Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Zprávy,články,videa » Zprávy od vody » 2013 » Červenec 2013

IMPERIAL BODUJE I V TROPECH

Vyrazil jsem na sedmičku od středy do soboty minulý týden. Předpověď slibovala tak akorát spálená záda, ale volno v práci bylo dané.

Po příjezdu k vodě zjišťuji dalekohledem, že místo lovu, které moc dobře znám je volné. Takže rutina všechno do člunu a jedem. Po vylodění zjišťuji proč je místo volné. Obrovská mračna komárů ihned začala sát čerstvou krev, ale na natěšeného kapraře si jen tak nepřijdou .

Po chvilce hledání mám svoje místo pro první montáž, na které je nachystána 20mm Fishka s 20mm růžovou V-Popkou na panáčka, které jsou patřičně vyladěny 1:1 v pepři a esenci Fish celé ještě obalené v již dobře známém těstě, tentokrát z Powderu a InL-ka.

Okolo rozhazuji 4 hrsti 25mm aminopelet s boilie Fish zalité opět InL a řádně zalepené Powderem. Na druhou nabíjím 20mm Halfku Fish. Na obou montážích mám háček RSH 3000 velikosti 8. Echolot ukazuje teplotu vody na hladině 28 stupňů.

Před půlnocí přichází první kontakt a ve člunu na podložce je kapr kolem devíti kilo. Ani ho nevezu na břeh, hned ho pouštím, dokrmuji a přebíjím montáž na stejné místo. Další záběr přichází ve tři odpoledne na Halfku v tom šíleném vedru. Ryba si bere z cívky a já ji nemůžu dohnat, Shock It odpal se mi objevuje na navijáku až uprostřed jezera. Po menším souboji mám připsanou 17ctku.


Další jízda je ve 4 ráno na panáčka Fishky s V-popkou v těstě a na konci je 16kilová odměna, která mě vozí 1/2 hodiny kolem H bójky.


Do odjezdu mám ještě dvě cca 7kilovky. Při odjezdu dávám pokec s pár kapraři, kteří chytali z lodi i ze břehu a nikomu se nepodařilo chytit absolutně nic. Odjíždím domů a mám super pocit, že se mi zadařilo vyzrát nad kapry i v takových tropech s Imperialem.

Zdraví Ondra TRON Trněný

Zdravím imperialbaits!

Zasílám fotky ze dvou dvoudenních vycházek, na které jsem vyrazil začátkem června.

První výprava byla na pískovnu, na které jsem chytal poprvé a druhá na svazové vodě.

Krmení jsem zvolil osvědčené aminopelety zalité Liquidem a zasypané Powderem.

Jako nástrahu jsem zvolil Uncle Bait a Monster-Liver. Na obou vycházkách jsem si krásně zachytal ryby všech velikostí.

Lukáš Pánek


Zdravím všechny kapraře.

Je červenec a mě čeká příjemná výprava za kapry se svou rodinou. Na to se vždy velmi těším. Nejedná se o typickou klidovou rybařinu, ale má to také své kouzlo. Moje dcera kapry miluje a dělá mi radost, že jí kaprařina takhle baví. Aspoň zatím. Za pár let bude mít nejspíš úplně jiné zájmy, tak toho nyní musím využít plnými doušky.

Přijeli jsme na břeh jezera, které již dva dny bičoval poměrně silný vítr. Voda pod mýma nohama byla pěkně zakalená, tak jsem se rozhodl chytat jen kousek od břehu za hloubkovým zlomem. Trochu jsem se bál, jestli jsem udělal dobře, protože místo které jsme si vybrali, bylo poměrně dost frekventované. Lidé se zde proháněli na kolech nebo tudy chodili na procházky se psy. Na druhou stranu jsem si byl téměř jistý, že zde kapři budou projíždět za potravou a prokysličenou vodou.

Krmil jsem jen pomocí lopatky, a to směsí Carptrack Amino pelet 4, 15 a 25mm. Do tohoto mixu jsem ještě půlil boilie Elite, aby se neskutálelo pod hranu do hloubky. Hrana se táhla z 2,5 do 7 metrů a já své montáže umisťoval zhruba do půlky, tzn. do 4 až 5 metrů. První montáž jsem vybavil jednou kuličkou boilie Uncle bait a následně obalil v Amino gelu Uncle bait. Na druhou montáž jsem navlékl boilie Elite 16mm + bílou V-pops 10mm naloženou v čisté esenci Elite a esenciálním oleji Black Pepper.

Z minulosti vím, že zde na velké ryby fungují spíše menší nástrahy. K tomu samozřejmě musíte přizpůsobit návazcové materiály a háčky. Mě se nejvíce osvědčila svlékací šňůrka Soul Strip soft 25lb a háčky Soul RSH 1000 velikosti 6 + vlasová rovnátka. Tyto háčky jsou zatím nejlepší, co jsem kdy vyzkoušel. Jsou neuvěřitelně ostré, chytlavé a svou ostrost drží po velmi dlouhou dobu.

Moje volba byla správná. Na boilie Uncle bait jsem nachytal nejvíce ryb všech váhových kategorií. Na Elite přišlo méně záběrů, ale zato od největších kaprů.

S pozdravem Zdeněk Ipser


Zdravím všechny příznivce IB

Minulý týden jsme podnikli s mým kamarádem krátkou, ale úspěšnou výpravu za Polskými lysci.

Během 4 dní jsme zdolali několik krásných ryb s váhou: 2x 10kg, 12kg, 15,5kg, 17kg a lysce 100cm a 19kg.

Naše lovná místa jsme prokrmovali směsí Aminopellet všech 3 velikostí, Uncle bait, Worm Up a Monster´s Paradise, které jsme pro zvýraznění zalili InL a Liquidem a zasypali Powderem, InP a GLM full fat .....

Jako nej nástrahy fungovaly 16mm Růžová V popka v esenci Elite a Banana obalené v pastě z Powderu a Liquidu.

S pozdravem za Pontyho tým Márty


Zdravíme Imperialbaits!!

Naše první výprava se uskutečnila začátkem měsíce června a vedla na naši oblíbenou pískovnu. Místa jsme zvolily ve vzdálenosti 120-150 m od břehu.

K rozjetí krmných míst nám pomohly aminopelety zalité Liquidem a zasypané Powderem, na které nedáme dopustit a nesmí nikdy chybět při našich výpravách.

Nástrahy jsme zvolily naše osvědčené Monster´s Paradise, Elite-Strawberry, Monster-Liver a letošní novinku UNCLE BAIT. Vše řádně nadipované a obalené v gelu nebo powder pastě!

Za tři dny lovu se nám podařilo ulovit 29 kaprů. Jejich váha se nejčastěji pohybovaly okolo 8-12 kg a mezi největší patřili lysec 15 kg a šupináč 23,6 kg. Nejvíce nás překvapila Růžovka, na kterou bylo nejvíce záběrů a největší ryby výpravy.

Pavel Louženský a Lukáš Pánek


Kamil Kňourek s přáteli na květnové výpravě.

Tak jako každý rok jednou na jaře a jednou na podzim, opět přišlo pozvání od kamaráda na soukromý revír. Nejde nám o lámání rekordů, ale tentokrát jsme měli v plánu vyzkoušet pár novinek z kuchyně IB, nějaká vylepšení v našem náčiní a hlavně opět moudře probrat tu naší rybařinu.

Tentokrát jsme si s místy až tak hlavu nelámali, prostě první podle nás solidní místa ve vodě a hurá na ty naše břichaté kamarády. Každý na konec montáže něco jiného a tentokrát jsme měli velký výběr. Až by se dalo říci, že snad kompletní sortiment od IB.

Já jsem napoprvé nasadil po jedné kuličce 24mm Elite, Monster-Liver a Worm Up. Kolegové vsadili na sladké Elite-Strawberry, Uncle bait a na panáčky v kombinaci s Carptrack V-POPS bílé barvy bez příchutí. Samozřejmě jsme neopominuli ani osvědčené taktiky jako obalování těstem vytvořeného z Powder + Liquid, nebo pouhé namáčení nástrah i návnad do Liquidu a Liquid Amino a následně do Powderu, ale osvědčilo se i namáčení do Amino gelů.

Výsledky se dostavily již po několika desítkách minut. Dalo by se konstatovat, že tento stav se nezměnil po celou dobu.

Na konci výpravy jsme všichni jednohlasně konstatovali, že tato výprava se opět vydařila a že byla z našich všech výprav, co se týká množství i velikostí kaprů, nejzdařilejší. Ale především skvělou partou, krásným počasím a v neposlední řadě množstvím úlovků.

Pro Imperialbaits Kamil


Jarda Suchý se nám pochlubil společným týdenním lovem s kamarádem na Tovačově

Je sobota 22.6.2013 a volá mi kamarád Franta Brázdil, zda nechci přijet na ryby? Moc jsem nepřemýšlel a kývnul jsem mu na pozvání. Je neděle a já uháním směr Tovačov.

Po příjezdu vyřizuji ještě pár formalit, jako je povolenka a už zavážím oba pruty.

Nástrahy jsou celkem jasné. Na první prut jsem dal Elite-Strawberry lehce zakápnutý kombinací té samé esence a mého oblíbeného esenciálního oleje Black Pepper. Na druhý prut nastražuji samotný Elite s esencí Elite a také nezbytný Black Pepper. Každá koule je doplněna plovoucím boilisem na panáčka.

Za 10 dní lovu jsme s Františkem ulovili více jak 80 kaprů o váze 9 až 20,5 kg.

Největší radost jsem měl z Frantovi "dvacky", jelikož to byla jeho první životní a určitě ne poslední velká ryba.

Franta si své kuličky připravuje sám, samozřejmě z produktu firmy IB. Příchutě používal totožné jako já - je to takový "MALÝ CHEMIK"...

Na návazce jsme používali SOUL-ácké šňůrky Gentle Braid Natural Camo, háčky SOUL - RSH1000 velikost 4 osazené nezbytným rovnátkem SOUL Line Aligner.

Po deseti dnech, s proměnlivého velmi deštivého i parného počasí se loučím s Františkem a opět zase někdy.

Jarda „Suchoš“ Suchý IB


Krátka zpráva z Pálavy od Jirky Krejči


Čau, posílam pár foteček z výpravy na Pálavu.

I přes nepřízen počasí, kdy panovali velmi teplé dny, se nam podařilo nachytat krásne ryby. Ojedinělé záběry přínášeji velké ryby, tak netrpělivě čekam a nechavam pruty i 48 hodin ve vodě. Zbytečne je nevytahuji a nepřevážím, můžu se spolehnout na nástrahy a plně jim důvěřuji.

Na jeden prut nastražuji Monster-Liver s plovkou Elite a na druhý prut Monster´s Paradise s plovkou Elite. Není co vymýšlet a zbývá jen čekat. Čekání se vyplácí a na podložce končí nadherní Pálavští kapři.

Hodně štěstí Jirka Krejča