Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Přinášíme report Ondry Kubeny a jeho výpravy snů

Nikdy neříkej nikdy aneb tři dni monster

Tento rok jsem se rozhodl celkem ve spěchu, že na pár dní vyrazím za kapry do ciziny. Jelikož u nás panují mohutné záplavy, na většině revírů a hlavně na řekách se nedalo vůbec lovit.

Netrvalo dlouho a stál jsem na břehu jezera. Nebudu popisovat doslova vše, o všem se dozvíte s připravovaného článku.

Na výpravu jsem si vzal hotové boilie Elite 24mm a Pop up Elite , Monster´s Paradise, Worm Up a nové růžovky Uncle Bait. V-pop pink 16mm jsem nadipoval v esenci Elite a černém pepři. Vše jsem obalil do těsta z Powderu a Liquidu a nechal zaschnout.

Jako návazcovou šňůrku jsem použil SOUL Eazy Stiff sand a camo opatřené háčky RSH 1000 vel.č.4 a RSH 3000 vel.č.6. Hlavně jsem vděčný pletené šňůře Visible Touch 0,17mm, která mě dovolila být s rybou okamžitě v kontaktu a zabránila jí v zaplutí do potopených stromů. Shock-it 0,50mm byl nutností a ostatní šokové vlasce by jen stěží vydrželi.

Na břeh se podívalo neskutečné množství kaprů, s nimiž jsem si během tří dnů zvedl svůj osobní rekord hned třikrát!! První ryba o váze 28kg. Druhý den 28,4kg a nezapomenutelný lysec o váze 30,5kg!!!!

Mezi další krásné ryby musím zmínit ryby o váze 22kg, 21kg a pár kaprů od 15kg do 18kg.

Jak se říká, byl jsem ve správnou dobu na správném místě, a měl jsem nastražené top boilie, jaké můžete na přelstění velkých kaprů použít. Jelikož se během mé výpravy na celém jezeru ulovilo jen opravdu málo ryb byl jsem doslova v transu. Ještě jednou kapři děkuji.

Za Imperial baits Ondra Kubena


Zdar Imperial-lovci,

dobrovolně jsem vstoupil do svazku manželského a po svatbě samozřejmě musí následovat svatební cesta.


Plán byl u mě jasný vyrazit za kapry a novomanželka k moři. Celkem těžký úkol skloubit to dohromady, ale nakonec jsem našel pěkný štěrkáč poblíž moře.

Vzal jsem si sebou své favority Fishku, Elite-Strawberry no a samozřejmě Aminopelety, které nesmí chybět. Povedlo se mi přelstít pouze dvě ryby, první okolo 12kil, ale za to druhá vážila 21,20 kg.


Obě ryby přišly na Fishku ve 20mm velikosti bez jakéhokoliv dipování v esenci, nebo obalování v powderu. Prostě jim zachutnala vysušená Fishka nastražená pod bižutérií od SOULu.


Takže celkově shrnuto - krásná svatební cesta.

S pozdravem Ondra Tron Trněný

Gratulujeme novomanželům a přejeme mnoho společných úlovků.


Report Zdeňka Ipsera z první delší výpravy

Konečně jsem se dostal po dlouhé době na pořádnou výpravu a hned jsem měl pro sebe a pro kapry celý týden. Povodně ustoupily a po značných starostech, jestli vůbec bude možné vyjet, se nade mnou nebe ustrnulo. Jezero, které jsem totiž chtěl navštívit, se nachází jen malý kousek od Labe a zbývalo pouze 20cm, aby se řeka vlila do pískovny. Vše nakonec klaplo a já se na ryby těšil jako malý kluk na vánoce.

Ještě týden před mým odjezdem jsem měl zprávy z této lokality, že kapři stále ještě nejsou vytření a voda má vlivem dešťů pouze 14 stupňů. Říkal jsem si, že bych se mohl trefit do žravé doby před třením, a tak jsem s sebou vzal více návnady, než jsem měl původně v plánu.

Nakonec jsem vezl 10kg boilie Elite, 10kg Osmotic spice a 10kg Uncle bait. K tomu ještě 30kg Carptrack Amino pelet 15 a 25mm. Samozřejmě v mé výbavě nechyběly ani nezbytné V-pop naložené v čistých esencích a esenciálních olejích.

Po příjezdu k vodě mě však čekalo malé rozčarování. Dozvěděl jsem se, že kapři jsou již vytření. Ryby už dlouho na tuto dobu čekaly a pak to byl prý hrozný fofr. No nic, možná lepší, než kdybych se trefil přímo do tření. Teď jsem měl alespoň šanci přemluvit vysílené kapry k přijímání potravy a doplnění ztracené energie. Samozřejmě jsem počítal s tím, že ryby nebudou nijak váhově zajímavé, ale v tu chvíli mi to bylo jedno. Hlavně, ať se vůbec něco povede.

Měl jsem vybrané místo u rozsáhlé mělčiny, kde jsem předpokládal, že by se kapři mohli stále zdržovat. Přímo přede mnou se nacházel malý ostrůvek, od kterého se táhla jakási cesta na zmíněnou mělčinu. Byla asi 10 metrů široká s hloubkou 1,2m a okolo ní padalo dno až do 5m hloubky. Rozhodl jsem se lovit přímo na této cestě. Zasypal jí zprvu cca 5kg pelet a 3kg boilie Uncle bait a vytvořil na ní pás dlouhý zhruba 20 metrů.

Na jednu montáž jsem nastražil boilie Uncle bait, které jsem obaloval ve stejnojmenném Amino gelu a na druhou 20mm boilie Elite + 16mm růžovou V-pop naloženou v esenci Elite a esenciálním oleji Black pepper.

První dva dny se nic nedělo a já začal pochybovat o správně zvoleném místě. Je nutno říci, že tyto dva dny ještě propršely, ale teploty vzduchu se již pohybovaly okolo 20 stupňů. Vydržel jsem na tomto místě a to se mi třetí den vyplatilo. Slunce vysvitlo a kapři jakoby se odněkud vrátili a začali přijímat nabízené dobroty. Bylo vidět, že skutečně jedou v hejnech, protože jsem vždy měl několik záběrů po sobě. Zaznamenával jsem je vždy ráno a pak navečer. V noci mě nechali krásně vyspat, což mi velmi vyhovovalo.

Boilie Uncle bait projevilo svou velikou sílu v atraktivitě a sladkosti a zapisovalo si na své konto většinu úlovků. Někteří kapři byli po milostných radovánkách dosti odření, ale s tím se hold musí počítat. Na fotkách můžete vidět ty největší z nich. Ten nejtěžší vážil 22,5kg.

Zdeněk Ipser

Czech imperial baits team


Ahoj Imperialisti,

Posílám zprávu z mých krátkých vycházek za kapry. Na ryby jsem jezdil pouze na pár hodin. Z nedostatku času jsem u vody trávil 4 – 8 hodin, snažil jsem se proto maximálně zatraktivnit nástrahu. Dip a Gel byla jasná volba. Krmil jsem vždy jen málo maximálně 30 kuliček na prut. Zkoušel jsem hlavně novinku Worm Up v dipu, na kterou ryby pozitivně reagovaly.

Kapři brali sice menší mezi 8 – 10 kg, ale šlo o to si hlavně zachytat a udělat co nejvíc záběrů. A to se celkem dařilo.

David „Goldik“ Gold


Zahájení sezóny Zdeňka Ipsera s Uncle Bait


Z důvodu vysoké pracovní vytíženosti zasílám tuto zprávu od vody se značným zpožděním, ale přece. Jak je z předchozích řádků zřejmé, na jaře jsem měl opravdu málo volného času a kapři se mi honili prakticky jen v mých myšlenkách.

Vyrážel jsem na ně jen na několik málo hodin denně s předpokladem úlovků alespoň menších ryb. Prostě mi chyběl jakýkoliv kontakt s rybou, zapípání signalizátoru, nebo jen samotný pobyt v přírodě.

Pro tyto případy jsem si k vodě vozil boilie Uncle bait a stejnojmenný Amino gel, které je pro krátkodobé lovy přímo předurčen. K tomu Carptrack Amino pelety ve velikosti 4 a 15mm, které jsem cpal spolu s nadrceným boiliem do PVA punčošek. Jezdil jsem na 7ha svazovou vodu, kterou mám cca 15km od mého bydliště.

Nevýhodou této lokality je to, že nesmíte k vodě autem a všechno vybavení nosíte zhruba 600 metrů od auta k vodě. Proto jsem vše ztenčil na minimum a k vodě si bral opravdu jen to nejnutnější. Ale znáte to, nejnutnější… Ve finále jste stejně obtěžkáni mnoha kilogramy krámů a sotva se vlečete.

Našel jsem si krásné místo pod vzrostlými stromy, kde byl klid a břeh souběžný s hladinou. Tak to mám rád. Rybník se zde zužuje do přítoku a já předpokládal, že kapři budou najetí v těchto místech s mělkou vodou.

Z důvodu převislých větví velikých stromů se zde špatně nahazuje, a proto jsem měl pro sebe mnoho prostoru do stran. Běžní rybáři totiž raději chodí na druhou stranu revíru, kde je to pro ně pohodlnější. Já věděl, že nemusím vůbec nahazovat daleko a stačilo mě házet montáže spodem.

Někdy jsem neudělal záběr žádný, někdy se zadařilo a dokonce se mi povedla i zajímavější ryba. Co musím ale zdůraznit je to, že jsem si boilie Uncle bait naprosto zamiloval. Podívejte se na fotogalerii, jaké mělo toto boilie úspěchy i na takto krátkých vycházkách. Jedna ryba byla opravdu TOP!

Zdeněk Ipser

Czech imperial baits team


Pepa Lang překonal svůj osobák ze svazovky

Servus imperialisti.

Ještě před povodněmi, které zasáhli naše milované vody a odplavili většinu krásných ryb, kdo ví kam, jsem vyrazil s Ondrou na 5 dní na ryby s tím, že Ondra bude za mnou jezdit po práci.

Když jsme přijeli k vodě, místo bylo volné, takže hned jsem nakrmil 0,5kg Elitu s tím, že budu stejnou dávkou krmit 3x denně i když nebudou chodit záběry.

Návazec jsem použil z fluorocarbonu IQ extra soft 20lb a háček SOUL 3000 vel.6. Na druhý prut jsem dal to samé jen háček jsem dal menší velikost 8 a rovnátko od SOULu.

Nakonec jsem odjížděl nadmíru spokojený. Nebylo to o velkém počtu záběrů, ale udělal jsem přece jen tři jízdy a povedli se mi dva kapříci kolem 8 kg.

Z třetího se vyklubal můj nový osobák na svazovce, kterého si velmi cením. Byla to šupinatá mamina rovných 17kg. Potřetí během dvou let jsem si posunul osobáky na svazovce díky boilie Elite.


Pepa Lang

Lysec 22,90kg a zpráva od Viliama Štrby ze Slovenské svazovky.

Ahoj Imperialisti


Posielam správu z jedenasť dňovej rybačky na Slovenskej zväzovke.

Počas tejto výpravy sa mi podarilo chytit spústa kaprov. Bohužiaľ medzi nimi prevládala jedna sorta, hlavne malých, na jar nasadených približne kilových kaprov, ktore brali ako šialené. Nástraha nevydržala ani hodinu vo vode cez den, aj keď som ju dopredu vymáčal. Z ich brania mal radosť iba moj syn. Tak som cez deň prestal úplne chytať a vyvážal som iba po zotmení, kedy „vysávače“ neboli tak aktívne.

Postupne sa to začalo rozbiehať a posledných šesť nocí začali chodit aj krajšie ryby dosť okolo 8-10kg. Z tých lepších, ktoré stoja za zmienku bolo 7 ks nad 10kg, jeden šupík 18,9kg a super ryba lysec 22,9kg.

Chytal som na nabeton vysušený a vymočený Elite, Monster´s Paradise a Fish. Najväčšie ryby boli chytené na Fishku. Na montáže som používal šňůrku Quicksilver 25lbs a háčiky Carp´R´Us Long shank č.8.

S pozdravom Vilo Štrba.


Martin Kamp a jehonový osobák

Zdravím Všechny Imperialisty!

Týden po TSCC 2013 jsem se vypravil na týdenní výpravu na Štít.

Lovil jsem na rezervačních místech, protože z mého pohledu je to krok vpřed. Člověk má svůj sektor a nemusí se neustále hádat s okolními "taky" rybáři.

Volba krmení padla na Carptrack Aminopellets 15mm zalité Carptrack Liquidem + zasypané Proteinkoncetrátem. Nástrahy jsem zvolil své oblíbené boilies Carptrack Moster-Liver 20mm a Monster´s Paradise 20mm.

První tři dny téměř nefoukalo a záběry přicházely pouze v noci na zavážku cca 250 m. Pak ale nastala změna počasí a silný vítr šel přímo k nám. Proto jsem si vybral nové lovné místo cca 30m od břehu na první lavici a 4 hod. po náhozu přišel můj nový osobák 17,10 kg a 93 cm, chycený na Monster´s Paradise 20mm máčené v Amino dipu a obalený v Amino gelu téže příchutě. Popsat své pocity by šlo těžko, byl jsem blahem bez sebe.

Do konce výpravy záběry přicházely téměř od břehu každý den, protože stále foukalo přímo k nám. Celkem jsem dohromady ulovil 21 kaprů (největší 17,10 kg; 14,5 kg), potěšil mě váhový průměr, nechytnul jsem rybu pod 5 kg. S výpravou jsem byl naprosto spokojený.

Všem slušným rybářům přeju bohaté úlovky!

S pozdravem Martin Kamp


Vítek Formánek byl taky ve správný čas na správném místě.

Zdravím všechny kapraře

Pro první letošní výpravu za hranice naší domoviny jsme s kamarádem Richardem měli na výběr dvě rozlehlé svazové vody ve Francii. První z nich byla plně obsazena, proto jsme se vydali směrem na jih, na druhou vytipovanou lokalitu.

Na tuto výpravu jsem si naroloval své osvědčené boilies ze směsí a komponentů firmy Imperial Baits, které lámou rekordy po celém světě a také já jim plně důvěřuji. Vezl jsem si celkem 25kg boilies a to 10 kg Fish-Banana, 10kg Monster-Liver a 5 kg hotovek Monster´s Paradise.

Po nekonečně dlouhé cestě jsme dorazili k nádherné vodě. Plni očekávání a naděje jsme hned nafoukli lodě, naložili vše potřebné a rozjeli se hledat volná místa vhodná pro lov. Bohužel všechna top místa pro toto období jsou beznadějně obsazená a tak si jedem každý po svém s tím, že budeme ve spojení přes vysílačky. Nakonec jsme skončili asi 1200 m od sebe.

Usadil jsem se přibližně uprostřed jezera a začal rozbalovat vše potřebné pro dlouhý lov. Během stavění tábora se na vodě přede mnou hodilo několik kaprů v menší váhové kategorii. Na nic jsem nečekal a kobrou nastřílel asi 2kg boilies do prostoru, abych zastavil projíždějící kapry. Byl jsem jak nadopovaný a během chvíle jsem měl zavezeny všechny čtyři pruty na hloubkách od dvou do dvanácti metrů. Na dva pruty jsem nastražil osvědčené V-pops boilies namočené v esencích a na zbylé dva pruty panáčka obalené těstem z Liquidu + Powderu.

Nezbývalo, než si uvařit dobrou večeři a čekat co se bude dít. Unaven cestou brzo usínám. Ráno mě budí brutální jízda na jejímž konci mě čekal osobák vážící 25,5kg! Nesmírně šťastný konstatuji, že teďˇ už to může být jen lepší. A bylo! Otevřel jsem zlatý důl a během 35 hodin jsem zdolal další tři kapry přes dvacet kilo a to kapry 23,8kg, 22,6kg a 20,3kg. Kapři brali na všechny druhy boilies, které jsem jim nabízel a do konce výpravy zdolávám další zdravé ryby vážící 16,2kg, 16kg, 15,5kg, 15,3kg, 13kg a 7 kg.

Co dodat?

Neseďte doma a jděte na ně, třeba prožijete stejný příběh jako Já!

S pozdravem Vítek Formánek


Jirka Krejča se po několika letech setkal se stejnou rybou.


Zdravím a posílám Vám pár řádků z víkendovky z Pálavy. Kombinace boiliesu Monster-Liver 24mm a 20mm Popky Elite mi přinesla tohoto nádherného Mušovského lysce 19,60kg těžkého a 99 cm dlouhého.

Je to starý známý, kterého jsem ulovil už před šesti lety. Tenkrát vážil šestnáct kilogramů a měřil 92cm. Udělal mi velkou radost, že jsem se s ním mohl opět setkat. Kuriozitou je, že mi zabral ve stejnou hodinu jako tenkrát.


Krátký report plný krásných ryb z týdenní výpravy nám zaslal Broňa


Zdravím všechny kapraře,

vzhledem k panujícímu počasí jsem se rozhodl podívat na jednu svazovou pískovnu na jihu od nás.

Po vyřízení povolenek a licencí potřebných k lovu objíždíme jezero a hledáme vhodné místo. Vybalujeme věci a téměř celý den mapujeme dno. Vytipovaná místa zakrmujeme směsí boilí, aminopelet a tygřáku.

První záběr na sebe nenechal dlouhu čekat a odstartoval celou řadu brutálních jízd. Celkem jsme chytili 8 kaprů přes 20kg a spoustu dalších, stejně krásných a bojovných ryb. Nejvíc záběrů chodilo na Monster´s Paradise a Monster-Liver. Největší ryba sbalila halfku Elite dipovanou v pepři.

Zkrátka ve správný čas na správném místě!

Broňa a Váša.