Us team Hungary

Csörgö Tamás
Fekecs János
Alexander Beke
26 CT FISHING STAR CZ Zdeněk Růžička
Roman Valín
27 CT RR Baits Radek Řehák Michal Kapušňák
28 CT Ryby-Rybky-Rybičky Martin Čermák Dolfa Olejník
Náhradníci

1
2


3

4
5