Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog SOUL 2018

 


 

 

 

Podporuje mojeID

 

 


Vltavské kaskády

Po dlouhé době jsem se opět dostal k vodě a letos poprvé na delší výpravu. Měl jsem naplánovanou výpravu na jednu z vltavskych kaskádových přehrad ale v den odjezdu jsem se rozhodl ze pojedu na jinou prehradu. Rozhodl jsem se lovit v největší zátoce této přehrady. Při příjezdu na misto jsem byl nadšený že místo na které jsem chtěl jet bylo volné. U vody panoval klid. U vody byli minimum lidi což mi hrálo do karet. Hned po prizjezdu nastal první problém a to ten že jsem doma nechal koliky od bivaku. Naštěstí zamnou jel na jednu noc kamarád Ondra a koliky mi přivezl. První noc jsem mel hned záběr od pěkné ryby a dodalo mi to energii a natěsenost do nasledujicich dni. V úterý večer Ondra odjel a ja měl na břehu úplný klid. V noci byly ryby aktivní pořád se na hladině ukazovaly a skákaly. Po pulnoci se mi rozjíždí levý prut na kterém jsem mel 24mm Pepper fisku přelitou dipem. Je to tady konečně větší ryba!!! Bohužel se mi rozbil foťák a tak jsem musel použít náhradní. Další den byl ve znamení menších ryb.. Ve ctvrtek byla noc i rano úplně klidné. Bylo to divné rikal jsem si jako by tu kapři uz nebyly ze by ze zátoky odjeli na hlavní tok. Ale tahle domněnka mi z hlavy zmizela okolo 10 hodiny kdyz jsem mel 2 pipance a špička se přihnula. V tu chvili zvedám prut a ryby si bere z civky poměrně dost vlastce sedam do člunu a jedu za ni. Nádherný souboj a v podběraku končí muj nový osobak z této vody. V tu chvili přijel Ondra a ma velikou radost ze se mi tato ryba podarila chytit. Pořizuje rychlé fotografie a kapra pouštíte. Přez den uz si užívám všechnu tu atmosféru a promítám si v hlavě všechno co jsem prožil. Poslední noc... Ráno me probouzí bouřka a silný déšť. Okolo pul sedmé přestává pršet a v tu chvili mám padák na pravý prut... jdu k prutu a lehce přisekavam. Najednou prut hodně ztěžkl.. Na vodě je mraky rybářů v lodích lovici dravé ryby. Sedam tedy na člun a jedu za rybou. V tu chvili když jsem se dostal nad ní jsem ještě nevěděl vo me čeká. Zhruba 50minutový souboj... Na konci jsem ale podebral nádherného kapra.!!! Posunul můj osobak na této vodě zas o kousek výš. Jsem strašně rád že se mi tato ryba podařila dostat do podběraku protože kdybych o tuhle rybu přišel myslel bych si že jsem mel na prutě rybu hodně přez 20kg. Všechny ryby jsem odchytal na boilie Pepper fish v kombinaci z plovkami Black Pearl a boilie GLM Squid-Strawberry v kombinavi z plovkou. Za TB team "Ory"


Po stopách říčních kaprů

Poslední dny jsem docela často trávil volný čas u vody. Bohužel většinou jsem byl bez záběru. Už mi vrtalo hlavou, co dělám špatně. Přišel den D a karta se obrátila. Hned po příchodu na místo mi bylo jasné, že tentokrát něco určitě dostanu... Na krmném místě se hned po příchodu ukazovali kapři a začaly se dělat bublinky. Takže jsem zakrmil několika hrstmi boilie, abych kapry udržel na místě. Za dvě hodiny přišel po dlouhé době záběr v podobě padáku a kapr mi po minutě boje zajel do vázky.Naštěstí se mi kapra podařilo po pár minutách vytáhnout krasny 14 kg lisec ktery si zobnul glm squid s pop up pepř obalene paste stejne přichute. Boilie z něj přímo teklo Po nahození montáže jsem rychle zakrmil 1kg boilies crazy food hot spice plum abych udrzel kapry na krmnem miste . Po hodině a půl jsem dostal další záběr a brzy nato se na podložce ukázala krásnej řicni šupinač a ohromnyma ploutvema ktera mi uplne vyrazila dech.vaha se zastavila na 17 kg řikal jsem si ukol splnen zabral na black pearl 24mm s pop up black pearl 16 mm s pridanym pva stic mix black pearl zality boostrem black pearl jeste jsem si stihl udelat par navazcu z hacku soul 1000 ktere me vzdy podrzi a z navazcove snurky od soulu strip easy 25 lb a . Začalo se stmívat, tak jsem si říkal, že by to chtělo ještě jeden záběr ale ten bohuzel nepřichazi ale i tak odchazim od vody spokojeny uz se tešim na dalsi vychazku k vode.

Za team Tomáš Blažek a friends Martin Vavřina


Vojta na říčce

 

Ahoj borci,

6náct hodin jsem jel z fishingu z Francie, kde jsem nechytil ani jednoho domorodce. Byl jsem trochu zklamanej, ale na druhou stranu to byla obrovská zkušenost, kterou bych rozhodne nezískal na žádný vodě ani nevěstinci v Česku!
Po pár dnech jsem si udělal čas, osedlal svoji Alfičku, vzal dva klacky pár kuliček Squidky s růžovejma plovkama - vše doslova zality v pepři, a vyrazil na "svoji" říčku kousek od domova.
Krmil jsem i tygřákem a na tenhle kouzelnej oříšek taky chytal a zdolaval menší kapříky do deseti kil - byl to koncerta já si to užíval s plechovkou chmelomoku v ruce. Conqest 3lb pracoval jako divej, Nero cvrlikalo a pletenka řezala lékníny u břehu. V noci mi přišel záběr i na Squidku s plovkou a já vyndal krásnýho lysce.  Jak by řekl @Libor Krotil: "Je to radost"