Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Dorazila k nám první zpráva s úlovky od Martina Kazdy, který je „pracovně“ ve Španělsku na Ebru jako průvodce.

Zdravím naprosto všechny příznivce kaprařiny a celý tým IB.

Někdy v půlce ledna se mi naskytla přiležitost jít dělat průvodce do Španělska na horní přehradu Rio Ebro oblast Mequenenza. Vzal jsem to s tím, že budu moci dělat to, co je už od malinka mým obrovským koněm. A hlavně, že se naučím a poznám něco nového...

Přiletěl jsem 14.února a za ten měsíc a něco jsem poznal, že Ebro není jen o sumcích. Už při příjezdu a prozkoumáváni zdejších zátok jsem si všimnul, že se to tady kapry doslova hemží.

Vzhledem k tomu, že zde letos byla zima, kterou tady nepamatují 160let, je to tady oproti posledním rokům, co jsem to konzultoval se známými, kteří sem jezdí, trošku opožděné. Voda se už ale od mého příjezdu oteplila na nějakých 13°C, každým dnem je to lepší a lepší a kapři začínají být více a více aktivní. Přes den se teplota vzduchu pohybuje okolo 25°C a v noci je okolo 10°C.

Teď už k samotnému lovu. Po prozkoumání dna v naší zátoce jsem se rozhodl, že zkusím své pruty rozmístit co nejdále od sebe a krmit budu v naprosto minimálním množství. Jako nástraha se mi doposud nejvíce osvědčilo hotové boilies Elite a Monster´s Paradise velikost 24mm, které se zatím ukázalo i jako jedno z nejselektivnějších. Většinou nástrahu obaluji v těstě z Liquidu a Powderu. Pro větší atraktivnost boilies s peletami na krmení polévám Liquidem a zasypávám Powderem. Nechám to pořádně zaschnout a krmím vždy hrst až dvě na montáž.

Na jeden prut jsem zvolil kombinovaný návazec z fluorokarbonu a šnůrky Quicksilver GOLD. Háčky používám jako vždy mé oblíbené Longshang velikost č.8. Háček vždy doplním o rovnátko od firmy SOUL, které si nemohu vynachválit. Háček vždy naprosto perfektně sedí a ke ztrátě ryby takřka ještě nedošlo. Pro lepší maskování montáže dávám olověnku rovněž od firmy SOUL. Záběry mívám většinou v noci, a to zejména od velikostně skoro totožných kaprů okolo 70cm, kterých zde bude požehnaně... Po zhruba 20ti chycených kaprech je největší 86cm, je zde úplně jiná forma kapra než na co jsem zvyklý u nás v Čechách... Kapři jsou velice bojovní, ne jednou jsem si už myslel, že mam na prutu MK3 nějakého zdejšího mohykána, ale po pěkném souboji na mně vykoukne 70cm dorostenec. Pro zvýšení selektivity mé nástrahy, která zde bude asi hodně potřeba, přidávám do obalovacího těsta esenciální olej Black Pepper, tak uvidíme zda Vám budu moc v brzkých dnech poslat zprávu s většími úlovky :-)

Většinu úlovků vkládám na web www.rybyebro.cz tak se koukněte, jsou zde fotky nejen ulovených kaprů, ale i zdejších vousatých krasavců, kteří už se také se záběry rozhýbali.

Všechny moc zdravím, přeji Vám, ať se co nejlépe vydaří jaro a je co nejvíce pěkných úlovku, mějte se fajn...

Pro imperial baits MARTIN KAZDA


Pro naladění na začátek roku jsme dostali krátkou zprávu z podzimního 3deního tažení Leoše, jeho bráchy a kámoše.

Servus Imperialisté Smile

Posílám krátkou zprávu ze 3 denní výpravy na konci měsíce října. Vyrazil jsem s bratrem Petrem a kamarádem Honzou na jednu soukromou vodu, kam už bratr jezdí několik let ve stejnou dobu.

Už doma jsem kaprům připravil dobrotu v podobě boilie Elite a Aminopellet, které jsem řádně prolil Liquidem a zasypal Powderem. Tato kombinace fungovala doslova jako ,,magnet“ na kapry.

Konec našich montáží byl tvořen obratlíky, převleky proti zamotání, pletenou šňůrkou Strip stiff 25lb camo, háčky RSH3000 od firmy SOUL a háčky CARP´R´US Longshank Nailer 6, které jsme osadily rovnátky SOUL Pop-up line aligner camo.

Jako nástrahu jsme používali boilie Elite, které jsem buď zakápnul stejnou esencí a zalil Liquidem, nebo obalil v těstě z Powderu a Liquidu. Nástrahu jsme prezentovaly buď klasicky nebo na panáčka s Carptrack V-POPS.

Během třech dnů se nám podařilo nachytat slušné množství kaprů. Většinou se jednalo o ryby kolem deseti kilo, největší měli 13kg, 2x 14, 16kg a bratrův lysec který zabral 2h po zavezení. Byla to ryba kterou jsem minulý rok chytil na 19kg J

Hodně zdraví a mnoho hodin strávených u vody v příštím roce 2012 přeje Leoš Kubeš…