Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Zprávy,články,videa » Zprávy od vody » 2012 » Červenec 2012
První delší výprava

První letošní delší výpravu nám popsal i Leoš Kubeš. Tady je...

Ahoj Imperialisté

Posílám pár fotek a řádku z jarní výpravy, které konečně trvala déle než jen jednu noc…

S kamarádem Honzou jsem chytali na 22ha rybníku v samotném srdci Vysočiny s hloubkou od 0,5m – 5m. Po příjezdu nám bylo od okolních rybářů sděleno, že kapři jsou již vytřeni, což mě docela zamrzelo.

Lovné místo jsme vybrali zhruba někde v polovině této lokality s hloubkou od 2 do 3m. Jelikož v těchto místech má rybník šířku, které se blíží ke 350m, tak jsme se snažili montáže rozmístit do všech hloubek a i dálky.

Každý den foukalo z jiného směru a voda se za 3dny ochladila o 3 stupně, což nám vůbec nehrálo do karet. I přes nepřízeň počasí, se nám povedlo udělat pár záběru.

Na každý z našich prutů jsme nastražili dobroty z IB kuchyně. Monster´s Paradise, Elite, Elite-Strawberry a Fishku. Všechny nástrahy jsem máčeli v dipu a následně obalovali v gelu a nechávali několik hodin zaschnout. Fishka dostala smoking z Liquid –Powder těsta Smile

Koncové montáže byly tvořeny z produktů firmy SOUL. Háček RSH 3000 vel. 8, ztužená šňůrka Strip stiff sand, převlek proti zamotání Antitangle rubber grey, vlasové rovnátko Line aligner Clear, zkrácené v půlce, závěska Click clip a převlek Tail rubber. Na jednom z mých prutů nesměla chybět má oblíbená ,,360°´´

Na krmná místa jsem společně s boiliesem dával notnou dávku aminopelet přelité Liquidem a zasypané Powderem

Z 3 dny chytání se nám povedlo nachytat malé množství kaprů avšak s velkým váhovým průměrem.J. Za zmínku stojí šupináč 20,10kg a jeho menší bratr, který měl 13,5kg a Honzův 10kg lysec.

S pozdravem Leoš Kubeš


Bratia v akcii

Další zprava nám přišla ze Slovenska, tentokrát o úspěšné výpravě Tomáše a Mariana Bartka. Tady je...

Tento rok sme sa na dlhšiu výpravu dostali s bratom až minulý týždeň. Bol z toho týždeň plný zmien počasia, kde nechýbaly ani poriadne búrky. Až sme nevedeli, či sa dostaneme po rozmočených cestách domov, ale nakonec sa nám to podarilo.

Zamierili sme si to na našu obľúbenu zvazovú vodu. Pri príjazde a pohľadu na vodu sme neboli veľmi nadšení, pretože boli skoro všetky miesta obsadené. Sadli sme si na voľné, nie veľmi atraktívne miesto. Nakoniec sa toto miesto ukázalo ako správna voľba.

Už niekoľko rokov chytáme na boilies domácej výroby zo základných surovín Imperial Baits. Ani tentokrát sme to nezmenili a urobili sme dobře. Mali sme pripravené boiliesy zo zmesí Fish a Monster´s Paradise s prídavkom esencie Bloodworm. Na zatraktívnenie nástrahy sme nastražené boiliesy obalovali do Amino Gelu.

Branie rýb bolo úzko spojené zo zmenami počasia a bolo to jako na hojdačke. Vzhľadom k teplote vody, sme ryby hľadali v hlbších partiách vody. Tento předpoklad sa ukázal jako správny, veď zábery prichádzali z hĺbok okolo 5,5 – 6,5m. Záberov nebolo veľa, ale zato od rýb v rozmezí 9 – 16,6 kg. Pár ryb bolo pod 10kg a ďalšie mali váhu 10kg, 10,20kg, 14,40kg, 15,80kg a najťažší kapor mal váhu 16,60kg.

Už sa tešíme na ďalšiu výpravu, aj keď nevieme dopředu, kedy sa nám pošťastí utrhnúť sa zase na dlhší čas od pracovných povinností.

Nech Vám berú, s pozdravom Tomáš a Marian.


Ondrej Dosa a 2x 20+

Dostali jsem pozdrav z „dalekého východu“ od Ondreja Dosy. V květnu byl úspěšný na domácí svazové vodě, kde se mu podařilo na vlastní boilies ze směsi Fish s esencí Bloodworm v kombinaci s Pop-Up Monster´s Paradise obalené v Aminogelu ulovit pravděpodobně rekord místní vody. Záběr přišel 20. května ve 22:30. Po zdolávání trvajícím téměř půl hodiny se mu podařilo podebrat lysce dlouhého 101cm a vážícího 23,70kg.

Na výpravě se jim s kamarádem podařilo ulovit ještě několik pěkných kaprů. Je vidět, že pěkné ryby jsou i na domácích vodách.

Přidal ještě do této doby neuveřejněný úlovek z loňského roku. Jedná se o rybu zdolanou na Maďarském revíru 100cm dlouhého a vážícího 21,0kg. Zabral na doma dělanou kuličku Monstr´s Paradise.

Jen tak dál!!!


Ve znamení Elitu

Ahoj všem Imperialistům.

Chtěl bych se s Vámi podělit o jednu úspěšnou výpravu, kterou jsem absolvoval začátkem slunného července tohoto roku. Jak už je mým zvykem, opět jsem si vybral snad nejhorší podmínky pro lov velkých kaprů. Mluvím o předpovědi počasí, které nás mělo provázet po celý týden našeho pobytu na břehu jednoho velkého jezera s průzračně čistou vodou. Meteorologové předpovídali teploty vzduchu okolo 35 stupňů celsia s doprovodem silných bouřek.

Přes den opravdu bylo na padnutí a dalo se jen cachtat ve vodě, která byla jako kafe. Každý večer (pravidelně) se však zatáhlo a začala taková buřina, že jsem se chtěl chvílemi zahrabat pod zem. Myslel jsem si, že to kapry rozhýbe, když se takto prokysličí voda, ale hlásiče zůstávali po celé noci němé. Zřejmě to bylo způsobeno silným poklesem tlaku. Záběry přicházeli vždy jen ráno od 6 do 10 hodin dopoledne a potom mrtvo.

Této situaci jsme se museli přizpůsobit a využít ji na 100%. Krmnou kampaň jsme tedy zakládali vždy večer, aby měli ráno kapři prostřené „švédské stoly“ se vším všudy. Měli jsme nachystané halibut pelety 16 a 20mm, aminopelety 15mm, boilie Monster-Liver a Elite. Tento mix jsme zalévali tekutou potravou Liquid a poté zasypávali Powderem, aby návnada vysílala co nejlákavější potravní signál. Do okolí krmných míst jsme potom umisťovali montáže s různými nástrahami.

Já jsem vsadil vše na jednu kartu a rozhodl se plně důvěřovat řadě Elite. Na jednu montáž putovala 20mm Pop-Up Elite namočená v esenci Elite a druhou montáž jsem osadil panáčkem složeným z boilie Elite 20mm a půlky 20mm Pop-Up Elite.

Kamarád Jirka se zase rozhodl oddat síle Monster-Liver. Jednu montáž osadil potápivým boiliem Monster-Liver 20mm a na druhou montáž umístil růžové V-Pops namočené v esenci Monster s přídavkem esenc. oleje Black Pepper.

Všechny montáže jsme z důvodu vysokých teplot vody nahazovali do nejhlubší části revíru, což bylo nějakých 7,5 metru. Problém však tkvěl v tom, že oblast před námi byla bohatá na prudké hloubkové zlomy, silně porostlé slávkami. Jirka z tohoto důvodu uřízl několik ryb. Já měl na rozdíl od něj namotané na cívkách šokové návazce Shock-it 0,50mm v délce cca 15 metrů. Přišel jsem jen o dvě ryby, a to ještě svou blbostí. Po několika soubojích musel být i tento odolný materiál poškozený a já byl líný jej vyměnit.

Jak se nám celkově dařilo, můžete vidět v přiložené fotogalerii. Přes všechny útrapy to byla super rybačka!

Za imperial baits team Zdeněk Ipser


Úspěšný měsíc

Posílám krátkou zprávu za své kamarády, kterým se podařilo chytit 4 krásné kapry v uplynulém měsíci ve váhové kategorii od 18 do 19 kg.

První kapr se podařil parťákovi Radimovi. Krmili jsme na naší oblíbené svazovce. Měli jsme v plánu, že budeme chytat celý týden s tím, že já budu odjíždět do práce. První dny nám berou kapři do 65 cm. Třetí den Radim podebírá pěkného šupináče na váze 11 kg. Pod háčkem měl pověšeného panáčka Elite 20 mm s Pop-up Elite.

Ten večer jsem zůstal doma. Večer volám Radimovi, když nás z rozhovoru vytrhává hlásič. Zkouším zavolat za 20 minut, ale stále se nemůžu dovolat. Je mi jasné, že Raďas má velkou rybu a stále zdolává. Po 30 minutách boje Radim podebírá krásného lysce necelých 19 kg. Paráda. Tohoto kapra jsem chytil loni na váze 14 kg těsně po vytření. Už tehdy jsme s Radimem kapra pojmenovali Mohykán. Neuvěřitelně mohutná samotářská ryba . Má tak velkou tlamu, že by spolkla v klidu tenisový míček. Měli jsme radost, že je v pořádku, protože měla na sobě zjevné známky po utržení a celý rok o sobě nedala vědět. Paráda. Neodolala skvělému boilies Elite. Loni jsem ji chytl na Monster-Liver. Dále nám již šly pouze menší ryby .

Následující 3 kapři od kamarádů Martina a Lukáše byli všichni chyceni na boilies Monster´s Paradise. Tato česneková bomba vytrhne z letargie každého kapřího velikána. Lukáš navíc zvolil zajímavou kombinaci a krmil zároveň s Monster´s Paradise 20 mm i boilies Banán 24 mm . Vše navíc obaloval v Powderu a Liquidu. Martinovy výpravy byly krátkodobé, jedno až dvoudenní a v rozmezí 3 týdnů se mu podařily dvě překrásné ryby okolo 18.5 kg. Kluci krásná práce jen tak dál. Gratuluji.

Za Imperial team Jarda Šupík


Michal Vašák - Ebro 2012

Dostali jsem zprávu o úspěšné výpravě Michala Vašáka a kamarádu na Španělské Rio Ebro. Ve fotoseriálu se můžete přesvědčit o pěkných úlovcích, mezi kterými dominoval pěkně macatý sumec a několik kaprů těsně pod hranicí 20-ti kilogramů. Gratulace k pěkným úlovkům.